Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kamcio1990
    Senior
    • 11-2010
    • 300

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor szaro-żółty, mętny. [3.5]
    Piana: Piana bardzo ładna, wysoka, dość szybko opadła, lecz na powierzchni została cienka warstwa. [4]
    Zapach: Po otwarciu butelki było czuć wyraźnie zapach bananowy, po nalaniu się ulotnił. [4]
    Smak: Orzeźwiające, cierpkie, z delikatnym zakończeniem. [4]
    Wysycenie: Jak dla mnie nasycenie za duże, przy ostrożnym nalewaniu bardzo się wzburzyło. [3.5]
    Opakowanie: Klasyczna etykieta, jest w niej zawarte to co trzeba, ale na górnej etykiecie przeszkadza mi wydrukowany adres strony internetowej www.ciechan.com.pl. Myślę że to powinno się znajdować na tylnej etykiecie. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • chitos
      Senior
      • 02-2009
      • 195

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miodowy, mętny. [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, do końca utrzymuje się warstewka. [3.5]
      Zapach: Zapach zrównoważony. Jest to co powinno być, czyli goździki, banan oraz drożdże. [4.5]
      Smak: Drożdże dominują na początku. Dopiero potem pojawia się również słód, banan i goździki. Dobra kompozycja smaku. [4]
      Wysycenie: Trochę ponad średnie, mogło by być odrobinę wyższe. [4]
      Opakowanie: Opakowanie proste ale czytelne, chociaż jedynym zarzutem może być podobna kolorystyka jak u Miodowego. [4]
      Uwagi: Dobre piwo pszeniczne, czy trzeba jeszcze coś pisać na ten temat.

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny, żółty, piwo całkowicie mętne [4.5]
        Piana: duża, gęsta, obfita, trwała [5]
        Zapach: zachęcający, mocno słodowy [4.5]
        Smak: zero kwasu, wyczułem nutki podobne do wędzonego, w tle banan, przyjemne, aczkolwiek dość ciężkie [4]
        Wysycenie: bąbelków nie widać, mogło by być ciut większe [4]
        Opakowanie: bez zarzutu, wpisuje się w całą linię Ciechanów [4.5]
        Uwagi: miałem duże dylematy oceniając to piwo - niby bez rewelacji (porównując z pszenicami niemieckimi czy choćby z Primatorem), ale przyczepić się też nie ma do czego - z polskich bardziej podeszła mi tylko pszenica z Piotrkowa, ale w wersji miodowej (Honig Weizen)

        Moja ocena: [4.325]
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Pery77
          Senior
          • 03-2011
          • 142

          I znów solidne piwko z Ciechana. Ktoś tam może gadac że Niemcy robią lepsze, może i robią ale u nas wielu lepszych pszeniczniaków nie znam.

          Comment

          • paolus111
            Member
            • 06-2010
            • 47

            Fakt Ciechan pszeniczne jest naprawdę dobrym pszeniczniakiem i wraz z pszenicznym z Gościszewa to Mój ulubiony pszeniczniak. Niestety wybór polskich pszeniczniaków jest bardzo skromny i choćby w tej kwesti daleko nam chyba jeszcze do naszych zachodnich sąsiadów .

            Comment

            • krzychal1
              Senior
              • 12-2008
              • 236

              2,05- tyle kosztowała dziś przeceniona pszenica z Ciechana w sklepie: Warszawa, Skarbka z Gór 130, lok. 1, Daniluk - alkohole i słodkości. Piwo z datą : 31.03.2011. Mimo przekroczenia daty spożycia, piwo nic nie straciło na swojej świeżości i smaku.

              Comment

              • Pery77
                Senior
                • 03-2011
                • 142

                Wczoraj raczyłem sie tym piwkiem i dziś musze podtrzymac tą piękną tradycje Mniam mniam Pyszniutki browarek

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  W ostatnią niedzielę zrobiłem sobie małą degustację niemieckich pszenic. Trochę rozczarowany ich tylko poprawnym smakiem sięgnąłem na końcu po Ciechana mając nadzieję, że "a nuż uczeń zdeklasuje mistrzów". Nic z tego. Pszenica Ciechana okazała się być płaska w smaku, wręcz mało stylowa. Partia 24.VI.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    W ostatnią niedzielę zrobiłem sobie małą degustację niemieckich pszenic. Trochę rozczarowany ich tylko poprawnym smakiem sięgnąłem na końcu po Ciechana mając nadzieję, że "a nuż uczeń zdeklasuje mistrzów". Nic z tego. Pszenica Ciechana okazała się być płaska w smaku, wręcz mało stylowa. Partia 24.VI.
                    Podobnie ja w ostatnim okresie przetestowałem kilkanaście niemieckich pszenic, gdzie trafiły się dwie-trzy niezłe. Skonfrontowałem to z Ciechanem, który wypadł poprawnie, ale jakoś mało treściwie. Mimo wszystko uważam, że jest to jednak najlepsza polska pszenica. Może Pinta miałaby szanse ją zdeklasować, gdyby uwarzyli. Ostatecznie całość testów zwieńczyłem pszenicą z Primatora, i powiem, że nie tylko Ciechan, ale i większość niemieckich odstaje od tego czeskiego piwa.
                    Last edited by danhaj; 23-05-2011, 21:58.
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Weizen to jakoś nigdy nie był mój najulubieńszy styl, ale dziś naszła mnie silna ochota na pszeniczniaka i padło na Ciechana. Otrzymałem treściwego, dośc nisko jak na ten styl wysyconego pszeniczniaka, z silnym posmakiem bananowo-słodowym i delikatną ale pozostajacą w ustach goryczką. Piwo pije się wspaniale, żałuję że zakupiłem tylko jedną buteleczkę;(

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        Po bardzo długiej przerwie /pszenica nie często gości w mojej diecie, ale w lecie sięgam częściej/ powróciłem do tego piwa

                        Aromat - delikatny, w tle lekkie goździki
                        Barwa - ze względu na ogromne zmętnienie przypomina jasną herbatę z mlekiem
                        piana - wysoka czapa, ale krótka, minimalnie lepi się do szkła
                        wysycenie - dość wysokie, pszeniczna norma
                        smak - lekki kwasek, lekki banan, finisz z wyczuwalną goryczką
                        treściwość - całkiem wysoka, na dnie szkła też się zebrała treść tzn osad, który pozostawał na języku.

                        Ta "gęstość" trochę przesadzona, ale podobno to zdrowe więc nie mam oporów
                        Odnoszę wrażenie, że to najbardziej goryczkowe piwo grupy C-L, co jak na pszenicę nie powinno stanowić atutu. Aczkolwiek akurat mi to pasuje. Piło się całkiem przyjemnie, więc pewnie jeszcze w tym sezonie powrócę do tego piwa

                        Comment

                        • Cannabee776i99
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 658

                          Warka z datą 06.07 bardzo pasuje do powyższego opisu. Mi piwo również smakowało.

                          Comment

                          • Czik
                            Member
                            • 09-2010
                            • 33

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Standardowy żółty kolor pszenicy, z lekkim odcieniem pomarańczu. Mętne. [4]
                            Piana: Tworzy się wysoka, ładna, gęsta i choć redukuje do kożuszka, ogólnie jest dość trwała. [4.5]
                            Zapach: Przede wszystkim drożdże i więcej drożdży, potem cytrusy i zboże, dopiero w tle banany i goździki... Jest dobrze, ale jak na pszenicę, bez rewelacji. [3.5]
                            Smak: Przede wszystkim bardzo mocno drożdżowe i kwaskowate, świetnie orzeźwiające, dużo cytrusów; banan i goździk są, ale przyćmione przez te kwaskowate cytrusy. Jak na Polskę, to super, ale są lepsze weizeny. [4]
                            Wysycenie: W sam raz. [4.5]
                            Opakowanie: Kapsel zbiorczy dla piw całego browaru, ale naprawdę brzydki - pod tym względem ustępuje mu tylko kapsel Jabłonowa... Etykiety przyjemne, ale bez rewelacji, zbyt podobne do miodowego, przez co łatwo je pomylić o ile nie stoją tuż obok siebie... Dało się to zrobić lepiej. [3]
                            Uwagi: Rok temu to był pierwszy pity przeze mnie prawidłowo hefe-weizen i nie zraziłem się do tego gatunku. Dzisiaj dalej mi smakuje, ale idealne nie jest.

                            Moja ocena: [3.85]

                            Comment

                            • Fiesniak
                              Junior
                              • 07-2011
                              • 3

                              Szczerze mówiąc nie byłem fanem piw pszenicznych. Dopiero po wypróbowaniu Ciechana zmieniłem lekko zdanie. Bardzo polecam to piwko, szczególnie w upalne dni

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Warka z datą do 1 sierpnia pod znakiem bakterii kwasu mlekowego. Zapach i smak jak Berliner Kindl Weisse. Byłoby przyjemną odmianą, gdyby nie element zaskoczenia.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎