Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    A ja niedawno "szczeliłem" jakąś buteleczkę z terminem (dokładnie nie pamiętam) do 2014. Smakowało .

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
      Zgadza się. Warka 02.05.2017 jest w lepszej formie. Słodycz już ładnie zbalansowana z wytrawnością i palonością.
      A tak w ogóle rozejrzyjcie się po hiper/marketach Careffour/Express.
      U mnie cena za tego portera zjechała o złotówkę w dół, pewnie jakaś promocja. Kosztuje teraz 4.15. Podwójny, Potrójny i Poczwórny w podobnej cenie. Trzeba zrobić zapasy na zimę
      w jakim Carrfurze na Woli? Obiecuje że nie wykupię wszystkich porterów

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        Trzymam za słowo
        Carrefour Express na Góralskiej.
        Widziałem tam dwa dni temu dwie warki 16.03.17 i 02.05.17. Pierwsza słodka, druga wytrawna.

        Comment

        • legart
          Senior
          • 06-2012
          • 913

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
          Trzymam za słowo
          Carrefour Express na Góralskiej.
          Widziałem tam dwa dni temu dwie warki 16.03.17 i 02.05.17. Pierwsza słodka, druga wytrawna.
          Dzięki, trzeba wybrać się na spacer po Ulrychowie

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            Na Saskiej Kępie też mi ostatnio wpadła w oko obniżona cena, więc to nie jest odosobniony przypadek. A ja mądrzejszy o wiedzę na temat profilu kolejnych warek udam się dziś na zakupy.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
              Świeża warka do 16.03.2017.
              W aromacie przede wszystkim wybija się paloność i suszona śliwka. W smaku zaskakuje uderzenie słodyczy, nie tego trochę się spodziewałem, na drugim planie, po przełknięciu słodyczy na języku zostaje paloność, posmaki śliwkowo-winne. Mimo fajnego finiszu zdecydowanie wolałem wcześniejsze wytrawno-palone warki.
              Zakupione w Kerfie Ekspresie za 5.19. Warki na półce przemieszane, widziałem także z grudnia 2016 czy lutego 2017, wybrałem najświeższą i mam jednak mieszane uczucia.
              Spożyłem go dwa dni temu.
              Aromat głównie czekoladowy i śliwkowy z leciutką wiśnią.
              Paloności dla mnie nie za wiele.

              W smaku jest zdecydowanie słodsze niż te znane mi i lubiane mocno palono-stoutowe warki.
              Troszkę ciemnego chleba, troszkę owoców, wyraźna czekolada. Palono lekko goryczkowo kakaowy posmak wychodzi dopiero po przełknięciu.
              Alkohol praktycznie nie wyczuwalny.
              Smaczny, ale bardziej takie skrzyżowanie Łódzkiego czy Ciechana z okocimskim

              Kupiłem oczywiście kolejne 2 dwie sztuki i zobaczymy co się tam urodzi za rok czy dwa.
              Za te niecałe 5zł to bardzo dobre piwo i bardzo dobry i smaczny porter. Nawet świeży
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Potwierdzam, że nowa warka 02.05.2017 to powrót do dobrej starej palonej formy. Jeszcze nie tak konkretnie palono gorzkoczekoladowy jak to bywało rok temu, ale jest co prawie całkiem inne piwo niż te warki z początku 2017.

                Piana z początku gęsta, beżowa, drobna, piękna. Lecz po kilku minutach spada do zera
                Aromat: jak na świeżynkę dość rozbudowany. Są i wiśnie z suszonymi śliwkami. Jest nuta kukułek i pralin z alkoholem. Czuć spaleniznę jak na niektórych konkretnych stoutach. Wręcz ociera się to lekko o torfowe nuty lub suszki na kompot wigilijny. No no, jest ciekawie. Do tego słodka kawa i czekolada.

                SMAK: jest niby słodko, ale o wiele mniej niż w poprzednich 2-3 warkach. Bardziej przypomina to czekoladę gorzką taką 60%. Czyli niby słodko, ale z konkretną ripostą. Wyraźna nuta palona i jakby lekko wędzona. Są i owoce w postaci wiśni w czekoladzie oraz śliwek suszonych. Rodzynki chyba też można wymlaskać. Alkohol bardzo dobrze ukryty, bo pije się jak na porter w miarę szybko (coś pomiędzy degustacyjną prędkością a zwykłym piciem do TV) Fajnie rozgrzewa za to w brzusku i idzie wyraźnie w głowę

                UWAGI: warka 02.05.2017
                Cena to 4,15zł plus kaucja
                Cieszyński może się schować. Za taką kasę w tym momencie Komes jest numerem 1 na mojej liście w kategorii cena/jakość/dostępność.
                Trzeba dokupić kolejne trzy sztuki, żeby te dwie z tej warki już obecne w piwnicy nie czuły się samotnie.
                Kupować !

                PS> zmienił się datownik, jest teraz mniejszy a czcionka też ma "inny styl". Muszę sprawdzić czy zawsze na etykietach pisali tak w miarę szczegółowo o użytych słodach, rodzaju i nazwy drożdży itp.
                Swoją drogą, ciekawe, że w takim przecież nie małym browarze są takie spore wahania w kwestiach smaku pomiędzy poszczególnymi warkami. 2-3 warki mega palone, następnie 3-4 uśrednionie, 3-4 warki słodkie, a teraz znowu na wiosnę i lato idzie ku paloności- no i dobrze (warki z 2016 te czerwcowo lipcowe też już były mocno palone i goryczkowe 'ala' RIS)
                Pozdrawiam
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  warka 02.05.2017
                  Cena to 4,15zł plus kaucja
                  Gdzieś dorwał w takiej cenie?

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    KARFUR :] nic tylko kupować i pić
                    Pojawiły się w moim maleńkim francuziku te komesy jakieś dwa miesiące temu i były po 5,15zł
                    Teraz zleciały na 4,15zł (porter,poczwórny i złoty)
                    W PiP cały czas są po 4,99zł
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      Wczoraj własnie bralem portery z karfura i u mnie 5,25
                      Dzięki za info.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Mój Carrefour to ten z serii "Market Znamy się" czyli chyba małe sklepy supermarkety.
                        One mają inne promocje, inne ceny oraz inny asortyment niż te wielkie molochy.
                        A po za tym te ceny piw im tam skaczą bez żadnej znanej mi przyczyny. Raz coś jest po 3,99zł a później siut na 8,99 żeby po tygodniu znowu było po 3,99zł ( przykład piwa VIVAT Tripla w tej sieci)

                        koniec gadania ocenach :] trzeba pić
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12205

                          Kupiłem to piwo wieczorem, bo chłodno i wilgoć, a jeszcze miałem drobną, niezobowiązującą pracę przed kompem. Więc sobie sączyłem nie zastanawiając się nad oceną i w ogóle nad samym produktem, który znam od lat. Potem zacząłem czytać co na kontrze... że jeden z najlepszych porterów bałtyckich na świecie, nagroda tu, nagroda tam... Oczywiście znam to piwo, ale nowej kontry nie czytałem. Powąchałem tylko pustą butelkę i okazuje się, że bez zastanowienia wypiłem piwo, które gdyby byłoby zagraniczną interpretacją stylu lub risem wbiłoby mi się głęboko w pamięć

                          A smak? Nie zastanawiałem się, po prostu pyknąłem z przyjemnością i chętnie powrócę

                          W pobliskim mi Carrefourze za pięć z przecinkiem i zostawia w tyle wiele droższych piw, nie tylko krajowych

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Dokładnie.
                            Nie doceniamy naszych czarnych skarbów, bo są dobrze dostępne i tanie oraz przede wszystkim "nie zagramanicznokraftowe".
                            Te ostatnie komesowe warki (np. ta majowa 2017) są już na tyle palone i czekoladowe , że choć na Risach kompletnie się nie znam to sądzę, że bliżej Komesowi do niektórych imprerialnych stoutów będących po 20zł za 0,33l niż do zwykłego porteru bałtyckiego, który "tuż za rogiem w spożywczym stoi na półce za piątaka" :]

                            Cornelius także ostatni zmienił sporo swoje oblicze. Zero ulepku, za to dużo więcej agresywno-palono-czekoladowości.

                            Nic tylko kupować te czarne komesiki.
                            5zł a robi robotę
                            Last edited by dlugas; 09-12-2015, 15:51.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2294

                              dlugas- niby masz rację, ale jak ostatnio próbowałem nowego Tenczynka Imperial Stout a byłem świeżo po spróbowaniu kilku porterów (Okocim, Lwówek, Fortuna) czułem różnicę.
                              Tenczynek miał długi posmak wytrawnej, gorzkiej czekolady i kawy, nie było w nim tej słodowości, która gdzieś tam się tli praktycznie w każdym z porterów bałtyckich.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                No nie mówię, że Komes czy inne portery zastąpią nam Risy :]
                                Z tym, że "Komes czy inny porter" mam za 4-5zł a nasz najtańszy PL RIS jest 9zł za 0,33l (czyli 13,50zł za 0,5l). Nie wspominając już o Pracowni piwa czy innych "nie naszych" :]

                                Warto pić jedne i drugie, z tym, że cena i dostępność skłania mnie do "częstrzego" nadużywania Porterów B.
                                No ale o cenach i innych pierdoletach możemy pogadać w innym wątku.

                                Tenczynka Risa jeszcze nie piłem, poczeka dopiero na swoją kolejkę
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎