Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater Podwójny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
    Zanim spróbowałem tego piwka (12.07.2007r),
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
    Chyba nierzetelnie się wyraziłem
    data 12.07.2008r oznacza datę spożycia, a nie termin przydatności - zresztą piwo ma nieograniczony termin przydatności, tylko nieraz smak się psuje
    Mieszasz się w zeznaniach.
    A tak serio, to warto to piwo poleżakować, sporo IMO zyskuje.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #77
      Możliwe, że jeśli poleżakuje, to jest dobre. Ale niestety "prosto ze sklepu" jest ciężkie do wypicia. Dawno, a zastanawiam się czy kiedykolwiek jakiekolwiek piwo mnie tak "zmuliło" w sensie smakowym. Było gęsto-słodkie, bez cienia goryczy.
      Posiadało co prawda smaczki charakterystyczne dla klasztorniaków, ale w połączeniu z tą toną mułu i bardzo wyraźnym alkoholowym smakiem - było praktycznie nie do wypicia!
      A szkoda, bo myślę, że jeśli dodali by trochę więcej chmielu, może innych drożdży użyli...(?), a przede wszystkim porządnie przeleżakowali - byłoby to piwo o wiele smaczniejsze.
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • Siemion
        Member
        • 07-2008
        • 67

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Lekko mętny, rudo-czerwony [4]
        Piana: Początkowo wysoka, drobnoziarnista. Szybko opada, lecz pozostałości utrzymują się do samego końca. [4]
        Zapach: W pierwszej chwili mocno owocowy, trochę przypominający napoje energetyczne, takie jak Red Bull. Z czasem bardziej słodowy. [4]
        Smak: Trochę zbyt słodki i jednolity. Dopiero pod koniec staje się ciekawszy, zwłaszcza po przełknięciu pozostaje w ustach cień goryczki. [4]
        Wysycenie: Niemal idealne. Wyraźnie wyczuwalne w ustach i na żołądku aż do samego końca. [4.5]
        Opakowanie: Estetyczne. Życzyłbym sobie tylko więcej informacji na etykiecie. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Jadoo
          Senior
          • 10-2008
          • 339

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny, głęboki, wiśniowy. [4.5]
          Piana: Ekstra! Duża l'ecru, trwała, zostaje na szkle. [4.5]
          Zapach: Chmielowy, bardzo ładny. [4]
          Smak: Dobry, wytrawny. Owocowy posmak, ekstra goryczka. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo duże, jka dla mnie super. [4.5]
          Opakowanie: Wszystko jest, gustowne to i użyteczne. [5]
          Uwagi: Polecam

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny bursztyn, pod światło wpada w czerwień. Naprawdę piękny. [5]
            Piana: Przy nalewaniu olbrzymia, szybko opada, stabilizuje sie na pewnym poziomie. Do końca zostaje cienka ale pełna warstwa. [4.5]
            Zapach: Bardzo intensywny, słodowy, czuc nuty owocowe, ale suma sumarum bardzo podobny do koncernówek. [3.5]
            Smak: Mocny, wyrazisty, słodowo - owocowy, czuć alkohol, ale nie nahalnie. [4]
            Wysycenie: Za mocne - jak dla mnie, nawet pod koniec mocno "szczypie". [4]
            Opakowanie: Ładne kolory, ale do zaokrąglonej etykiety nie pasuje mi ostro wycieta krawatka, nie podano miejsca produkcji. [4]
            Uwagi: Nie mam doświadczenia z tym gatunkiem, ale to piwo budzi we mnie duże nadzieje. Po prostu jest dobre.

            Moja ocena: [3.925]
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #81
              ...

              Niedługo już nacieszymy się Fraterami.

              Comment

              • granat862
                Senior
                • 12-2004
                • 945

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                Niedługo już nacieszymy się Fraterami.
                Skąd takie wieści?
                Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Skąd takie wieści?
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Frater Pszeniczny odchodzi do legendy, KP nie będzie go produkować.

                  Przyczyny wiadome - komentarz nasuwa sie sam.

                  Jako pewną nadzieję dodam, że jest to nieoficjalna informacja ale ze źródła dobrego.

                  Cóż, a nie mówiłem.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #84
                    CHWDKP samo ciśnie sie na usta.
                    Od przejęcia Kilec Kp ma w swojej ofercie chyba jedynego polskiego klasztornika a oni sami się go pozbywają. Szkoda słów na poczynania tych bęcwałów.
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                      CHWDKP samo ciśnie sie na usta.
                      Od przejęcia Kilec Kp ma w swojej ofercie chyba jedynego polskiego klasztornika a oni sami się go pozbywają. Szkoda słów na poczynania tych bęcwałów.
                      Nie jest to jakimś dla mnie zaskoczeniem, przecież czołowy producent bezsmakowych piwnych napojów nie może mieć w swojej ofercie czegoś ciekawego mogło by to naruszyć ich staranie stworzony wizerunek.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #86
                        Wreszcie przestaną mnie kłuć w uszy te "Fratery".

                        A na poważnie, jaki tam z Fratra klasztorniak... Jedyny jego plus to wg. mnie dostępność w niektórych sklepach oferujących tylko masówkę - w których zaopatruję się może raz na rok.

                        PS Hasło CHWDKP wspaniałe

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #87
                          Po tym jak Frater zniknął na jakis czas z marketowych półek, a później znowu sie pojawił miałęm już nadzieję że Frater pozostanie. A tu lipa
                          Last edited by granat862; 30-05-2009, 18:45.
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #88
                            To raczej logiczne, że skoro reaktywował się Szczyrzyc, to i Fratra już warzyć nie mogą, skoro jest na "licencji"...
                            Last edited by Wujcio_Shaggy; 30-05-2009, 20:56.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                              To raczej logiczne, że skoro reaktywował się Szczyrzyc, to i Fratra już warzyć nie mogą, skoro jest na "licencji"...
                              To, że otwarto browar w Szczyrzycu nie znaczy, że reaktywował się browar Cystersów.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Wujcio_Shaggy
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 4628

                                #90
                                Ale mogli się wystraszyć...
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎