Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater Podwójny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn,piękny widok [5]
    Piana: Bujna ,bardzo długo stała w szkle,musiałem nalewać kilka razy.Nie pamiętam już takiej fantastycznej piany w piwach krajowych. [5]
    Zapach: Jakieś słodkawo-owocowe nuty,może lekko alkoholowe [3.5]
    Smak: Owocowy,pełny.Wchodzi delikatnie.Goryczki nie wyczułem w ogóle. [4]
    Wysycenie: Takie akuratne,nie ma mowy z pewnością o przegazowaniu. [4]
    Opakowanie: Ładna szata,kapselek,wszystkie informacje i też pierdoły jakie często mozna spotkać na kontrach. [4]
    Uwagi: Całkiem dobre piwo.Warto było spróbować

    Moja ocena: [3.975]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      piana potężna, opada powoli do dywanika, drobna, zapach owocowy tyz fajny a smak całkiem znośny, smaczne piwo.

      Drożdże na dnie są w postaci lekkiego pylku czyli tak jakby ich wogóle nie było.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #18
        Fakt, piana jest niesamowita na początku. Osobiście drożdży nie stwierdziłem, widocznie taka ich ilość była Wysycenie w porządku, natomiast co do smaku to ja bym poszedł w trochę inną stronę niż przedmówcy. Słodycz tego piwa mi w zupełności nie przeszkadza, natomiast wg mnie trochę za bardzo wyczuwalny jest alkoholowy charakter tego piwa. Gdyby nie to, to całkiem fajne piwko. Jest to krok w dobrą stronę i jestem ciekaw co z tego wyniknie. Natomiast niezrozumiała jest dla mnie cena tego ustrojstwa. 4,50 jak dla mnie to o 1-1,50 za dużo jak za to piwa. Dużo bardziej wolę wypić dla przyjemności jakiegoś Ciechana czy też amberowskiego Koźlaka, którego mogę nabyć za 3,50. I tego będę się trzymał.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • sloniatko
          Senior
          • 02-2004
          • 1014

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobursztynowy [5]
          Piana: Bardzo obfita po nalaniu (dla mnie nawet zbyt ), długo się utrzymuje, a jak opadnie do na powierzchni wciąż pozostaje spory gęsty kożuszek [5]
          Zapach: delikatny, owocowy [5]
          Smak: lekko słodkawy, owocowymi nutami, prawie niewyczuwalna goryczka [5]
          Wysycenie: jak dla mnie troszeczkę za duże [4.5]
          Opakowanie: dobrze dobrane kolory, inny niż zwykle kształt butelki oraz malowany kapsel - wszytko to powoduje że piwo wyróżnia się na półce [5]
          Uwagi: Według mnie świetne piwo, tylko cena troszeczkę za wysoka - 3.99 w markecie to sporo - obawiam się ze właśnie ze względu na to nie będzie zbyt popularne, a szkoda.

          Moja ocena: [4.975]
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Barwa herbaciano-miodowa, lekko mętnawa. wpadająca w rdzawo-czerwonawa. [4.5]
            Piana: Na początku super niespotykana w polskich piwach, potężna biała drobno ziarnista o gęstej konsystencji, ale niestety nie wiele jej zostaję do końca. [4.5]
            Zapach: Wyraźny drożdowo-owocowy. [4]
            Smak: W pierwszych łykach czuć alkohol, z czasem wyczuwa się słodowe posmaki z pewną ilością słodyczy a w tle z goryczką, w smaku czuć moc piwa ale nie alkohol który jest gdzieś cały czas w tle ale w sposób dość delikatny.Pod koniec piwa dominuje owocowa słodycz z alkoholowymi wstawkami. Smak jest niezły ale browar musi nad nim popracować. Ocena na zachęte. [4]
            Wysycenie: Średnie, mogło by być trochę większe. [4]
            Opakowanie: Bardzo estetyczne, wpasowuje się w serie Fraterów, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [5]
            Uwagi: Piwo to na pewno jest dobrym krokiem browaru Belgia, który stara się zmieniać nasz ubogi rynek, choć robi to małymi kroczkami i nie idzie na całość, czy to się sprawdzi zobaczymy, kilka elementów w tym piwie jest do poprawienia (w pszenicy tez), zapewnię do tego piwa wrócę a i zamierzam kilka butelek zostawić do wyleżakowania by zobaczyć czy zmieni to bardzo jego smak.

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #21
              Kurcze, naprawdę mile mnie zaskoczyło to piwo. Nikt inny takiego piwa u nas nie robi. Nie jest idealne, jak dla mnie za bardzo wysycone, za bardzo czuć alkohol ale mimo to jest to całkiem niezłe piwo. Im bardziej wgłąb szklanki tym lepiej Brawo za odwagę dla BB, im więcej takich prób na rynku tym lepiej dla nas.

              Comment

              • Scriptus
                Senior
                • 04-2006
                • 189

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: herbaciano miodowy kolor, piwko jest lekko mętne, ale to chyba jest związane z tą drugą fermentacją - pozostałość drożdży [5]
                Piana: Z początku pianka jest super, drobnopęcherzykowa, kremowa, później opada, jednak cały czas pozostaje dywanik z pianki, ciągnący się po szkle [4]
                Zapach: Przyjemny słodowy zapach z lekkimi kwiatowymi nutkami, nasunęło mi się na myśl określenie "świeży"... [5]
                Smak: Wyraźny, zdecydowany, syty smak piwa, lekko wytrawny, czuć moc tego piwa, lekki posmak alkoholu, nie przeszkadzający, i goryczka wyczuwana po przełknięciu, doskonała kompozycja... [5]
                Wysycenie: Nasycenie, w smaku takie, jak powino być, lekko szczypie w podniebienie, jednak unoszące się stale drobne bąbelki są w stanie utrzymać jedynie dywanik z piany na piwku [5]
                Opakowanie: Ładna butelka, kapselek taki sam na wszystkich fratrach, dopracowane etykiety utrzymane w tonacji ciemnoniebiesko - złotej, wyglądają naprawdę luksusowo. Wszystkie istotne informacje są widoczne. [5]
                Uwagi: Piwko w sumie z tych droższych, ale warte swojej ceny. Kupiłem zestaw promocyjny z kielichem, jakkolwiek jestem zwolennikiem kufli do piwa, to z tego kielicha piweczko teżsie dobrze pije

                Moja ocena: [4.9]
                Nic lepszego od Brackiego :)

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowo-herbaciany(podobny do produkowanego kiedyś EB Red), lekko zmętniony, [4]
                  Piana: wysoka, trwała, kremowa, drobno pęcherzykowa, po opadnęciu wysoki kożuszek, pozostawia ślad na szkle [4.5]
                  Zapach: słodowy z lekką nutą owocową, pełny [4.5]
                  Smak: mocny, wyraźny posmak słodu z lekką nutą goryczy i korzennym smakiem [4]
                  Wysycenie: piwo pracowało przez caly okres konsumpcji w końcowej fazie słabo [3.5]
                  Opakowanie: informacje o piwie pełne, kolorystyka trochę za ciemna, złoto białe litery mało wyraxne na nibieskim tle [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny mocny bursztyn ,w miarę klarowne z lekkim osadem [4.5]
                    Piana: gęsta,lekkokremowa ale z dużymi dziurami ,długo sie utrzymuje [5]
                    Zapach: lekko chmielowy+wyrażne akcenty kwiatowo-owocowe,dość intensywny [4.5]
                    Smak: po pierwszym łyku uderza duża moc tego piwa,póżniej już lepiej,wyczówalna goryczka z dużą ilością słodu i ...bananowym smakiem w oddali [4]
                    Wysycenie: w kufelku zdecydowanie mocne, w ustach w sam raz [4.5]
                    Opakowanie: etykieta ciemno niebieska/granatowa z kontrą i krawatką+ładny kapsel,podana zaw.alk.i ekstraktu [4.5]
                    Uwagi: Szkoda,że tak póżno sięgnełem po te te piwo.Polecam,choć nie na upały.PZDR

                    Moja ocena: [4.35]
                    mb WOS

                    Comment

                    • Kamień
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 361

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piwo jest nieco mętne, kolor ma herbaciany, ciemnobursztynowy a nawet bym powiedział, że czerwony - interesujący. [4]
                      Piana: Wysoka, szarobiała, raczej o kremowej konsystencji. Trochę utrudnia nalewanie piwa. Potm się zmniejsza lecz cały czas jest obecna. [4.5]
                      Zapach: Jakiś taki mało wyraźny, trochę kwaskowaty. Czuję alkochol, który przytłumia inne zapachy. Jest też coś co rzeczywiście kojarzy się z zapachem kwiatowym. [3]
                      Smak: Na początku czuć słodycz, alkochol i odrobinę goryczki. To piwo jest treściwe; czuć też trochę słód. Niestety posmak jaki pozostawia wydje mi się taki trochę wodnisty, z odrobiną chmielowej goryczki. [4]
                      Wysycenie: Według mnie jest odpowiednie. Bąbelki nienachalnie szczypią w gardło. Myślałem, że b edzie większe. [3.5]
                      Opakowanie: Całkiem fajne, podobne do innych Frat(e)rów, próbujące przekonać do tradycyjności. Jest informacja wyjaśniająca "podwójność" tego piwa [4]
                      Uwagi: Jest to bardzo interesujące piwo o niezłym i dość złożonym smaku. Rzeczywiście jest za ciężkie na upały ale jesienią chętnie do niego wrócę, jeśli cena pozwoli.

                      Moja ocena: [3.675]

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnoburstynowy, prawie klarowny. [4.5]
                        Piana: Duża czapa, choć przy większym schłodzeniu opadająca szybciej. Średniodrobna, nawet hałaśliwa. Po tych jednak już trzech "podejściach" mogę stwierdzić, że życzyłbym sobie w większości piw takiej jak tutaj. [4.5]
                        Zapach: Szczerze... nie odnotowałem jakichś orgii, ale nie odrzucający. W tle delikatnie alkohol. [4]
                        Smak: Dość przyjemnie złamane ejlowe owoce z wyważoną dawką goryczki i krzepiącego alkoholu, który w miarę picia traci intensywność w smaku. Przyjemnie smaczne, choć czegoś mi w nim brakuje. [4]
                        Wysycenie: Wysokie, początkowo nawet za bardzo, ale z czasem slabnące niezapychające. [4.5]
                        Opakowanie: Dopracowane wornictwo, stylizowane na coś ekskluzywnego i do tego dobrana akuratna, jedynie możliwa butelka. Zasłużona najwyższa ocena. [5]
                        Uwagi: Dobry produkt i wielce szkoda, że może zniknąć ze sprzedaży jak wiele innych pysznych piw.

                        Moja ocena: [4.15]

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobrązowy, lekko mętne [5]
                          Piana: Przy laniu z góry prawdziwie klasztorna - trzeba paru minut żeby napełnić kufla. Trzyma się dosyć długo, chociaż pod koniec picia opada prawie do zera. [4.5]
                          Zapach: Owocowy, lekko ciemnosłodowy, nie za mocny ale przyjemny. [4]
                          Smak: Wyraźnie owocowy, na zimno ma ciemnosłodowy posmak który później zanika, praktycznie bez goryczki, dosyć słodkie ale mimo to sprawia mi wrażenie wodnistego jak na ten ekstrakt, pod sam koniec po lekkim ogrzaniu trochę wyczuwalny ale nieprzeszkadzający alkohol. [3.5]
                          Wysycenie: Niewielkie, trochę czuć bąbelki na języku, w klasztornym powinno być większe ale to przecież nie jest klasztorne [4]
                          Opakowanie: Fajna prosta kolorystyka, wszystko co trzeba podane, tylko ta klasztorna megaściema... [3.5]
                          Uwagi: Nie jest to co prawda klasztorniak ale jak na polskie warunki i tak rarytas, szkoda by było jakby zginął zarżnięty przez Kompanię Piwopsujską.
                          Kupione w Łodzi u Super ZofMario na Pomorskiej.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • Gumczas
                            Member
                            • 05-2005
                            • 31

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, lekko mętny, ogólnie bardzo ładnie się prezentuje. [5]
                            Piana: Życzyłbym sobie takiej piany na każdym polskim piwie. Kremowo gęsta, a co najważniejsze - trwała. [5]
                            Zapach: Winny, lekko owocowy z nieco pikantnym akcentem, szkoda, że nie jest wyraźniejszy. [3.5]
                            Smak: Adekwatny do aromatu, tyle że o wiele wyraźniejszy - czyli mocno winny, z przyjemną nutą owocową. Po pierwszym uderzeniu smaków przychodzi wyraźna, pikantna, ale nie nachalna gorycz Pełne, gładkie w smaku; jak na polskie piwo - bardzo dobre. [4.5]
                            Wysycenie: Bąbelki pracują do końca (pod koniec trochę mniej, niestety) i należycie podkreslają doznania smakowe. [4]
                            Opakowanie: Podtrzymuję swoje nader pochlebne zdanie o tym piwie - wśród polskich wyrobów seria Fraterów ma najlepszy design. Przejrzysty i estetyczny. Wiadomy minus za bajanie. [4.5]
                            Uwagi: Wolałbym format 0,33, ponieważ Frater Podwójny jest generalnie dość ciężki i pół litra to nieco za dużo... Mam nadzieję (lichą, bo lichą, ale jednak), że Kompania Piwobójcza Fratera akurat oszczędzi, bo na nasze warunki to piwo - mimo wszelkich kontrowersji - wyjątkowe. Widać sukcesywny postęp w stosunku do poprzednich wersji i szkoda byłoby to zaprzepaścić (lub zepsuć). Zresztą, byłoby to jedyne piwo KP, które bym kupował...

                            Moja ocena: [4.2]
                            99% of Evil

                            Comment

                            • Doczu
                              Member
                              • 07-2007
                              • 77

                              #29
                              No to powko akurat zdecydowanie bardziej mi smakowało niz "Frater Pszeniczny"
                              Piękny kolor ciemnobursztynowy, lekko mętnawe, ale największym atutem tego piwka była piana. Obfita ładnie się perliła, po czym przeszła w ładny kożuch, który utrzymywał się do końca. Nasycenie CO2 bardzo dobre. Do końca podnosiły się bąbelki. Generalnie bardzo dobre piwo, tylko jednak nie za tanie.

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny mocnoherbaciany kolor, ledwo widoczna mętność [4.5]
                                Piana: Miła w konsystencji, kremowa piana, poczatkowo wysoka, lecz trochę zbyt krótko się utrzymuje [4]
                                Zapach: Zapach określiłbym jako słodowo-drożdżowo-alkoholowy, jak dla mnie trochę mdły [3.5]
                                Smak: Smak słodowo-goryczkowy plus delikatne nutki alkoholu, zbyt mało owocowych elementów typowych dla górnej fermentacji, na razie za bardzo przypomina mocne lagery. [4]
                                Wysycenie: "nabąbelkowanie" odpowiednie. [4.5]
                                Opakowanie: Daję piątkę bo szata graficzna tego piwa podoba mi się całościowo, począwszy od butelki NRW, poprzez etykietę, kapsel do nazwy "Frater podwójny". [5]
                                Uwagi: Do nabycia w Płockim Auchan - cena 4,49 zł

                                Moja ocena: [3.925]
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎