Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PedroC
    Member
    • 05-2014
    • 62

    Czy ktoś wie gdzie w Warszawie dostanę warkę do 09-2016 ?

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      W Realu Ursynów- data 02.09.2016- cena 4.92.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        I po spożyciu tej warki odczucia- pełne w smaku: palone, kawowe, czekoladowe, winne.
        Jedynie co przeszkadza to że jest zbyt słodkie, liczyłem jednak na większą wytrawność.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
          Piana: Dosyć wysoka, beżowa, drobna, ale nieprzesadnie trwała. [3.5]
          Zapach: Intensywnie palony, kawowy i czekoladowy. [4.5]
          Smak: Ciężki, mocarny, słodkawy. Palony, czekoladowy, kawowy. Trochę lukrecji, jakieś wiśnie nawet w smaku się pojawiają. Intensywny, wyrazisty, bardzo smaczny. Alkohol niewyczuwalny. Całość bardzo przyjemnie zharmonizowana, picie tego piwa sprawa prawdziwą przyjemność. Mniam! [5]
          Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Butelka okolicznościowa. Przepiękna. [5]
          Uwagi: Piwo spożywane w temperaturze wyższej, niż zalecana (16,7 st. C - tyle mam w piwnicy, gdzie butelka stała). Bardzo smaczne. Medale jak najbardziej zasłużone.

          Warka do 25.<nieczytelne>.2016, w butelce z korkiem.

          Moja ocena: [4.65]
          warka pewnie 25.05.2016
          Ja kupiłem tego wielgusa z datą 26.05.2016 i właśnie się zastanawiałem czy pić czy jednak jest sens trzymać.
          No i w sumie po Twojej recenzji obie wersje są zasadne
          Last edited by dlugas; 24-04-2015, 09:07.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            Rocznik grudzień 2014, kolor, piana bez zarzutu. Aromat bardzo wysublimowany i mocno czekoladowy-nie kawowy. W smaku niestety za bardzo palone i z czasem męczące. Kto ma, to otwierać najwcześniej za 3 lata może. Niemniej jednak nie przypomina Coffee Stout'u, ale jednak bałtyk.
            Last edited by Petitpierre; 03-05-2015, 19:13.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Wrażenia z wczorajszej degustacji (warka: 15/04/2016) niespecjalne.
              To znaczy piwo nie było bardzo złe, ale w przypadku Komesa przyzwyczaiłem się, że w najgorszym razie jest dobre +. Może do tej pory miałem jakoś wyjątkowo dużo szczęścia? A może ta warka z datą 15 IV 2016 jakaś felerna. Owszem była kawa i czekolada, alkohol jak dla mnie niewyczuwalny. Ale niestety lekki kwasek i przede wszystkim żelazo. Nigdy się z czymś takim w Porterze z Miłosławia nie spotkałem. Inna rzecz, że to jest akurat wada, która szczególnie mi przeszkadza i np. piw z Raciborza nie dam rady pić.
              Wczorajszego Komesa wypiłem bez problemu, ale odpuściłem sobie ARTomat. Ta warka wyraźnie odbiega na niekorzyść od bardzo wysokiej średniej, którą mógłbym wyciągnąć z degustacji Komesa z ostatnich 2 czy 3 lat... A próbowałem Komesa w różnych wydaniach: wtedy gdy był "świeży i palony", ale też wtedy gdy był już po terminie.
              Last edited by Admirador; 11-05-2015, 10:53.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                Czy limitowane Komesy w bultach 0,75 są dłużej leżakowane w tanku leżakowym i w momencie sprzedaży już starsze od innych Komesów na półkach?

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Chyba ktoś gdzieś na forum pisał, że te wielkie urodzinowe komesy to dokładnie to samo piwo co jest w tych małych, w regularnej sprzedaży. Nawet daty warek są chyba takie same.
                  Na 95% płaci się za fikuśne opakowanie z korkiem, a nie za dodatkowe wyleżakowanie jak to jest w przypadku specjalnego wydania Ciechana/Lwówka
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    O kurde! To dobrze, że kupiłem tylko dwie butelki ...

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                      O kurde! To dobrze, że kupiłem tylko dwie butelki ...

                      Ja tylko jedną, ale w takim razie i tak boli - idzie do lochów, bo szkoda teraz pić.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Ja nie chcę siać plotek bez poparcia sprawdzonymi informacjami.
                        Tylko obiło mi się o uszy i oczy, że w tych wielkich (nie tylko w porterze) są zwykłe regularne piwa, tylko opakowanie jest jubileuszowe.

                        Muszę poszperać i poczytać, jak coś się dowiem dam znać.
                        Ja dlatego kupiłem póki co tylko jedną butelkę z korkiem
                        Jakoś bardzo nie boli, bo w tesco kosztował ten porter 12zł
                        Last edited by dlugas; 17-05-2015, 09:14.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Rufi3M
                          Member
                          • 03-2014
                          • 44

                          warka 10.2016

                          Najnowsza warką jaką widziałem i zdegustowałem.
                          Powiem krótko najlepsza warka od dłuższego czasu. Bardzo dobrze zbalansowana.
                          W zapachu dużo czekolady i paloności w smaku to samo, nie jest przegiętą w jedną stronę.
                          Alkoholu nie czuć, idealnie schowany...
                          Kupuję kilka buteleczek i do lochów bo może szybko się nie powtórzy taka partia :P

                          Comment

                          • apaczu
                            Senior
                            • 10-2013
                            • 168

                            Nie widziałem oficjalnego zdania browaru, ale rzeczywiście w piwnym świecie jest taka opinia, że są to te same piwa co w butelkach 0.5. Różnica polega na tym, że są rozlewane do większych butelek w Belgii. Czyli płaci się za transport piwa za granicę i z powrotem, oraz za butelkę z korkiem...

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy limitowane Komesy w bultach 0,75 są dłużej leżakowane w tanku leżakowym i w momencie sprzedaży już starsze od innych Komesów na półkach?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Skąd pochodzi informacja o wywożeniu zagranicę tego piwa celem napełnienia butelki? Na mój gust to słabo kupy się trzyma.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Tez pierwsze słyszę o wywózce
                                Że niby leją tam gdzie te inne wielkie leffe czy "hyhardeny"?
                                Z ekonomicznego punktu widzenia pomysł co najmniej z d...y

                                Przywożono z innych krajów piwo do Polski i tu rozlewano, ale żeby wozić piwo tysiące kilometrów, aby trzasnąć je korkiem?
                                "ciekawa" koncepcja

                                BTW. na fakt, że to jest to samo piwo co w małych butelkach, przemawia też fakt, że jeśli byłoby inaczej to by się o tym chwalili wielkimi literami na etykiecie o WYJĄTKOWOŚCI tego piwa
                                o innym BLG, alkoholu czy długości leżakowania
                                Last edited by dlugas; 22-05-2015, 09:32.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎