Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stasiek
    Senior
    • 02-2007
    • 608

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika annetka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzis na Warszawę dostaliśmy Pszeniczne, na etykiecie jest czarny "stempelek" Warka 3.
    A kilka dni wcześniej:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika annetka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dostałam dziś info, że zupełnie nowa warka będzie miała na etykiecie napis, że to warka II.
    Czy warka nr 2 przemknęła niezauważenie, czy też jest to ta która własnie wchodzi, tylko numer ma inny.

    Comment

    • Stasiek
      Senior
      • 02-2007
      • 608

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika annetka Wyświetlenie odpowiedzi
      Tamto Pszeniczne już dawno poschodziło z półek więc nowe powinno odrazu wejść w sprzedaż
      Eee, chyba nie wszędzie poschodziło... Wczoraj jeszcze widziałem w "Piotr i Paweł" w Blue City.

      Comment

      • annetka
        Senior
        • 03-2003
        • 120

        Moje zdziwienie tez bylo duże, że 3 a nie 2 ale widocznie zarząd potraktował to pszeniczne, które leżakowało dłużej za serię 2. Dlatego teraz jest seria 3, tak sobie to tłumacze

        To, że w blue city mają Pszeniczne nie znaczy, że inne sklepy też go muszą mieć, Piotr i Paweł zamawia duże ilości i dlatego pewnie jeszcze mają.
        warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          "U Grubego" na Lanciego też jeszcze widziałem Waszego pszeniczniaka. A swoją drogą, muszę przyznać, że (mimo, iż nie kolekcjonuję etykiet) podoba mi się pomysł z Warką III. Szczególnie z tego powodu, że sam miałem to zaproponować. Jak by nie liczyć, razem z pszenicą zlotową, wychodzi, że to jest właśnie trzecia warka pszenicznego
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak by nie liczyć, razem z pszenicą zlotową, wychodzi, że to jest właśnie trzecia warka pszenicznego
            Nie zlotową, tylko giełdową jak już
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              Fakt, mój błąd
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                Czyżbym miał być pierwszym, który opisze nową warkę? Fajnie :]

                Jeżeli macie sklepy z Ciechanem, to nie szukajcie na półkach, bo najprawdopodobniej jest jeszcze warka druga, tylko pytajcie. Browar chyba nie raczył nikogo poinformować, ponieważ znajoma pani ekspedientka była zdziwiona i szukaliśmy po kratach, bo akurat dzisiaj była dostawa. Przy okazji wytłumaczyłem co znaczy warka

                No więc, jak wtedy nie użyto drożdży pszenicznych to teraz nie tylko ich użyto, ale dowalono ich równo. Piwo chyba leżakowało z tydzień za mało, coś odnoszę wrażenie. Na pewno już ma nuty pszeniczne, tylko że ja jełop nie zwróciłem uwagi na ilość osadu na dnie i zakręciłem butelką. Dzięki czemu absolutnie wszystkie posmaki stanowiły tło dla smaku drożdży, w tej ilości dającego nieciekawe wrażenia smakowe w postaci cierpko-gorzkiej. Z niektórymi łykami miałem wrażenie jakbym smakował gęstwę. W każdym razie rada dla potomnych, pod żadnym pozorem nie dopuścić do opuszczenia przez drożdży butelki.

                Nagazowanie bardzo dobre, piana od razu jest fajna tyle, że o dużych pęcherzykach. Kupiłem tylko jedną butelczynę, więc dopiero jutro powtórzę ocenę, tym razem już bez drożdży. A i właśnie kufel został dokładnie wylizany przez wybrednego kota, więc chyba warka się udała

                Na fotach można zauważyć jak drożdże opadają.
                Attached Files
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  A co ono takie zielone?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    To efekt doskonałej jakości aparatu cyfrowego w telefonie z 2mpx matrycą i jeszcze lepszą optyką
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Maidenowiec, zbierz tę gestwę i warz pszeniczniaka
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        Bez kitu, nie byłoby to trudne. Widząc przy nalewaniu grudki wylatujące z butelki już wiedziałem, że dałem ciała
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • annetka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 120

                          Moje wytłumaczenie odnośnie warek okazało się nietrafne.
                          Otóż powód zamieszania jest bardziej prozaiczny Pan na rozlewie wziął do naklejenia etykiety przygotowane na tą warkę czyli 2 i już na następną warkę czyli 3.
                          Możecie więc spotkać się z nadrukiem zarówno Waki 2 jak i 3.
                          Tym samym plan browaru został nieco zachwiany no ale trudno- stało się.

                          Co do informowania sklepów... każdy dostawca wiedział, że ma zakomunikować różnicę.
                          Jutro powtórzę im raz jeszcze. Dzięki za sygnał o tym, że sklepy nie wiedzą.
                          warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            W takim razie jednocześnie na półkach są piwa z napisem Warka 2 i Warka 3? To jest jedno i to samo piwo?
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Też tego nie ogarniam. Co annetka będzie komunikowała dostawcom? Że nie ma różnicy, która miała być? A nie łatwiej podać datę przydatności do spożycia i po niej odróżnić? Ta przecież zdaje mi się zależy od daty rozlewu. Czyż nie?
                              Last edited by delvish; 26-10-2007, 00:03.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • annetka
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 120

                                Oczywiście, że jak rozlejemy warkę 3 to podamy jej datę przydatności.
                                Mamy teraz twardy orzech do zgryzienia co z tym wszystkim zrobić. Wszystko było dopracowane a jeden człowiek kompletnie to zepsuł.

                                Dla sprostowania: teraz w sklepach jest warka 2 ale na etykietach może się znaleść info zarówno jak o 2 jaki i o 3.

                                Delvish, Maidenowiec wiem, że to jest trudne do ogarnięcia ale najważniejsze żeby piwo było smaczne!
                                warszawa@ciechan.com.pljeśli masz jakieś uwagi ad produktów Ciechana, ich dytrybucj czy wizerunku zapraszam do korespondencji!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎