Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    To znaczy, że jak będzie kosztować ponad 2,50zł butelka plus kaucja lub jeszcze więcej to wybiorę inne piwo w sklepie

    Może wcześniej inaczej zabrzmiało to jak myślałem

    idę coś wygrzmerać z lodówki
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • ucho
      Senior
      • 05-2010
      • 500

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem jak Wam, ale dla mnie jest spora róznica między puszką a butlą.
      Popatrz na numer partii. To z L1 to Szczecin, L2 to Sierpc.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Wiem, wiem, wyczytałem właśnie i jak będę w sklepie t oposprawdzam i potestuję
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • celtyk87
          Senior
          • 11-2008
          • 208

          Może mi ktoś powiedzieć co oznacza tajemniczy napis E20-33 na wszystkich piwach ze stajni okocim-calsberg.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            Uoo Jezusiczku!! Ochlałem się tego specyfiku na Woodstocku i chyba szybko do niego nie wrócę Było po 1.89PLN za puszkę w Lidlu. Woodstockowy Carlsberg nie nadawał się do spożycia mimo faktu, że nie była to żadna zepsuta partia jak to bywało w wypadku Lidlowych butelek 0.66 opychanych za grosze.
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              Pity po długiej przerwie, partia 17.04. Ordynarny słodkawo-alkoholowy posmak charakterystyczny dla większości polskich piw masowego rażenia typu Harnaś, Leżajsk, Special, Żubr czy inne tałatajstwo. Czy naprawdę nie da się zrobić piwa z odrobioną goryczki czy słodowych posmaków? Czemu taki 'unterbier' jak Perlenbacher z Lidla bije to piwo na głowę mimo że jest tak wyrafinowane jak niemiecki jazz?

              Kupiłem zmęczony loterią naszych milusińskich tzw. małych browarów, gdzie nie znasz dnia i godziny kiedy to przyjdzie ci pić kwas lub dobrą partie. Stwierdziłem a kupię, pewni będzie bez polotu ale przynajmniej bez kwasiura. Mam etanol zamiast tego.

              Cytat ze strony Carsberga: ' Tradycyjny proces warzenia piwa - brak pasteryzacji są gwarancją wspaniałego smaku Kasztelana Niepasteryzowanego. Delektuj się smakiem świeżym z natury.' Obejrzałem się dookoła - jaka natura taki smak.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Moja "rewolucja piwna" zaczęła się od tego piwa. Na początku było dobre więc piłem często a teraz to nie pamiętam kiedy( w DP niezaglądałem)
                Wolę już loterię albo natur z Netto
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • chris1985
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 227

                  Jeszcze nie tak dawno bylo jedna z najlepszych masowek, ale to ostatnie jakie pilem bylo niesmaczne lekka goryczka, oraz nieprzyjemny kwaskowaty posmak, a zapachu nie wyczulem zadnego. Załuje ze za dobrym piwem musze daleko jechać
                  Last edited by chris1985; 04-05-2012, 22:09.
                  Tylko moje piwo mnie rozumie...

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    Pomyślałem sobie - regionalne chwalicie, koncernowego nie znacie - w ramach eksperymentu trzeba spróbować.

                    Piana powstaje chętnie, ale znika w zastraszającym tempie do 0! Niemal jak w Pepsi, jest przy nalewaniu i kilka sekund potrzebuje do wyparowania. To już właściwie wiele podpowiada w jaki sposób i z czego robione jest to piwo w ostatnim czasie. Zapachu brak. Smak nijaki, jak większości koncernówek, wulgarna gorzkość, a nie goryczka. Po wypiciu dwóch poczułem się źle, jakbym zjadł nieświeżą rybę

                    Zakładam, że ocena redakcji tego piwa pochodzi z początkowego okresu jego produkcji (przydałyby się daty, bo to by wiele zaskoczeń wytłumaczyło).
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • smallr
                      Junior
                      • 03-2013
                      • 2

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasno-bursztynowy, przejrzysty [4.5]
                      Piana: Optymalna, zaraz po przelaniu jasna gęsta, "oblepia" szkło. Zanika, ale towarzyszy do samego dna kufla [3]
                      Zapach: Średnio intensywny, przyjemny [3.5]
                      Smak: W miarę goryczkowy i dość trwały , chmielowo-słodowy z przewagą chmielu. Z początku lekko metaliczny posmak [4]
                      Wysycenie: Zrównoważone nasycenie, bez zastrzeżeń [4]
                      Opakowanie: Etykieta zwyczajna acz rozpoznawalna, be zastrzeżeń. Jedynie brak składu i ekstraktu na minus. [4]
                      Uwagi: To moje pierwsze ocenione piwo na tej stronie i nie bez powodu, bowiem to właśnie po nie sięgam najczęściej, "na codzień" kiedy akurat nie mam możliwości zakupu czegoś konkretniejszego. Smaczne, nienachalne piwko o łagodnym piwnym aromacie . Idealny stosunek ceny do jakości.
                      To co Panowie? Za dorodne szyszki!!

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        Piłem wczoraj znowu "to" "smaczne" "piwo" i nie potwierdzam że jest smaczne...
                        Nie jest nachalne bo niby czym... mydlinami słodowymi...?

                        Comment

                        • smallr
                          Junior
                          • 03-2013
                          • 2

                          Przykro mi Javox z powodu negatywnych doznań . Podobno o gustach nie powinno sie dyskutować, ale zdaje mi się w takim razie, że albo to ja nie mam smaku do piwa albo, i z całym szacunkiem do Ciebie , Ty masz ten zmysł zanadto doświadczony. Nie upieram się, że to najlepsze piwo z istniejących, bo było by to rzecz jasna nieprawdą, ale tak jak napisałem "nienachalne" mianowicie takie które swoim smakiem nie wykrzywia twarzy Bynajmniej, nie nazwałbym smaku mydlinami, a a o tym że jest smaczne może świadczyć chociażby ocena użytkowników jak i popularność jaką się ostatnimi czasy cieszy. Nie wnikam czy to samo piwo w Łodzi, Gdańsku czy Krakowie może mieć inny smak, ale według mnie to wciąż jedno z lepszych piwek koncernowych i tego będe bronił Pozdrawiam

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6141

                            Aleś się rozpisał... cieszę się że znalazłeś piwo dla siebie... ktoś to przecie musi pić...
                            Może zaproponuje abyś wypił np. Lagerowe albo coś z Kormorana i po nim wypij "swoje"...

                            A ocena jest z dłuższego okresu... nie oddaje aktualnej zawartości w butelkach itd...
                            Last edited by Javox; 29-03-2013, 09:24.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Ty mu proponujesz Lagerowe lub dobrego kormorana a on chce piwo
                              "nienachalne"
                              w smaku

                              To te wymienione przez Ciebie raczej są nachalne w smaku pod jakimś tam konkretnym względem :]
                              Jakiegoś "porządnego" eurolagera" (oksymoron?) raczej trzeba mu polecić a nie piwo które mają konkretny lub prawie smak i aromat.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                No to bieżący Żyfiec nadaje się idealnie....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎