Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Malina666
    Junior
    • 12-2008
    • 9

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Malina666 Wyświetlenie odpowiedzi
    Fajne piwko - polecam.
    Uzupełnienie postu.

    Mi najbardziej odpowiada drożdzowy i owocowy smak, ladny zapach, gesta piana. Gaz w piwie odpowiedni. Barwa jasna.

    Comment

    • nexo
      Junior
      • 01-2009
      • 10

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Sporo osadu, znaczna mętność, kolor mało intensywny ale to dowód na brak filtracji i mi to odpowiada! [5]
      Piana: Dość spora i gęsta, może nie bardzo trwała, ale to raczej nie wielki problem. [4.5]
      Zapach: Mało intensywny, ale przywołujący fajne skojarzenia. Na pewno zachęca do konsumpcji. [4.5]
      Smak: Bardzo przyjemny, orzeźwiający smak lekkiego pszenicznego piwa. Nie wyczuwa się znacznej goryczki (której nadmiar przeszkadza mi w piwach pszenicznych), za to jest fajny delikatny kwasek i trochę słodyczy. [5]
      Wysycenie: Mogłoby być nieco niższe, ale nie jest źle. [4]
      Opakowanie: Mogłoby posiadać trochę więcej wyrazu i zdecydowania w sobie. Na pewno ciekawiej wyglądałoby na półce sklepowej. [3.5]
      Uwagi: Ciechan to jeden z moich zdecydowanie ulubionych browarów i zarówno ich Wyborne jak i Pszeniczne to znakomite prawdziwe piwa. Kupuję najczęściej w Złotych Tarasach w Warszawie w sklepie ze zdrową żywnością, niestety Ciechana nie jest łatwo dostać w innych miejscach. Ps. Niestety nie pamiętam cen.

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Zrobił się z naszego Ciechana rasowy weizen. Kolor w końcu żółto-pomarańczowy, a nie szary, pianka śmietankowa, smak z przewagą goździków, nie za dużo drożdża oraz brak piwnicznych posmaków charakterystycznych dla Ciechana i lubianych przeze mnie w Wybornych, jednak do innych stylów nie pasujących.

        Stawiam na uzdatnienie wody (wiem, ja dalej swoje)
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • remi3
          Member
          • 07-2008
          • 31

          Bardzo dobre piwo, pierwsze wrażenie trochę dziwne, ale później jest już bardzo dobrze. Kolor, smak, zapach, wysycenie- bez zastrzeżeń. Przy kolejnej butelce będzie głębsza analiza :-)

          Comment

          • Akren
            Senior
            • 12-2004
            • 111

            Ciechan ma u mnie dużego minusa, właśnie w moim pszenicznym znalazłem... 2 stare kapsle. Zapach piwa był okropny, nawet go nie próbowałem. Całość poszła do zlewu

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciechan ma u mnie dużego minusa, właśnie w moim pszenicznym znalazłem... 2 stare kapsle
              Ale przecież 1 kwietnia był w środę

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                Było foto zrobić
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Akren Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciechan ma u mnie dużego minusa, właśnie w moim pszenicznym znalazłem... 2 stare kapsle. Zapach piwa był okropny, nawet go nie próbowałem. Całość poszła do zlewu
                  Akren, co Ty? Taka gratka dla biro-filo-maniaków (dwa stare kapsle), a Ty... do zlewu??? Kolekcjonerzy Ci nie wybaczą... . To mógłby być eksponat do muzeum w Lwówku .

                  Comment

                  • Akren
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 111

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Akren, co Ty? Taka gratka dla biro-filo-maniaków (dwa stare kapsle), a Ty... do zlewu??? Kolekcjonerzy Ci nie wybaczą... . To mógłby być eksponat do muzeum w Lwówku .
                    Jeszcze nie wszystko stracone, butelkę z kapslami ciągle mam

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      Wrzuć zdjecie do galerii
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • Akren
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 111

                        Zdjęcie dodane

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          To nie kapsle, to muszle ostryg. Przecie to Oyster Weizen
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • remi3
                            Member
                            • 07-2008
                            • 31

                            Wczoraj w moim osiedlowym sklepie z pełną oferta Ciechana po raz drugi zabrakło pszenicznego.
                            Gdy zapytałem co sie dzieje, powiedziano mi, że Ciechan chwilowo wstrzymał produkcję Portera i Pszenicznego, ze względu na dłuższy proces, ograniczone moce przerobowe i zwiększony popyt na inny segment (wyborne).

                            Poleciałem do drugiego sklepu z pełną ofertą Ciechana wykupić wszystkie pszenice, a tam zostały sie tylko 2 szt.

                            Czy ktoś coś wie w tym temacie?

                            Dla mnie pszenica ciechana to piwo nr 1 i trochę się zaniepokoiłem.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Na Stryjeńskich z rańca stało ze dwadzieścia w lodówce, bez paniki nabyłem kilka .

                              Comment

                              • Rycho_128
                                Senior
                                • 03-2007
                                • 1039

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remi3 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wczoraj w moim osiedlowym sklepie z pełną oferta Ciechana po raz drugi zabrakło pszenicznego.
                                Czy ktoś coś wie w tym temacie?
                                Dla mnie pszenica ciechana to piwo nr 1 i trochę się zaniepokoiłem.
                                Z tego co wiem, jak na razie Ciechan nie warzy pszenicy, bo jest problem ze słodem (sprowadzanym z Niemiec). A tak btw. nie mogę zozumieć, dlaczego polski rolnik nie może zasiać, zebrać, a polska słodownia kupić i zesłodować odpowiedniej pszenicy? Info uzyskałem od Anola z Płockiej 3 z Gdańska, który ma w ofercie wszystko (albo akurat to, co jest) z Ciechana, a on dowiedział się od przedstawiciela browaru, który dostarcza mu piwo.
                                Jeżeli chodzi o portera (mówimy cały czas o Ciechanie), to na Płockiej jest, jest też wyborne, mocne, stout, chyba ostatnio miodowego nie było.
                                Last edited by Rycho_128; 17-04-2009, 10:30.
                                Gdański Browar WaRy
                                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎