Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
    Jasny gwint, jest pyszny! Data do 20 maja jakby ktoś szukał, rok nienabity. Nie ma oznaczenia warki. W każym razie piana świetna, tak z 1,5cm kożuch utrzymujący się na piwie. Zapach jak rasowa pszenica i taki sam smak. No jakiś jakby jaśniejszy, mniej zamulony kolor. Ja w każdym razie jutro zamierzam kupić więcej tej warki, bo jest kapitalna. Jakby utrzymał taki poziom to będę wniebowzięty.
    Maidenowiec, nie irytuj spragnionych, tylko napisz - gdzie? GDZIE TO KUPIŁEŚ?

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      Natolin "U Grubego". Z Łazów masz tak 20-30minut autem
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
        Natolin "U Grubego". Z Łazów masz tak 20-30minut autem
        Dzięki! Sklep znam, bywam w "okolycy". Jutro rano "pędem nabędę" .
        Wypiję nim Twoje zdrowie, jutro właśnie planowałem pszeniczny wieczór...

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          Tylko sprawdź etykietę, bo może jeszcze mają 4 Warkę, która jest nieporównywalnie gorsza. A i nie wykup wszystkiego
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            Wychodzi na to, że Maidenowiec kupił już warkę nr 5. Bo oznaczona na etykiecie "4" ma datę ważności pomiędzy 5/10.04.2008. Jutro sprawdze w sklepie w Al. Niepodległości 92/98 gdzie Ciechany zawsze są w komplecie.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
              Tylko sprawdź etykietę, bo może jeszcze mają 4 Warkę, która jest nieporównywalnie gorsza. A i nie wykup wszystkiego
              Pojechałem, zobaczyłem, nabyłem (jedynie dwie flaszeczki, na spróbowanie... ).
              Wieczorem będę testował, mam "na składzie" warkę nr 3, nr 4 i od teraz tę nienumerowaną.
              Chodzi mi po głowie koncepcja skonfrontowania tej ostatniej z Tucher-em albo Maisel's-em. Muszę to chyba rozbić na cały weekend... Oj, będzie się działo...

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                Warka V, czyli nienumerowana, jest świetna. Zdecydowanie bananowa, z wyraźną nutą goździkową. Pod tym względem różni się od najlepszej dotychczas, zdecydowanie goździkowej "warki 2". Wysycenie i piana bez zarzutu. Jeśli chodzi o zgodność ze stylem, bez wątpienia różnica wypada na korzyść ostatniej warki. IMO najlepsza jak do tej pory pszenica Ciechana. Polecam
                Last edited by delvish; 01-03-2008, 02:00.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pojechałem, zobaczyłem, nabyłem (jedynie dwie flaszeczki, na spróbowanie... ).
                  Wieczorem będę testował, mam "na składzie" warkę nr 3, nr 4 i od teraz tę nienumerowaną.
                  Chodzi mi po głowie koncepcja skonfrontowania tej ostatniej z Tucher-em albo Maisel's-em. Muszę to chyba rozbić na cały weekend... Oj, będzie się działo...
                  Zmieniłem koncepcję, porównałem wczoraj "nienumerowaną warkę nr 5" z równie "nienumerowaną" warką Franciszka.
                  I Ciechan to porównanie wytrzymał! Jest oczywiście nieco inny, ale - nawet tak! - zapachowo chyba intensywniejszy.
                  Gdyby nie to, że w garażu na spożycie czeka sporo różnistych butelek , zanabyłbym od razu więcej. Ale - co ma wisieć, nie utonie...

                  Teraz piję warkę nr IV. No... różnica jest...

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    Lepiej kupić, cholera wie jaka warka Nr 6 będzie
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Pawelord2
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 133

                      Kupiłem ostatnio z ciekawości warkę 4, kolor pomarańczowy, mętny aż do przesady, tak jakby ktoś kisiel morelowy w zimnej wodzie rozpuścił, zapach potężny, ale smak...ble, wylałem.
                      Polowanie na warkę 5 zacząć czas.

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brudna słoma, spora mętność. [3]
                        Piana: Wysoka puszysta, średnio trwała. [4.5]
                        Zapach: Delikatny, ale wyczuwalny - banany z cytrusami w tle. [4]
                        Smak: Oszczędny, bez fajerwerków. Trochę bananów, wspomniane cytrusy, wytrawność. ogólnie niezłe, wytrawne. [4]
                        Wysycenie: Za duże. Gaz wracał ustami, nosem, uszami... [3.5]
                        Opakowanie: Estetyczne, zgodne z kanonami tego typu piw. [4.5]
                        Uwagi: Nabyte w Białymstoku na Malmeda. Porównując z ostatnio pitymi Polskimi (mniej lub bardziej) piwami pszenicznymi to wypada najlepiej. Cornelius jest dla mnie zbyt ostry, Okocim zaś mdły, słodkawy. Okocim lepiej wyglądał - ładny pomarańczowy kolorek.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          W ostatnich kilkunastu dniach kilkukrotnie miałem przyjemność degustować Ciechana Pszenicznego, warkę "nienumerowaną".
                          Zdecydowanie "warka nienumerowana RULEZ!" Na pozostałe szkoda życia...

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            A ja miałem przyjemność degustować dziś warkę 4. Ponieważ lubię berliner weisse, wiec wypiłem ze smakiem.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              Właśnie piję jakąś nienumerowaną warkę. Wnioskuję, że 6, bo data do czerwca. 5 warka była lepsza i pod względem zapachu i pod względem smaku. Nie jest jakaś zła, ale mimo wszystko brakuje do poprzedniego, wysokiego poziomu.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                Z tego co mi wiadomo nie będzie już nr warki na etykiecie. Piwo "dorobiło" się smaku takiego jaki miał być.
                                Last edited by arzy; 07-04-2008, 17:07.
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎