Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Barwa jasnozłota [4]
    Piana: Piana jest średnia, średnia objętość, trwałość i gęstość. [3]
    Zapach: Nie jest wyrazisty. Skąpe aromaty chlebowo-słodowe zdradzają łagodne piwo. [3]
    Smak: Dość pozytywnie zaskoczył mnie Kasztelan w wersji niepasteryzowanej. W pierwszym łyku jest łagodny. Potem uwalnia się goryczka i słód, ale wszystko wciąż stonowane. Zakończenie to lekki posmak chleba z goryczką chmielową. Wszystkie posmaki jakby lekko zduszone, łagodne , smak nie zostaje długo na języku. [4]
    Wysycenie: Wyczuwalne na języku bąbelki przydają świeżości Kasztelanowi. [4.5]
    Opakowanie: Jak głosi etykieta jest to edycja limitowana. Całość jest dobrze dopracowana, a moją uwagę zwrócił w sklepie kapsel. Brak podanego ekstraktu [4.5]
    Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 14.09.2009

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • cap-n-go
      Senior
      • 05-2005
      • 273

      Warka z datą ważności do 28.09.09 kompletnie "koncernowa", zero posmaków typowych dla piw niepasteryzowanych..Broniłem tego piwa,mam nadzieję że to tylko wpadka.

      Comment

      • Fredd00
        Member
        • 07-2009
        • 88

        Bo to NP a'la concern - za 2,40 zł nie oczekuj "Żywego"

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fredd00 Wyświetlenie odpowiedzi
          Bo to NP a'la concern - za 2,40 zł nie oczekuj "Żywego"
          Co ma tu cena do rzeczy? Można zrobić niezłe piwo niepasteryzowane i sprzedawać je po 2,40zł, gdzie Kasztelan był kiedyś dobrym przykładem. Obecny stan tego piwa z pewnością nie jest uwarunkowany ceną. Wspomniane Żywe też miewa upadki pomimo niezmiennej ceny.

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka z datą ważności do 28.09.09 kompletnie "koncernowa", zero posmaków typowych dla piw niepasteryzowanych..Broniłem tego piwa,mam nadzieję że to tylko wpadka.
            Raczej jest to stała tendencja. Dokładnie tak samo jest z partią z przydatnością do 21.10.2009. Bardzo słaba. Ja sobie Kasztelana NP na dłuższy czas daruję. Swoją drogą szkoda, bo w zeszłym sezonie zdarzały się Kasztelanowi całkiem smaczne partie tego piwa.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • mateusso
              Gość
              • 02-2009
              • 34

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty kolor [4]
              Piana: krtutka drobniutka pozostaje na szle [2.5]
              Zapach: niewyczuwalny no chyba że mam katar [1.5]
              Smak: bez żadnych nieprzyjemnych smaków goryczka aż drapie w jezor [3]
              Wysycenie: dobre [3.5]
              Opakowanie: opakowanie podobne jak u innych piw tego browaru [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.5]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mateusso Wyświetlenie odpowiedzi
                Piana: krtutka drobniutka pozostaje na szle [2.5]
                KRTUTKA wodna...

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Tak to jest nie czytać forum przed zakupem
                  W czasie wakacji w Omercie wypiłem buteleczkę i bardzo mi posmakowała w kategorii "piwo koncernowe".
                  Przez przypadek w zwykłym Lewiatanie zobaczyłem, że jest - wziąłem, schłodziłem, wypiłem .... pożałowałem.
                  Tak to jest nie czytać forum przed zakupem
                  Poza lekkim i dalekim posmakiem piwa niepasteryzowanego reszta to jakby zwykły "okocim".
                  Skonfudowany swoimi odczuciami zaglądam tutaj i... dopisują warkę z terminem 13.11 do tych, które niczego ciekawego nie wnoszą.

                  Comment

                  • Fredd00
                    Member
                    • 07-2009
                    • 88

                    Odkąd "odkryłem" Noteckie Niepasteryzowane Kasztelana Zielonego "poważam" tak samo jak resztę tego chłamu by Carlsber, Heniek i Kompania

                    Kiedyś przypadkiem zamroziłem Kasztelana NP, żona uparła się żeby rozmrozić i zobaczyć - ja protestowałem, że niby piwo po zamrożeniu jest do kitu, bo jako nastoletek zamroziłem " Żywca" i musiałem wylać (wtedy to był dramat), niestety baba wygrała - piwo po rozmrożeniu było tak samo klarowne i tak samo smakowało...

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      No i na co to niby jest dowód?
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Może robią go z mrożonek?

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty jak to jasne pełne [5]
                          Piana: Średnie bąbelki, szybko znika nie pozostawiając nawet koronki [2.5]
                          Zapach: Słodowo chmielowy dość przyjemny [3.5]
                          Smak: Świerzy słodowy z lekkim ziarnem, trochę za mało goryczki moim zdaniem, wodniste z deczka. Pod koniec szkła przewijała sie jakaś metaliczność. Ogólnie może być. [3.5]
                          Wysycenie: Trochę brakuje na koniec [3.5]
                          Opakowanie: Ładna etykieta, zielony kolor przyciąga uwagę. brak ekstraktu. Firmowy kapsel [5]
                          Uwagi: Po prostu dobre piwo bez jakichś podniet.

                          Moja ocena: [3.55]
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
                            Uwagi: Po prostu dobre piwo bez jakichś podniet.
                            Chyba trochę na kredyt ta opinia... "Po prostu dobre piwo"? Wydaje mi się, że trafniejsze byłoby "Po prostu przeciętne piwo". No, ale to nie ja oceniałem

                            Comment

                            • GaryFisher
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 739

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba trochę na kredyt ta opinia... "Po prostu dobre piwo"? Wydaje mi się, że trafniejsze byłoby "Po prostu przeciętne piwo". No, ale to nie ja oceniałem
                              Czy ja wiem.... jest trochę lepiej niż przeciętnie jak za 2.5PLN... hmm zresztą nie ważne
                              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, idealnie klarowny. [4.5]
                                Piana: Mogła by być troszkę trwalsza, mimo to, nie jest najgorzej, na początku dosyć wysoka czapa utrzymywała się z 2 minuty... [3.5]
                                Zapach: Słód i chmiel, jednak bardzo delikatny. [4]
                                Smak: Co tu dużo pisać, po prostu świeży, łagodny, jednak treściwy, bardzo mi smakuje. [4.5]
                                Wysycenie: W porządku, nie wygazowuje się zbyt szybko. [4]
                                Opakowanie: Ładna zielono - czerwono - złota etykieta, Wszystkie najważniejsze informacje podane, oprócz ekstraktu. [4]
                                Uwagi: Zakupione w krakowskim ŚWIECIE PIWA, za cenę 2,50 + kaucja, z czystym sumieniem mogę je wszystkim polecić.

                                Moja ocena: [4.175]
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎