Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PedroC
    Member
    • 05-2014
    • 62

    byłem dzisiaj w kerfie i niestety już jest nowa warka 29.05.2017 oby coś z tego było
    Last edited by PedroC; 11-12-2015, 14:05.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      W moim najbliższym Carrefourze też jest już wyłącznie warka do 29.05.17. Zaczęły lepiej schodzić od promocji za 4.15 pln
      Jest poprawnie, paloność przełamana na pół ze słodkością. Jedynie piana licha. Ale ogólnie warto. Warka nie różni się wiele od tej z 02.05.17.

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        Piwo z datą do czerwca 2015. Porównanie z degustacją piwa z tej partii wypitego w lutym.
        Kolor ten sam: czarny z rubinowymi refleksami. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzy szybko opadła do minimalnej warstwy.
        Zapach mniej słodki, z suszona śliwką na pierwszym planie. Do tego ciemne słody i kawa plus pralinki i likier. Chmiel wyczuwalny jest bardziej od auto-sugestii.
        Smak bardziej wytrawny, choć nadal jest (lekko ) słodkawo. Karmelowość kontrowana jest palonymi słodami – kawa/gorzka czekolada. Odczuwalny jest w finiszu leciutko kwasek. W kolejnych łykach ujawniła się goryczka, dodatkowo podbita sporym wciąż wysyceniem i alkoholem. Na końcówce odczuwalny jest alkohol w przełyku i w żołądku poprzez rozgrzewanie.
        Opłaciło się leżakowanie i czekanie prawie 2 lata na degustację. Piwo dojrzało, stało się mniej alkoholowo-słodkie na rzecz wytrawności w smaku i suszonych śliwek w aromacie.
        Razi niski poziom etykiety i niechlujne nałożenie jej na butelkę. Wygląda to na robotę sabotażysty albo absolwenta klasy integracyjnej dla debili i idiotów.

        Comment

        • NightHawk
          Senior
          • 08-2008
          • 108

          Warka do 17.01.2017 strasznie słodka. Jak ktoś ma, to nie polecam leżakować. Utleni się jeszcze bardziej i będzie jeszcze słodziej. No, chyba, że ktoś takie lubi.
          Brakuje paloności, jakiejkolwiek goryczki...

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Warka do maja 2017 r. zdjęta prosto ze sklepowej półki.
            Aromat to mleczna czekolada podbita kawą. Smak palony, lekko pralinkowy. Alkohol wyraźny, źle ułożony. Goryczka wysoka.

            Więcej niż dobry egzemplarz i chyba najlepszy porterowy świeżak jaki piłem w tym roku. A wszystko za piękną cenę 5,1 zł.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka do maja 2017 r. zdjęta prosto ze sklepowej półki.
              Aromat to mleczna czekolada podbita kawą. Smak palony, lekko pralinkowy. Alkohol wyraźny, źle ułożony. Goryczka wysoka.

              Więcej niż dobry egzemplarz i chyba najlepszy porterowy świeżak jaki piłem w tym roku. A wszystko za piękną cenę 5,1 zł.
              Jedź do kalafiora (szczególnie w tych mniejszych) bo bywają w nim po 4,15zł tak jak w moim
              warka 02.05.2017 i w tych z datami 2017 z warki na warkę paloność oraz gorzka czekolada rośnie.
              Piwo bardzo dobre, a za cenę "pseudopremiumkoncerniaka"
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • slyboots
                Senior
                • 03-2014
                • 292

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny, czarny, pod światło ciemny burgundowy, klarowny [4.5]
                Piana: Bardzo szybko opada i delikatnie oblepia szkło [3]
                Zapach: Karmel, kawa, czekolada, śliwka wędzona, alkohol, owoce czerwone - wiśnie [4]
                Smak: Karmel, kawa, lekko kwaskowe, lekko słodkie, idealnie wyważone, treściwe, czekolada, wędzone śliwki, owoce - wiśnie, delikatnie alkohol, lekka goryczka gorzkiej czekolady [4.5]
                Wysycenie: Średnie, poprawne [4.5]
                Opakowanie: Bardzo bardzo mi się podoba [4.5]
                Uwagi: WARKA:
                Na krawatne napisane : 2013
                09.03.2016
                2:35

                Rewelacja mmm ... pycha.
                Coś pięknego aż gęba się śmieje. Smak jak w opisie, bardzo dobrze wyważone między słodkością a wytrawnością. Treściwe i baaardzo pijalne. Dzięki Porterowi z Komesa w sezonie zimowym wracam do porterów i zaczynam ich degustację

                Polecam jak najbardziej hmm ... przynajmniej tę Warkę bo z opisów widzę że różnie bywa

                Pozdrawiam

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Tak kawowej warki, jak ta z 2.09.2016 jeszcze nie piłem. Nie jestem zwolennikiem kawy w piwie, ale ta mi nawet bardzo smakuje. Polecam.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    Ja w święta piłem Komesa z butelki 0,75 l z korkiem (nie pamiętam daty, ale chyba 1. połowa 2016r.) i naprawdę był już nieźle odleżakowany - gładki, świetnie ułożony i bardzo pijalny, palony, z wyraźnym posmakiem szlachetnej wysokoprocentowej gorzkiej czekolady oraz śliweczek.
                    Last edited by Dukat_WSI; 03-01-2016, 23:50.

                    Comment

                    • dekosz
                      Junior
                      • 01-2015
                      • 12

                      29.05.2017 niestety gwoździe :/

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dekosz Wyświetlenie odpowiedzi
                        29.05.2017 niestety gwoździe :/
                        dzień dobry złomiarzom

                        Widocznie warka 14.06.2017 pochodzi z tego samego tanku
                        Metal nie jakiś ogromny , ale na poziomie "przeciętnego rzutu Żywca P."

                        Spodziewałem się dużej paloności a tu nic się nie dzieje.
                        Piana: dość ładna i obfita, szybko opada, ale kilka łezek pozostawiła
                        Aromat: średnio intensywny. Głównie ciemne słody, kakao, czarna kawa lekko posłodzona no i nuta metalu. A nie szukałem jej, bo chyba nigdy w tym piwie jej nie miałem.

                        SMAK: podobnie jak zapach. Głównie gorzka czekolada, łamana posłodzoną czarną kawą. Leciuteńkie śliwki czy wiśnie. Na fininiszu mamy oblizanie w miarę "świeżego gwoździa". Do zardzewiałego wiadra z kupą starych monet rodem z Cieszyna to jeszcze droga daleka, ale leciutko psuło odbiór piwa. Alkohol dość nieźle ukryty (jak dla mnie) pierwsze pół szklanki wypiłem w kilka minut, następne pół już dłużej, bo jednak zaczęło rozgrzewać w głowie. Faktura lekko szczypiąca w język, ale to świeżynka przecież.

                        UWAGI:Podsumowując. Ta warka smakuje jak przeciętnie dobre wypusty Żywieckiego pite w miarę świeże. Takie połączenie Cieszyna z odrobiną Argusa P
                        Warka 14.06.2017
                        Cena 4,15zł. To każdą kolejną warkę można testować "bez obawień" . Piwo pomimo, że smaczne i szybko przyswajalne to jednak chyba drugiej sztuki do piwnicy tym razem nie kupię. Komes mnie przyzwyczaił do bardzo dobrych piw, zatem średniakami już się nie jaram a szafa w piwnicy ma ograniczoną pojemność
                        Last edited by dlugas; 14-01-2016, 10:35.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          U mnie w najbliższym Kerfie (wciąż po 4,15 pln) są obecnie dwie warki- 14.06.17 i 15.06.17.
                          Po Twoim powyższym wpisie dlugas postanowiłem dokonać dla odmiany zakupu warki do 15 czerwca.
                          Jest smacznie. Na pierwszym planie jest gorzka czekolada i paloność z czego ten porter słynie, przy przełykaniu czuć bardzo przyjemną wiśniową likierowość, coś jak w Łódzkim.
                          Alkohol dobrze ukryty, metaliczności nie wyczułem, a jeśli była to mi nie przeszkadzała.
                          Bardzo ładna piana, długo opada, po kilkunastu minutach nadal zostaje cienka warstwa na powierzchni.
                          To wciąż najbardziej charakterystyczny polski porter ze względu na paloność. Warty wielokrotnych powrotów.
                          Last edited by kosher; 14-01-2016, 20:10.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No to idę szukać tej warki o dzień młodszej :]
                            Będzie palona jak lubię albo będzie taka sama jak ta którą piłem i to będzie oznaczać , że mam już wypalone kubki smakowe
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • przekornick
                              Junior
                              • 07-2012
                              • 13

                              Warka 15.06.2017 ma ten sam, żelazny feler. W niższych temperaturach gwoździe są na pierwszym planie, po ogrzaniu schodzą do tła, jako niepożądany i nieprzyjemny posmak. Szkoda, bo gdyby nie to, i chyba zbyt duże wysycenie, byłaby to naprawdę dobra warka.

                              Comment

                              • Pess09
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 284

                                Warka 29.05.2017r.

                                Piana całkiem ładna, drobne pęcherzyki.

                                Zapach niezły, stosunkowo dużo ziaren kawy, czekolada i jakby odrobina laktozy, ciemne owoce, w zapachu nie czuje żadnych gwoździ mimo że przeważnie ta wada dość mocno mnie drażni. Całościowo wydaje się być nawet fajnie ułożone i zbalansowane.

                                Nie ma jakoś dużo ciała, dość mocna słodycz, czekolada i kawa są tutaj trochę słabsze, idzie bardziej w stronę jakby lukrecji, kwaskowaty finisz, tutaj pojawia się już niestety żelazisty posmak, oprócz tego jest też lekki alkohol.

                                Nie jest źle jednak jak dla mnie smak odstaje od zapachu. Cena 4,99zł plus 45 groszy kaucji w PiP, można oczekiwać trochę więcej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎