Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bob1969
    Senior
    • 02-2008
    • 170

    Butelka, puszka, z nalewaka ?

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Dawno nie widziałem puszki w zwykłym barze.
      Skoro za 5zł to chyba z kija
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • bob1969
        Senior
        • 02-2008
        • 170

        Podobno jak Łomża z kija oznacza to wyrób Jędrzejewa. To by tłumaczyło doznania kolegi <zgoda> ...
        Last edited by bob1969; 21-02-2014, 20:11.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          Tym razem bez stęchlizny, ale również bez żadnego innego smaku. Woda z alkoholem. Nic nie warte. Cena w barze: 4,50.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            Łomżyńskie Wyborowe

            Kupiłem właśnie w Żabce bączek Łomżyńskie Wyborowe /alk. 6%/

            Wszystko ok ale zastanawia mnie napis: "Powraca po 20 latach"?

            Najprawdopodobniej to ściema ale gdyby admin uznał to piwo za nowe to niech czyni swą powinność.

            Na kontrze pisze producent Van Pur ale zgodnie z odpowiedzią bob1969
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969 Wyświetlenie odpowiedzi
            LA w kodzie = zakład produkcyjny zwany browarem w Łomży
            właśnie jest kod LA więc to Łomża.

            Piana - tylko gdy nalewałem, po chwili obwódka i niewiele więcej.
            Barwa - jasne złoto.
            Gaz - średni.
            Aromat - słód, owocowość i chyba alko.
            Smak - słodkawe, słodowe, mała goryczka ale na początku. Trochę "łuskowej żbożowości".

            Udawanie "starego" stylu z kapslem golasem barwy stalowej.

            Ogólnie zwykłe piwo z Łomży. ( -3/10 )
            Attached Files

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Blado złote. [2.5]
              Piana: Za krótki czas prawie nic już nie ma. [2]
              Zapach: Bardzo słaby słodowo - jakby kwiatkowy. [2]
              Smak: Słodkawe, słodowe i niewiele więcej. Niewielka goryczka. [3]
              Wysycenie: Średnie trochę gryzące. [3]
              Opakowanie: Proste ale za proste trochę. Obleci jak kto nie wnikliwy. [3]
              Uwagi: Pić się da ale żeby kolejny raz brać "to" /dla przyjemności/ raczej nie.

              Moja ocena: [2.525]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                A jeszcze nowa nie lepsza szata graficzna...
                Attached Files

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Wypust dla miastowych, butelka bezzwrotna.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Kolor i butelka jak u kolegi Javoxa na zdjęciu

                    Piana: jest i szybka redukcja do niewielkiej obrączki
                    Zapach: niezbyt intensywny, słodowy z nutą kwiatowego chmielu. Troszkę ziołowy na finiszu
                    Smak: słodowe, czuć w miarę wyraźną (jak na koncern) ziołową goryczkę, ale na końcu po przełknięciu pojawia się znienawidzona pustka. Niech jeszcze wyduszą 7% z tego BLG. Sami psują piwo
                    Wysycenie: Średnie
                    Opakowanie: jak to łomża. Plusem brązowa butelka. Podany skład:woda,słód j, chmiel.
                    Chwalą się także BLG. Szok.
                    Uwagi: kupione za 1,99zł
                    Warka 06.05.2016 (czyli świeżutkie)
                    kod 1318 LA 039.....

                    No ta ich pasteryzacja daje im spore daty ważności :] ale oni tak z tego co pamiętam dają na każdej
                    Szokiem jest to że tam jest napisane, że "chmielą na zimno żateckim" ! :]
                    Za wiele im to nie dało, ale faktycznie przez pierwsze pół zawartości dało wyczuć się chmielowe zioła i kwiaty.
                    Całość niestety słodowo pusta, ale za 1,99zł można raz na jakiś czas się pochylić, bo różni się zapacho-smakiem od tyskotatrolecha.

                    BTW> Możliwe, że wyczułem "aż tyle" bo piwo jest bardzo świeże (jeśli przyjąć że dają rok ważności)
                    Last edited by dlugas; 03-06-2015, 09:26.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      U mnie piana była bardzo solidna i dość długo się utrzymywała. Goryczki ja tam nie czułem. Słodowe, z lekko kwaskowym końcem. Do połowy nawet smakowało, a potem już ta pustka dominowała. U mnie data 20.05.2016 kod 1114 LA 044...
                      Last edited by e-prezes; 20-06-2015, 17:06.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Jest podany skład, i ekstrakt początkowy... Ten Żatecki to tak na granicy autosugestii, ale może i tam jest. Generalnie to co poprzednio, czyli mało co konkretnego. Dało się wypić i za 1,99 nie spustoszyło kieszeni.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Znowu wypite, bo jest całkiem ok na takie szybkie, chłodne, jedno po 10 godzinach pracy
                          Warka 29.06.2016 czyli świeżutkie (nawiasem pisząc, potężną dają datę ważności, w okolicach której na bank to chmielenie na zimno będzie wyczuwalne)
                          Piana przeciętna, ale jest.
                          Aromat co prawda niezbyt intensywny, ale da sięwyczuć akcent ziołowy, lekko zbożowy. Ogólnie przeważa sianeczko z łąki.

                          Smak słodowe, lekko zbożowe oraz ziołowe. Goryczka niska, ale coś tam się majaczy. Na finiszu lekka kwaskowość i sianeczko.

                          Uwagi:
                          KOD LA czyli Łomża (bo nigdzie indziej jej chyba nie robią)
                          Za te 1,99-2,39zł w butelce brązowej i bezzwrotnej to całkiem sensowny wybór na 1-2 szybkie piwa.
                          trzeba tylko kupować świeże i w promocji, bo w niektórych sklepach widziałem to piwo po 3,29zł, a to już zakrawa o rozbój :]
                          W tym sezonie kupię jeszcze pewnie z kilka razy, bo podoba mi się to łąkowe sianko
                          Last edited by dlugas; 18-08-2015, 13:14.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, przejrzysty z drobinkami. [3.5]
                            Piana: Biała, średniowysoka, drobnoziarnista, osadza się na szkle, widoczna do końca. [3.5]
                            Zapach: Wyraźnie chmielowy ze słodowym uzupełnieniem. [3]
                            Smak: Chmielu i słodu. Goryczka znaczna, utrzymała się przez chwilę w ustach, później posmak słodowo-miodowy. [3.5]
                            Wysycenie: Bardzo dobre, do końca się utrzymało w dobrej formie. [5]
                            Opakowanie: Bezzwrotne, brązowe jak w poście#157. Etykiety jedne z fajniejszych z tej nowszej serii, mają podany skład i ekstrakt. Kapsel, okej. [3.5]
                            Uwagi: Warka do 23.07.2016, wypite 19.11'15. Trochę męczące pod koniec, ale było nieźle. Goryczka, trochę mało szlachetna. **116**

                            Moja ocena: [3.4]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Jestem ponownie.
                              Zaplątało mi się to piwo w lodówce. Leży już z 2 miesiące to szkoda "freonu" aby je ciągle chłodzić, zatem wczoraj je otworzyłem.
                              Cena 1,99zł
                              Warka 01.2017 czyli nadal dość świeże.

                              Aromat ubogi, lekko słodowy w nutką kwiatową
                              Smak: słodkawy z nutką miodu wielokwiatu (ale nie miodu ze starości piwa tylko bardziej od chmielu i takiej "kwiatowej łąki")
                              Na końcu lekko kwaskowe i puste.
                              Mnie nie urzekło, ale prawdopodobnie poziom goryczki wzrósł u mnie za wysoko, bo małżonka moja stwierdziła, że jest całkiem przyjemne i "idzie to pić" (Tatro-tysko-lechami gardzi )

                              W lecie jedno zimne za 1,99zł w butelce bez kaucji możliwe, że szło by wypić. Obecnie piwo raczej "dla odwiedzających mnie gości" niż dla mnie.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                Dorzucam się do kwestii "Żatecki"

                                Piana - większa podczas nalewania potem cienka warstewka.
                                Lacing - prawie nie ma.
                                Barwa - złota słomka.
                                Gaz - średni.
                                Aromat - lekka zbożowość.
                                Smak - słodko i DMS-owo. Lekka zbożowość i mała goryczka.

                                Trafiło się słabo... zacny chmiel przegrał z gotowanym mięskiem...

                                Data: 18-08-2017
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎