Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale podczas pisania postu też wiedziałeś?
    Wiedziałeś
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    A na poważnie - dlaczego Łomża jest quasi-koncernowa? Kompletnie tego nie rozumiem.
    Łomża jest dla mnie prawie-koncernowa ponieważ po prostu smakuje jak dobra koncernówka, ale jeszcze się łudzę, że nie pójdzie ta drogą... Po drugie jest produkowana przez RU, a to jak dla mnie taki prawie-koncern. Znaczy się trochę mały, ale zachowaniem od dużych się jakoś dramatycznie nie rożni.
    Last edited by delvish; 16-03-2008, 16:50.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Hm, quasi-koncernowe brzmi mi bardziej jak pseudo-koncernowe, czyli jakby Łomża wypuściła piwo pozujące na koncernówkę. Co miejsca moim zdaniem nie ma, choć pewnie już niedługo...

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4325

        Ostatnio w Leclercu w Lublinie kupiłem Łomżę Wyborową w puszkach (w butelkach nie było, w ogóle w Lublinie dostępne są tylko Export i Mocne) i to jest nadal smak dawnego Wyborowego, może ciut zredukowany. Tylko patrzeć, kiedy to się zmieni. Oby nie. I oby ten smak został zachowany jak najdłużej.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Niestety HGB swoim złym dotykiem skaziło także ŁW. Jest zauważalnie jaśniejsza i płytsza w smaku. Nowością są także wyraźne torfowo-ziemiste smaki znane np. z pilsów z Czarnkowa.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            Wytrane, dosyć płytki piwo. Piana słaba. Nie jest idealnie klarowne, widoczna lekka zawiesina. Zapach b. słaby, lekko owocowo-słodowy. Na finiszu lekka słodowość. Momentami pojawia się wyraźny alkohol. Przyjemność z picia żadna do niskiej .
            Jakiś tam smak posiada, a w porównaniu piw większych koncernów jest przyzwoite. Kupiłem tylko dlatego, że do 4 piw dali szklankę.
            Last edited by darko; 22-04-2009, 14:08.

            Comment

            • zenon27
              Junior
              • 03-2009
              • 1

              Łomża Wyborowa- Puszka 0,5 L (2,35 zł)oraz "granat" 0,33 L (1,33 zł) ostatnio do nabycia w sieci sklepów Carrefour w Krakowie.

              Dostrzegłem też Łomża Mocne w puszce.

              Pozdrawiam

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne złoto. [4]
                Piana: Tylko podczas nalewania. Przyzwyczaiłem się do takiego stanu rzeczy. [1.5]
                Zapach: Mocny słód plus owoce. [4]
                Smak: Woda, słód i... alkohol, nie wiem jak w piwie które posiada 6% alk. może być aż tak wyczuwalny. [1.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, delikatnie drapie w język. [3]
                Opakowanie: Ładna puszka z przewagą kolorów białego i zielonego, estetyczna. [4]
                Uwagi: Poniżej przeciętnej, w tej cenie jest wiele lepszych piw.

                Moja ocena: [2.7]
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                  Smak: Woda, słód i... alkohol, nie wiem jak w piwie które posiada 6% alk. może być aż tak wyczuwalny. [1.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie, delikatnie drapie w język. [3]
                  Kolega wyczuwa smak wody. Gratulacje.

                  Jakie musi być nasycenie, aby piwo otrzymało 5 punktów.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smak: Woda, słód i... alkohol, nie wiem jak w piwie które posiada 6% alk. może być aż tak wyczuwalny. [1.5]
                    6% to nie tak mało, ale problem jest gdzie indziej. Wszystko zależy z jakiego ekstraktu uzyskano te 6%, gdyby to było np. 16%, to zapewniam Cię, że nie będzie można wyczuć aromatów alkoholowych, ale w 12tce nie ma rady. Dlatego też wyczułeś wodnistość, którą opisałeś jako "wodę".


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolega wyczuwa smak wody. Gratulacje.
                    Pewnie chodziło o wodnistość, czyli pustkę w smaku. A woda wbrew pozorom ma smak.


                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakie musi być nasycenie, aby piwo otrzymało 5 punktów.
                    Musi nosem wychodzić. Tu się zgadzam z krytyką. Jeśli ktoś pisze, że wysycenie jest "odpowiednie" to powinno być minimum 4 lub 4,5.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                      Smak: Woda, słód i... alkohol, nie wiem jak w piwie które posiada 6% alk. może być aż tak wyczuwalny. [1.5]
                      Rzeczywiście, źle się wyraziłem, mój błąd.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli ktoś pisze, że wysycenie jest "odpowiednie" to powinno być minimum 4 lub 4,5.
                        Czepiacie się. Odpowiednie było jeśli chodzi o "natężenie", czyli było i nie słabło. Natomiast to, że "delikatnie drapie w język" uznane zostało za wadę.
                        Ocena jak ocena - bywają duuuuzo gorsze, nawet wśród bardzie "zaawansowanych" forumowiczów; także ich można się poczepiać...
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasne złoto. Klarowne. [4.5]
                          Piana: Po nalaniu średnioobfita, dość drobna. Po kilku minutach zanika do skromnego wianuszka. [3]
                          Zapach: Lekki słód, można wyczuć też trochę alkoholu. [3]
                          Smak: Tak jak w zapachu - delikatna przewaga słodowości. Piwo nie dostarcza zbyt złożonych wrażeń smakowych ale jeśli je traktować jako piwo stołowe to jest całkiem przyzwoicie. [3]
                          Wysycenie: Nie mam zastrzeżeń. [5]
                          Opakowanie: W stylu lat 90-tych, nie porywa ale też nie razi. Minus za brak podania ekstraktu. [3]
                          Uwagi: Tylko o tyle warte uwagi, że jest lepsze niż droższa Łomża Export.

                          Moja ocena: [3.175]
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4325

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolor: Jasne złoto. Klarowne. [4.5]
                            Piana: Po nalaniu średnioobfita, dość drobna. Po kilku minutach zanika do skromnego wianuszka. [3]
                            Zapach: Lekki słód, można wyczuć też trochę alkoholu. [3]
                            Smak: Tak jak w zapachu - delikatna przewaga słodowości. Piwo nie dostarcza zbyt złożonych wrażeń smakowych ale jeśli je traktować jako piwo stołowe to jest całkiem przyzwoicie. [3]
                            Wysycenie: Nie mam zastrzeżeń. [5]
                            Opakowanie: W stylu lat 90-tych, nie porywa ale też nie razi. Minus za brak podania ekstraktu. [3]
                            Uwagi: Tylko o tyle warte uwagi, że jest lepsze niż droższa Łomża Export.

                            Moja ocena: [3.175]
                            Co do ostaniej uwagi, zgadzam się w 100 proc. Łomża Wyborowe to ciągle ostatnia ostoja względnie tolerowanego smaku w ofercie nowej koncernówki.

                            Comment

                            • Jarek191
                              Member
                              • 02-2006
                              • 85

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny słomkowy kolor [4]
                              Piana: Na początku jest, ale szybko znika [2.5]
                              Zapach: Zapach przyzwoity, słodowy [4]
                              Smak: Smak dobry, wyczuwalny słód [4]
                              Wysycenie: dobre, bąbelki unoszą sie długo [4]
                              Opakowanie: butelka z charakterystycznymi "laleczkami".
                              wygląd dla Łomży charakterystyczny i prawie niezmienny od lat [4]
                              Uwagi: Pierwszy raz Łomżę piłem prawie 20 lat temu. Mam lekki sentyment do tego piwa, kojarzy mi się z wakacjami. Chętnie do niego wracam.

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              • Kwadri
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1216

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłoty. [4]
                                Piana: Szeleszcząca, drobnopęcherzykowa i niezbyt wysoka. Szybko znika do cienkiego pierścienia. [3.5]
                                Zapach: Średniointensywny, słodowy z drożdżowym tłem. Mało zachęcający. [3]
                                Smak: Kwaskowy początek, później dociera średniej mocy gorycz, a tło lekko słodowe. Gorycz zostaje w posmaku, ale nie jest do końca przyjemna. Przy tej zawartości alkoholu powinno być nieco bardziej treściwe. [3]
                                Wysycenie: Średnie. [4]
                                Opakowanie: Bezzwrotny bączek, na nim zielono-biała etykieta z tańczącą parą. Kapsel dedykowany piwu. [3.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.175]
                                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎