Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Jak zobaczysz pół centymetra drożdży to to będzie z drugiej
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś może mi podać datę ważności tego piwa z pierwszej warki?
      Jeszcze nigdzie nie trafiłem etykiety z napisem, że to następna warka (a pierwszej już nie chcę), więc może po dacie ważności uda mi się ją zdemaskować, poczem zdegustować
      Pierwsza warka była do któregoś tam listopada. Ta z datą do stycznia to 100% druga warka. Po prostu do Wrocławia nie wjechało Pszeniczne z pieczątką.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • gniady
        Senior
        • 12-2006
        • 146

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Pierwsza warka była do któregoś tam listopada. Ta z datą do stycznia to 100% druga warka. Po prostu do Wrocławia nie wjechało Pszeniczne z pieczątką.
        Tydzień temu kupiłem w sklepie winohobby w W-wie przy Wedel-u buteleczkę tego specyfiku. Uwaga, właśnie przed chwilą sprawdziłem, sprzedali mi i wypiłem przeterminowane piwo, proponuję sprawdzać co tam sprzedają.
        Nie wiem czy było to spowodowane upływem terminu ważności, ale było to najgorsze sklepowe pszeniczne piwo jakie piłem. Piany brak, kwaśne. Gdybym nie nastawił się na banany i goździki to bym ich pewnie nie wyczuł. Jeśli jednak znajdę drugą warkę to spróbuję na pewno, podobno fermentuje trzecia, wierzę że dorówna w końcu konkurencji.

        Comment

        • jwojtynski
          Member
          • 12-2005
          • 88

          Kupiłem w "Piwoszu" na Płowieckiej w Warszawie. Warka Nr 2 (ważność do stycznia '08), więc trochę nieaktualne

          Kolor: ładny, bardzo mętny
          Piana: pieni się jak prawdziwy pszeniczniak, ale wydaje mi się że znika za szybko
          Zapach: z początku przyjemny banan
          Smak: tu wydało mi się dość wodniste, inna sprawa że piłem z plasterkiem cytryny
          Wysycenie: tu akurat zarzutów nie mam
          Opakowanie: dla mnie bomba, szkoda że brak kontry
          Uwagi: Nie warto. Teraz będę musiał spróbować jakiejś świeższej warki

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jwojtynski Wyświetlenie odpowiedzi
            Kupiłem w "Piwoszu" na Płowieckiej w Warszawie. Warka Nr 2 (ważność do stycznia '08), więc trochę nieaktualne
            Ale co jest nieaktualne, bo nie bardzo łapię o co Ci chodzi.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jwojtynski
              Member
              • 12-2005
              • 88

              w tym sensie, że ocena dotyczy 2. warki, tzn. nie należy sie nią sugerować przy kupnie świeższych (mam nadzieje że 2. już z półek zniknęła)

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Obaliłem właśnie jeden egzemplarz warki nr 3 i mam pozytywne doznania. Trochę treściwości jeszcze może brakuje, ale bez dwóch zdań jest to pszenica. Piana bardzo dobra, drobnopęcherzykowa, obfita i pozostawiająca do samego końca kożuszek. Czyli tak jak trzeba.

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  Skonsumowałem właśnie Ciechana z warki 3 i ze smutkiem stwierdzam, że wiem już jak będzie smakowała pszenica, jak zaczną ją robić Siudkowie To co wypiłem jest pięknym przykładem "maślanego" weizena, niestety. Diacetyl wyczuwalny w zapachu i smaku dominuje nad resztą doznań. Piana dość słaba jak na styl, wysycenie w porządku, kolor ładnie mleczno-słomkowy. Z sentymentu do Ciechana powstrzymam się z oceną z ART'omatu. Poczekam jednak z zakupem kolejnej warki 3 do następnych recenzji. Mam nadzieję, że po prostu miałem pecha. Partia z przydatnością do 6/7 III 2008r.
                  Last edited by delvish; 03-01-2008, 00:05.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piję po raz drugi i nawet nie chce mi się oceniać. W sumie nadaje się do wylania.
                    Piję po raz trzeci, ale z nowszej warki (ważność: 20.I.) i jestem mile zaskoczony.
                    Piana bardzo dobra. Bardzo długo się trzyma.
                    Zapach i smak także uległ poprawie i skierował się w stronę piw pszenicznych.
                    Mętność bardzo duża.
                    Jedynie masa drożdży wygląda trochę nieapetycznie na koniec w butelce.

                    Mogę powiedzieć, że piwo pszeniczne o takich walorach już warto kupić (choć jeszcze trochę do poprawy pozostało).
                    Last edited by JAckson; 03-01-2008, 20:04.
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa mętna cytrynowa -wymieszana jakby z piaskiem morskiej plaży [3.5]
                      Piana: Bardzo obfita,pozostaje do samego końca ,nie mam się do czego czepić [5]
                      Zapach: Czuć drożdże i kwaskowość,gdzieś tam w oddali bananowe akcenty,ale minimalne. [3.5]
                      Smak: Brak głębi smaku,czuć ,jakby było lekko kwaskowate,czuć wyraźnie drożdżowe posmaki.Wyraźnie brak smaku bananowego. [3.5]
                      Wysycenie: W sumie ,wysycenie jest bez zarzutu,delikatnie szczypie nawet w język. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta i krawatka niezła ,ale krzywo przyklejona i wygląda jakby przeszła już ileś tam w swoim życiu.Niestety goły kapsel .Plus za wszystkie informacje. [3.5]
                      Uwagi: Liczę na poprawę .Oceniłem piwo z warki nr 3, data ważności do 5 marca

                      Moja ocena: [3.7]


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        Click image for larger version

Name:	Obraz 1185.jpg
Views:	1
Size:	78,2 KB
ID:	2025035
                        Jakość będzie cieniutka,ale chociaż pianę po kilku minutach widać
                        Aha to drugie pite piwo z warki nr 3 .Poprzednie miało mnóstwo drożdży na butelce,te w ogóle.
                        Last edited by Pogoniarz; 06-01-2008, 20:14.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10739

                          piję właśnie pszeniczne z 3 warki piany prawie zero , bardzo szybko opada , smak
                          Gdybym ja uwarzył takie piwo w swoim browarze to zapewne poszło by w kanał jako bardzo nieudana warka
                          Last edited by anteks; 06-01-2008, 21:13.
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • lukaszzbud
                            Member
                            • 08-2007
                            • 35

                            mi również nie smakowało, wczoraj je piłem, drożdże miały taki rdzawy kolor? chyba nie poeinny mieć takiego koloru?
                            i do bani było

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Warka#2

                              O niebo lepsza od warki nr 1, kolorek, pianka, aromaty jako tako, tylko przechmielona jak diabli. Wprawdzie nie aż tak, jak moja pszenica, ale...

                              Teraz trzeba spróbować warki nr 3, jeśli będzie lepsza od 2 to rokuję, że przy 6 warce będzie rasowy weizen
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                Teraz trzeba spróbować warki nr 3, jeśli będzie lepsza od 2 to rokuję, że przy 6 warce będzie rasowy weizen
                                Z tego co koledzy piszą powyżej, to wręcz przeciwnie. Po takich recenzjach, to ja raczej 3. warki do sprzedaży nie wprowadzę.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎