Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Magnus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Manieklbl
    Senior
    • 10-2007
    • 100

    #46
    Nie wiem, czy zmienił się woltaż, czy też w informacjach na browar.biz wkradł się błąd, ale na dziś dzień piwko ta 6, a nie 7% alkoholu.

    Comment

    • heatbeat
      Junior
      • 08-2009
      • 26

      #47
      Skąd takie informacje masz?

      przeglądnąłem wszystkie magnusy jakie mam a także puste butelki po tym piwku - wszędzie jest napisane 7%.

      Comment

      • QuaD
        Junior
        • 10-2008
        • 3

        #48
        Ja jestem dopiero po konsumpcji i na mojej butelce też widnieje liczba 6%. Kupione w Kauflandzie w Świdniku.

        Comment

        • Mibars
          Junior
          • 02-2010
          • 21

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, brązowy z wiśniowymi przebłyskami. Klarowny. [5]
          Piana: Piana poprawna, ale nie rewelacyjna - Nie utrzymuje się wybitnie długo, ale nie znika również od razu po nalaniu. Po pewnym czasie znika. [3.5]
          Zapach: Bardzo słaby zapach... Przyzwyczajony jestem do tego, że piwa ciemne zazwyczaj mają dość intensywny zapach, a tutaj taki zawód... Z tego powodu trójka, bo ani nie przyciąga, ani nie odrzuca [3]
          Smak: Prze-słodki! W pierwszym łyku dość mocno poczułem alkohol, potem już mniej. Inne smaki z trudem przebijają się przez tą karmelową słodycz - chyba najmocniejsza spośród nich jest kwaskowatość, ale nie taka odrzucająca. Daje się wypić.... Ale nie chcę raczej już tego powtarzać... Wolę Czarne od Fortuny. [2]
          Wysycenie: Poprawne. Trudno coś więcej na jego temat dodać... [4.5]
          Opakowanie: Dość wysoka, szklana butelka z długą szyjką - Nie bączek, wygląda jak zwykła butelka z obniżoną dolną częścią. Ładna etykieta, mogliby większymi literami napisać hasło "Słodka strona ciemnego piwa" Swoją droga piszą "z pieciu gatunków słodu", a z tyłu jedyna informacja jaką otrzymujemy to "zawiera słód jęczmienny". No jak się pochwalili, że jest ich pięć to mogli by napisać jakie... [3.5]
          Uwagi: Piwo powala słodyczą. TRak się akurat złożyło, że tuż przed piwem wypiłem szklankę podpiwka, po wzięciu pierwszego łyku pomyślałem, że po prostu dalej czuje podpiwek... Aż poszedłem wypłukać usta i doświadczenie powtórzyłem, jednak ponownie to samo. Jak na czarne piwo to jest ono według mnie dużo za słodkie...

          Moja ocena: [2.85]

          Comment

          • Ramiel
            Senior
            • 11-2010
            • 207

            #50
            Bardzo dobre piwo, słodycz mimo że wysoka wcale nie mdli (co przytrafiło mi się w przypadku Noteckiego Eire) a w połączeniu z palonymi nutkami i lekką goryczką na końcu smakuje świetnie. Granat 0.33 l z prostą ale ładną etykietką dobrze się prezentuje.

            Comment

            • chitos
              Senior
              • 02-2009
              • 195

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bordowy, klarowny. Jak na piwo ciemne, to jednak trochę za jasne. [4]
              Piana: Drobnopęcherzykowa, podczas nalewania łatwo powstaje, lecz szybko zanika do "wysepek". [3]
              Zapach: Karmel oraz cola, chmiel prawie nie wyczuwalny. [3.5]
              Smak: Smak jak na piwo ciemne trochę dziwny. Niby czuć karmel ale komponuje się on ze smakiem coli. Jest goryczka ale niestety minimalna. Brak mi tutaj posmaków palonych. [3.5]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie do gatunku. [4.5]
              Opakowanie: Wszystkie parametry podane, ale etykieta mogła by być bardziej rzucająca się w oczy. [4.5]
              Uwagi: Piwo słodkie, co nie jest zbyt wielką zaletą. Wypić można ale tylko wtedy kiedy jesteśmy miłośnikami tego typu piw.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, pod światło ciemny rubin. [4.5]
                Piana: Lekko beżowa, drobnopęcherzykowa, ale nietrwała. Znika po kilku minutach do małej warstewki. Podczas picia osadza się lekko na ściankach, ale w połowie piwa znika zupełnie. [3]
                Zapach: Słodki. Z początku nie czuć karmelowych aromatów, które z czasem się ujawniają. [4]
                Smak: Rzeczywiście bardzo słodkie, zakończone paloną, karmelową goryczą. Nie jest złe, ale słodycz długo zostaje w posmaku. [3.5]
                Wysycenie: Niewielkie, odpowiednie dla gatunku. Przyjemnie, delikatnie szczypie w język. [4.5]
                Opakowanie: Bączek z prostą etykietą. Plusik za podanie na kontrze pełnych parametrów i wszystkich rodzajów słodów. Dodatkowo jest informacja, że piwo jest słodkie. [3.5]
                Uwagi: Pite na początku roku.

                Moja ocena: [3.725]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Pier_88
                  Junior
                  • 05-2009
                  • 15

                  #53
                  Kolor: Ciemny pod światłem można zobaczyć przebłyski niczym ciemne czerwone wino [4.5]
                  Piana: Zwarta z małymi pęcherzykami do samego końca w postaci dywanika pływała [4]
                  Zapach: palonego słodu oraz karmelu [4]
                  Smak:wyraznie słodki posmak który po przełknięciu przemienia się w lekką goryczkę bardzo minimalne odznaki palonej goryczki [4]
                  Wysycenie: odpowiednie [4]
                  Opakowanie: 0.330 ml bączek przyjemny na pierwszy rzut oka [4]
                  Uwagi: Ex 14,2% ALK. 6%

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uwagi: Pite na początku roku.
                    Robisz notatki?

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Robisz notatki?
                      Tak. Nie chciałem oceniać nie mając porównania względem innych piw. Mam do dodania jeszcze ponad 200 opisów
                      Last edited by Kwadri; 01-12-2010, 15:44.
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak. Nie chciałem oceniać nie mając porównania względem innych piw. Mam do dodania jeszcze ponad 200 opisów
                        To dodawaj, dodawaj!

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #57
                          Piwo okazało się, zgodnie z oczekiwaniami, cukierkowate i lepkie. Moim zdaniem, jak człowiek już się pogodzi, że kupił bardziej słodycz niż piwo, nawet smaczne. Dość łagodne, odpowiednio nagazowane, treściwe. Kolega Zgrozy, zdeklarowany zwolennik piw ciemnych i słodkich, stwierdziła jednak, że to już przesada.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny, pod światło bursztynowy [4]
                            Piana: niemalże brak, śladowa na początku [2.5]
                            Zapach: ładny, ale nie piwny, gdzieś w tle gorycz, ale dominuje słodycz [4]
                            Smak: słodkie - za słodkie, gdzieś w tle czuć posmak goryczkowy, ale na więcej niż jedno bym się nie skusił - ot - takie "kobiece" [3]
                            Wysycenie: moim zdaniem zbyt słabe [3.5]
                            Opakowanie: ni podoba mi się - butelka zwykła (nie jest to ani bączek, które lubię, ani granat - do Zwierza daleko); kapsel czarny, czysty, z etykiety podoba mi się tylko logo browaru [2.5]
                            Uwagi: raz na jakiś czas wezmę, bo mam w sklepie "pod nosem" ale bez fajerwerków

                            Moja ocena: [3.35]
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny ciemny, pod światło rubinowy. [5]
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, puszysta i dosyć kremowa. Niezbyt długo się utrzymywała, osiadła do niewielkiego kożuszka. Myślę, że jakby piwo było cieplejsze, to byłaby trwalsza. [4]
                              Zapach: Przyjemny, lekko palony, kawowo-czekoladowy. Mógłby być nieco bardziej intensywny. [4]
                              Smak: Słodki. W przewadze nuty karmelowo-czekoladowe. Trochę kawowej goryczki. Ogólnie bardzo smaczne piwo, idealne na deser [4.5]
                              Wysycenie: Dałbym nieco niższe, ale nie jest źle. Pije się przyjemnie. [4]
                              Opakowanie: Bączek, przeciętna, małoestetyczna etykieta, goły czarny kapsel, ekstrakt podany, brak natomiast składu - niesprecyzowane info odnośnie slodów z przodu tekst o 5 gatunkach słodu, na kontrze widnieje jedynie słód jęczmienny. [3]
                              Uwagi: Bardzo smaczne i przyjemne piwko. Osobiście bardziej smakuje mi Magnus wiśniowy, ale ten też lubię sobie od czasu do czasu strzelić.

                              Moja ocena: [4.2]
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #60
                                Dorzucam aktualną fotę, bo ku mojemu zdziwieniu takiej nie ma.

                                Szkoda, że browar zrezygnował z tych ładnych firmowych kapsli...
                                Attached Files
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎