Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CinekChmielowy
    W SAMYM PIWIE NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO!

    U mnie klienci też to zauważyli i UWAGA! Ta sprawa dotyczy również innych Piw np: WARKA ma jeszcze gorzej w porównaniu do Perły na etykiecie niż poprzednio, teraz 5,7% a zdaje się ze było 6% lub nawet 6,2% tak samo DĘBOWE MOCNE i inne.

    Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielami z branży i z tego co ja sie dowiedziałem to jest poprostu nowe prawo, które to reguluje, pradopodobnie jest to prawo Unii Europejskiej w której obecnie jesteśmy...

    Moim zdaniem prawdobodobnie wcześniej Browary podawały max. wartość alkoholu w danym Piwie a teraz ma być średnia taka jaka faktycznie jest. Tak więc zawartość alkoholu w piwach moim zdaniem sie nie zmieniła.

    Ale w tym przypadku moge sie mylić
    Pozdrawiam
    no i częściowo dobrze piszesz. teraz browary owe również podają na swych produktach maksymalną wartość alc/vol, ale z mniejszą tolerancją wymaganą przez przepisy UE. czyli w uproszczeniu - klient jest mniej oszukiwany niż wcześniej.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Chyba zielonej butelce nowa Perła zawdzięcza bardzo ładny zapach i dość intensywny, orzeźwiający smak przy pierwszych łykach. Później już jest gorzej, mniej treściwie. Gdy piwo trochę się ogrzeje, wychodzą na wierzch przyjemne słodowe nuty, których nigdy przedtem w Perle nie czułem.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nie za jasno słomkowy ale i za mało bursztynowy jak dla mnie. Ale jak na pilsa w zgodzie ze stylem. [4]
        Piana: Tworzy się ładną zwartą śnieżnobiałą czapą ale neistety szybko zanika. [3.5]
        Zapach: Przyjemny - nic więcej się powiedzieć nie da. [3.5]
        Smak: Oj gdzie jest ta stara Perła. Wyraźni zmniejszono chmielenie (i chyba zrezygnowano z chmielu aromatycznego) bo brak aromatu a wyraźna w starej Perle goryczka tutaj ledwie zaznaczona. Piwo jest mało treściwe, wręcz "rozwodnione". Podejrzewam skrócenie czasu leżakowania. No cóż Perła wykonała zdecydowany krok w kierunku piw masowych i moim zdaniem mocno na tym ucierpiała. [3]
        Wysycenie: W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Dobrze orzeźwia, nie zalega na żołądku. [5]
        Opakowanie: Tutaj 5 za etykietę, kapsel, i chmiel na kontretykiecie, ładnie dobrane też barwy ale wielki minus za butelkę zieloną i bezwrotną. [4]
        Uwagi: Jak w opisie smaku, Perła już od kilku lat podąża w stronę bezsmaku ale teraz zrobiła duży krok w tym kierunku. Dobrze, że w Lublinie można dostać Janów z beczki bo odwiedzając to miasto na Perłę już na pewno się nie skuszę. No chyba, że na szybkie ugaszenie pragnienia.

        Moja ocena: [3.425]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          Wypiłem dziś z beczki w radzyńskiej mordowni. Nie jest to te samo piwo, nie smakuje mi...
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            No kurczę ja to piwko kupiłem ostatnio w wersji butelkowej (w moich rejonach o beczkowej można zapomnieć) i naprawdę całkiem dobre piwko!!! Dałem spróbować 2 znajomym i też chwalili. Piwo jest gorzkie jak należy i dobrze nachmielone, naprawdę Lechy i inne Warki mogą mu buty czyścić hehe. Jaka była kiedyś - nie wiem. Na pewno jeszcze do niej wróce!
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, głęboki, jasny bursztyn. Znakomicie podkreśla charakter piwa. [4]
              Piana: Przeciętna w rozmiarze i czasie trwania. [3.5]
              Zapach: Chmielowy, dośc intensywny, "wzbogacony" o charakterystyczną dla piw w zielonych butelkach nutę. [4]
              Smak: Solidny smak, w którym goryczka idealnie równoważy się z aromatem chmielu. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie dla pilsa, czyli spore, ale nie za duże. [4]
              Opakowanie: Estetyczne, od lat w tej samej tonacji. [4]
              Uwagi: Solidny pils.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • jac_cac
                Junior
                • 03-2005
                • 24

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnozłoty, piwo nie wykazuje żadnych bez śladów zmętnienia. [4.5]
                Piana: Dość wysoka drobnopęcherzykowa piana utrzymuje się przez minutę, przechodząc w cieniutką,szybko zanikającą kołderkę. Po około pięciu minutach pozostaje niestety jedynie ubogi atol. [3]
                Zapach: Lekki, wyraźnie chmielowy, bez jakichkolwiek owocowych czy metalicznych naleciałości. [4]
                Smak: Bardzo zrównoważony, równomiernie rozkładający się na języku i podniebienu. Średnio-intensywna, szlachetna goryczka harmonijnie współgra z całkiem wyrazistym zapachem chmielu. Nuty słodowe pojawiają się - jednak dopiero parenaście sekund po przełknięciu i zaniku goryczkowego posmaku. Konsystencja lekka, w żadnym razie wodnista. Wszystko to daje nam w efekcie piwo orzeźwiające o dosyć bogatym smaku - choć nie pogardziłbym większą instensywnością posmaku słodowego. [5]
                Wysycenie: CO2 do końca wyraźnie obecny, w żadnym razie nie skłaniający do odruchów tak nie lubianych przez domowe strażniczki savoire-vivre'u. [5]
                Opakowanie: 5 za zdjęcie szyszek chmielowych na kontretykiecie. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.425]

                Comment

                • jac_cac
                  Junior
                  • 03-2005
                  • 24

                  Ups...

                  Kolor: Ciemnozłoty, piwo nie wykazuje żadnych śladów zmętnienia. [4.5]

                  Wypijmy za błędy.

                  Comment

                  • dareksz1
                    Junior
                    • 06-2005
                    • 10

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto bardzo fajny. [4]
                    Piana: Bardzo duże pęcherzyki powietrza rozbijają bardzo szybko piane. Potem nie zostaje nawet pierścień. Słabiutko. [1]
                    Zapach: Bardzo przyjemny, czuć wyraźnie chmiel. [4]
                    Smak: Bogaty smak. Bardzo przyjemna goryczka, ale w pierwszej fazie czuć słód. [4.5]
                    Wysycenie: Przeciętne. Bąbelki do połowy czasu picia. [3]
                    Opakowanie: Całkiem ładna biało zielona grafika na puszce. Tylko 3,5 ponieważ nie wyróżnia się na półce w sklepie. [3.5]
                    Uwagi: Najlepsze piwo jakie piłem w ostatnim czasie. Nie wiem tylko czy ocena nie byłaby wyższa gdyby nie bardzo krótki okres przydatności do spożycia kiedy je kupiłem.

                    Moja ocena: [3.825]

                    Comment

                    • Planet
                      Junior
                      • 05-2005
                      • 3

                      Zdecydowanie poprawił się smak Perły. Do niedawna nie smakowała mi. W tym momencie wg mnie jest to jedno z najlepiej gaszących pragnienie piw na polskim rynku.

                      Ocena: 4,2

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno złoty. Troszeczkę ciemniejszy mógłby być. [4.5]
                        Piana: Drobnopęcherzykowa. Bardzo trwała. Pozostawia solidny kożuch. Mało który pils tak ma. [5]
                        Zapach: Wytrawny, chmielowy. Brakuje jakiegos urozmaicenia. [4]
                        Smak: Bardzo chmielowy. Nomen omen. W ustach da sie też wyczuć lekko alkoholowy posmaczek. Smak to niby wytrawny ale posiada jednak przy końcu wrażenie wytrawności. [5]
                        Wysycenie: Pięknie wygląda w szklance. Podtrzymuje piane. Orzewia smak w ustach. [5]
                        Opakowanie: Ładnie dobrana kolorystka. Udana kompozycja i kształt etykiet. Podane wszelkie informacje. Firmowy kapsel. Minusik tylko za niezwrotna zielona butelke o dziwnym kształcie. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.6]

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Barwa jasno złocista. [3.5]
                          Piana: Piana biała, gęsta, średnio trwała. [3.5]
                          Zapach: Zapach świeży, przyjemny, może lekko słodkawy. [3.5]
                          Smak: Smak lekki, delkikatnie chmielowy> nie słodkie, nie kwaśne - całkiem dobre [3.5]
                          Wysycenie: Gazu prawie brak. [1.5]
                          Opakowanie: Nienajgorsze, schludne, estetyczne. Dość ciekawe. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.425]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: kolor złocisty, klarowny [5]
                            Piana: piana dlamnie jest taka jaka powinna być,istna poezja, biała gęsta, o konsytencji kremu, drobniutka, utrzymuje się do samego końca [5]
                            Zapach: przyjemny, leciutki,chmielowo-słodowy [4.5]
                            Smak: doskonały, pierwszy raz od dłuższego czasu piję piwo które jest dla mnie po prostu doskonałe,wchodzi szybciutko, gładziutko, żadnego szczypania, przyjemna goryczka dość delikatna, bardzo "misiowate", aż chce sie pić więcej, pozostawia miły posmak goryczki z leciutka słodową nutką na podniebieniu [5]
                            Wysycenie: doskonałe, na pewno dzięki niemu piana jest tak doskonała [5]
                            Opakowanie: butelka 0,5 l etykieta bez zarutu, firmowy kapsel [5]
                            Uwagi: zakupione w lokalnym sklepiku pod Radzyniem Podlaskim

                            Moja ocena: [4.825]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Piana: piana dlamnie jest taka jaka powinna być,istna poezja, biała gęsta, o konsytencji kremu, drobniutka, utrzymuje się do samego końca [5]
                              (...)
                              Opakowanie: butelka 0,5 l etykieta bez zarutu, firmowy kapsel [5]
                              Z ciekawości zapytam - to była zwrotna brązowa butelka, czy niezwrotna zielona?
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Lacriferno
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 783

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Słomkowy, niezbyt ciemny. Idealna klarowność. [5]
                                Piana: Utrzymuje się nawet dość długo. Do końca widoczne są ślady jej obecności. [4]
                                Zapach: Chmielowy, jak sama nazwa piwa wskazuje. Minimalne naleciałości alkoholowe. [4]
                                Smak: Wspaniała goryczka, idealnie wyważona, że chce się to piwo pić bez końca. Pozostawia niepowtarzalny posmak. [5]
                                Wysycenie: Wydaje się być lekko przesadzone, ale za to nawet po dłuższym "przestoju" bąbelki w szklance są ciągle obecne. [4]
                                Opakowanie: Ładny kształt butelki. Na etykiecie podane są wszystkie ważne informacje. Chyba jedyne piwo o tak starannie zaprojektowanej etykiecie, kontretykiecie zwłaszcza. Cieszy oko i jest czytelna. [5]
                                Uwagi: Oceniając Perełkę Chmielową chciałem być jak najbardziej obiektywny, starałem się, by za oceną nie stał lokalny patriotyzm. Czy udała mi się ta sztuka? Wszak inaczej ocenić tego piwa nie potrafię.

                                Moja ocena: [4.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎