Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    19/09/2018, w Selgrosie jest za 4.91
    Dawno nie piłem, więc może stąd takie wrażenie. Ale jak dla mnie: zaskakująco słodki! Przegięty w tę stronę. I odrobinę za mocno wysycony. Paloność obecna, ale spodziewałem się większej.
    Ogólnie całkiem dobre piwo, ale w moim rankingu polskich Bałtyków po raz pierwszy od bardzo dawna wypada poza podium (Ciechan, Jurajskie, Warmiński).
    Last edited by Admirador; 05-05-2017, 19:30.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      Warka 11.09.2018

      Piana obfita, jednolita z drobnych pęcherzy, dość trwała.
      W aromacie palony i jakby zbożowy/kawa zbożowa, chyba i czekolada, ładnie pachnie.
      Smakowo podobnie jak w zapachu: Palony, kawa-gorzka czekolada, całkiem słodki, średnia goryczka palona, pełny.

      Udana warka, ciekaw jestem czy znajdę ją jeszcze w sklepie.
      Last edited by rafalek21; 10-05-2017, 22:39.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
        Warka 19.09.2018.
        Od dłuższego czasu w stałej cenie w Carrefour Market za 4.89 zł.
        Kupione w kerfurze.

        Kibla faktycznie znacznie mniej, lecz owa dziwnie palono-przypalona nuta w aromacie jest nadal.
        W smaku fajnie czekoladowy i lekko kawowy. Po połowie jednak słodycz wychodzi na przód. Smaczny, lecz mnie nie porwał i nie zachęca do kupienia kolejnej sztuki, choćby na leżak. Za dużo nakupiłem ostatnio Żywieckich
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 19.09.2018

          Przyzwoita i średnio trwała piana z średnich i mniejszych pęcherzyków.
          Zapachowo dość słabe,czekolada, ciut palony, potwierdzam delikatną nutę kiblopodobną, ogółem łagodny.
          W smaku trochę za słodkie, lekkie żelazo, gorzka czekolada, średnia goryczka palona, średnio długa, trochę nieprzyjemne w posmaku - jakby przesłodzona kawa.
          Dość słaba warka, poprzednia była znacznie lepsza.
          Last edited by rafalek21; 11-05-2017, 22:10.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Warka do 10.10.2018

            Całkiem obfita piana z drobnych pęcherzyków, średnio trwała.
            Łagodny aromat palonych słodów, idzie w kawę zbożową, słodki - jak dla mnie nic specjalnego.
            Średnio palony, trochę słodki, czekolada, znowu jakby kawa zbożowa, w tle szczątkowe nuty wiśni, średnio-niska goryczka, ciało adekwatne do ekstraktu.
            Lepiej smakuje jak pachnie, a wysycenie bez zarzutu.

            W porządku, choć jak zawsze mogłoby być trochę mniej słodkie.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              do usunięcia.(klawiatura przestawiła mi się na język angielski, i przez przypadek wstawiło mi post zamiast polskiego znaku)
              Last edited by rafalek21; 14-08-2017, 21:49. Powód: do usuniecia

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Warka 11.12.2018

                Piana w kolorze ecru, umiarkowanie wysoka, średnio trwała, dość drobne pęcherzyki, niechętnie zdobi szkło.
                W zapachu kawa zbożowa z czekoladą, nieco słodki, lekka, dziwna nuta owocowa(trochę jakby mirabelki z szczątkowym kibem), nie przeszkadza, ale jest.
                Smakowo treściwie, kawa i kawa zbożowa, średnio palone, mało słodyczy(całość sprawia wytrawne wrażenie, aż sobie zagryzłem Snickersem), średnia goryczka, alkohol nieźle ukryty(tzn. coś tam jest, ale zupełnie nie przeszkadza). Ogólnie nasuwa mi się skojarzenie z palnym jęczmieniem.
                Wysycenie niewysokie - bez zarzutu.

                W zapachu przeciętne, ale w smaku całkiem udana warka. Jak jeszcze spotkam to zaryzykuję kilka butelek.
                Last edited by rafalek21; 14-08-2017, 22:57.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  Potwierdzam. Warkę 11.12.18 warto brać.
                  Piłem w zeszłym tygodniu i jak na świeży wypust piwo jest dobrze zbalansowane.
                  Palona kawa i czekolada dominują nad słodyczą, co nie jest oczywistą sprawą w komesowych warkach.
                  Kupione w Carrefour Market za 4.49 zł. (promocja).

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    Leżakowana warka 13.07.2017 to bałtyk bardzo treściwy, mega czekalodowy, normalnie RIS.
                    Butelka poszła do lochów 29.02.2016.

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      W urodziny odpalam 0,75 rocznik 2014, zobaczymy jak wielkie zmiany zaszły.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        No to czekam na reckę, bo stoi mi ten zakorkowany flakon w piwnicy i czeka nie wiadomo na co.

                        Podobno jest obecnie pełny, czekoladowy z wiśniami.
                        No i sto lat !
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          Sam niedawno piłem porter z tej warki i był naprawdę dobry, zostało mi jeszcze kilka butelek i zastanawiam się tylko czy nie leżakować go poziomo ze względu na korek.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            Warka 12.12.2018.

                            Obfita, ciemno-kremowa piana, jednolicie drobnopęcherzykowa, choć nie pozostaje na długo.
                            W zapachu słodko, czekolada, kawa zbożowa, leciutko palone - typowy dla Komesa - dosyć łagodny.
                            W smaku, czekolada i kawa zbożowa - łagodnie palone, umiarkowanie słodkie, delikatna nuta wiśniopodobna, co ciekawe w posmaku trochę jakby pestkowo-tytoniowe.

                            Ogólnie jest ok, choć mógłby być bardziej agresywny albo ciut mniej słodki.

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to czekam na reckę, bo stoi mi ten zakorkowany flakon w piwnicy i czeka nie wiadomo na co.

                              Podobno jest obecnie pełny, czekoladowy z wiśniami.
                              No i sto lat !
                              Nadejszła wiekopomna chwiła. Najlepiej spożyć przed 07.05.2016, Komes rocznik 2014

                              Piana sycząca, ale lekki korzuszek, kremowa jak w stautach, w zapachu kawa przedłużana mlekiem, lekko ziarnista, w oddali przyprawy-imbir, rajskie ziarno, i sok wiśniowy. W nucie dolnej już wino marsala, a nawet vino santo, rodzynkowo się robi. W zapachu nic przypalenia, nic alkoholu. W smaku aksamitne, lekko kwaskowate, ułagodzone, na finiszu lekka nuta palona, która przeradza się w pikantną. Można pić teraz, można poczekać kolejne parę lat, zaczyna mieć potencjał do wykorzystania tak na 10-12 lat, ale equilibrium może osiągnąć już przy 10-tym roku. Piwo deserowe, słodkawe, ale nie przesłodzone, zamiast porannej kawy. Nuty kwaskowate najprawdopodobniej będą teraz się zwiększać, co nadaje mu sznytu starego Guinness'a.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                No to jeszcze w tym roku odpalę ten korek.

                                A żeby było w temacie
                                Warka 11/12/2018
                                Wreszcie brak tej spalenizny idącej w kibel

                                Piękna delikatna nuta orzechowa. Jakby zagryzał jakiegoś bałtyka wafelkami orzechowo-kakaowymi.
                                Do tego lekka wiśnia i czekolada z kawą.
                                Całkiem sensowna warka. Trzeba dokupić. Jedno jeszcze wypić w tym roku a kolejne dwa kiedyś tam.
                                Cena mi tylko podskoczyła w kerfurze market i już jest za 5,89zł.

                                PS. No i dużo zdrowia Boguś z okazji urodzin !!!!!
                                Last edited by dlugas; 14-09-2017, 11:42.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎