Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Potwierdzam, pszenica jak malowana. Świetna piana, wszystkie posmaki jakie powinny być, nagazowanie akuratne, słowem bardzo udana warka.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Partia 3.11.09 w aromacie poprawna, z intensywnym zapachem goździków.

      Smak rozwodniony, niepełny i nietreściwy; na dodatek jakby ktoś od razu do butelki dołożył plasterek cytryny. Pozostaje posmak metaliczny.

      Piana niezbyt wysoka ale o ładnej średnio pęcherzykowej strukturze. Piwo swobodnie udaje się nalać na jeden raz.

      Dla mnie to ciągle jest pilsowaty smak. Patrząc na wcześniejsze komentarze wynika, że się na tym gatunku nie znam :/ dlatego puki nie trafię na warkę godną czwórki z plusem, póty nie będę wpisywał komentarzy

      Butelka kupiona w sklepie z winami na Lea w Krakowie, przerażająca cena 4,85 zł sugeruje pozycjonowanie tego browaru w okolicach Paulanera (tamże dostępnego po 5,90 )

      PS: Żywe w tym samym sklepie po 5,50 zł

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        Też wczoraj piłem warkę z data przydatności do 3.11.2009 i niestety mam identyczne spostrzeżenia co do wodnistości - bardzo byłem zawiedziony :-(
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          Pił ktoś to piwo z warki "grudniowej"? Przypomina wyśmienitą październikową czy słabą listopadową?"

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            Piwo z datą przydatności 29.11.2009. Kiepska, niska piana, słaby gaz, zdecydowany pszeniczny zapach, a do tego smak - kwas jak cholera.

            Comment

            • Cannabee776i99
              Senior
              • 08-2009
              • 658

              W sklepie osiedlowym pojawiła się warka z datą przydatności 10.01.2010 i jest zdecydowana poprawa w stosunku do warki listopadowej. Solidna pszenica trafiająca w moje gusta.

              Comment

              • Lacriferno
                Senior
                • 07-2005
                • 783

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Typowy dla pszeniczniaka, jasno-złoty, wpadający w żółto-słomkowy, mętny. [5]
                Piana: Jak na pszenicę to słaba. Intensywnie pieni się przy nalewaniu, nieźle się zapowiada, ale szybko redukuje się do delikatnego kożuszka na powierzchni. [3.5]
                Zapach: Typowe dla pszeniczniaków nutki goździkowo-korzenno-bananowe. Przyjemny, ale średnio-intensywny. [4]
                Smak: Na pierwszy plan wybija się silna goryczka i kwaskowatość, co nie robi dobrego wrażenia. Dopiero po kilku łykach, gdy już język przywyknie do goryczki, pojawia się posmak korzenny i bananowy z akcentem na ten pierwszy. [3.5]
                Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
                Opakowanie: Etykieta dość oszczędna graficznie, przez co czytelna, zawiera podstawowe informacje. Butelka ŻGB. Goły kapsel. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomieszanie żółcieni z pomarańczem - troszkę za jasne. Cudowna mętność, zwłaszcza widoczna na początku kiedy to wzburzone osady próbują się jakoś ułożyć. [4.5]
                  Piana: Biała, średnio gęsta, utrzymuje się najwyżej 5 min, po czym nie pozostawia po sobie większych śladów nawet na ściankach szkła. [3]
                  Zapach: Bardzo intensywny słodowo-bananowy. W odróżnieniu od smaku tutaj chmiel jest delikatnie wyczuwalny. [4.5]
                  Smak: Przede wszystkim słód pszeniczny, z lekkimi bananowymi nutkami, goździki słabo wyczuwalne. Goryczka praktycznie nie występuje. Duża ilość osadów sprawia, że piwo jest lekko mączyste, przez co bardzo treściwe. [4.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie. Może nie za wysokie ale pasujące do tak treściwego pszeniczaka. [5]
                  Opakowanie: Klasyczna ciechanowska etykieta. Mnie się bardzo podoba i jest ona dla mnie jedną z ładniejszych etykiet na polskim rynku. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.375]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • NaturalArti
                    Member
                    • 09-2009
                    • 86

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Beżowy, mętny, widać osadzające się drożdże. [5]
                    Piana: Na początku spora, choć troszkę za szybko opada. [3.5]
                    Zapach: Ładny, drożdżowo-bananowy. Typowy pszeniczniak. Kusi do spróbowania. [4.5]
                    Smak: Troszkę mnie rozczarował. Jestem wielkim fanem Ciechana Wybornego i Miodowego, ale przeniczniak wypadł tutaj niestety poniżej moich oczekiwań. Po pierwsze: smak znacznie sie różni z warki na warkę. Czyli jedno wielkie losowanie: albo trafisz leopszy albo gorszy. Gorsze warki potrafią być trochę kwaskowe (co nie jest plusem). Po drugie: smak za bardzo wodnisty. Mało wyczuwalna jest charakterystyczna dla piw pszenicznych bananowo-pszeniczno-drożdżowa nuta. Smakuje troszkę jak piwo pszeniczne rozcieńczone wodą [2.5]
                    Wysycenie: Jak dla mnie w sam raz. Nie za małe nie za duże. [5]
                    Opakowanie: Typowe dla Ciechana. Jak dla mnie OK. Fajnie, że w butelce zwrotnej. Jedyne do czego bym się przyczepił to że czasem butelki są brudne i się lepią. [4]
                    Uwagi: Ogólnie jak najbardziej można się napić, chociaż piłem już dużo lepsze pszeniczniaki (a wypiłem już ich sporo, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów). Z browaru ciechan wolę zdecodowanie piwa: miodowe i wyborne. Pszeniczne można kupic od czasu do czasu dla odmiany, jednak w sytuacji wyboru między kilkoma pszenicznymi z różnych browarów raczej bym go nie wybrał.

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieco jaśniejszy od innych pszeniczniaków, barwa przyjemnie mętna [4.5]
                      Piana: Gęsta i utrzymująca się do samego końca [5]
                      Zapach: Przyjemnie drożdżowy [5]
                      Smak: Na początku nuta pszeniczna + goryczka, pod koniec nieco się rozwodnił. Brakowało mi "goździkowego" posmaczku [4]
                      Wysycenie: Takie, jak być powinno [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta oszczędna, aczkolwiek treściwa. Minus za brak kapsla [4.5]
                      Uwagi: Piwo zakupione w tyskim ALKO-SKLEPIE przez mojego brata. Smakowało, ale wciąż moim nr 1 wśród pszeniczniaków pozostaje CORNELIUS.

                      Moja ocena: [4.525]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny pomarańczowo-złoty. Mętne jak przystało na pszeniczniaka. Może troszkę za jasne. [4.5]
                        Piana: Jak na pszenicę to słabo. odczas średnio agresywnego nalewania nie przekroczyła krawędzi [3.5]
                        Zapach: Mało intensywny, typowo pszeniczny - banany, goździki. [4]
                        Smak: Piwo jest niestety zbyt wodniste, co nie pozwala się w pełni nim cieszyć. Przez wodnistość wybija się standardowy pszeniczniak. [3.5]
                        Wysycenie: Dosyć wysokie, w sam raz. [4.5]
                        Opakowanie: Jestem fanem ciechanowskich etykiet. Wszystkie niezbędne informacje wyszczególnione. [5]
                        Uwagi: Bywało lepsze, do dziś dnia nie mogę znaleźć egzemplarza, który by dorównywał smakiem warce październikowej'09.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          piana: ogromna, drobna, gęsta, super,
                          kolor: jak przystało na pszeniczniaka, mętne,
                          zapach: banany,
                          smak: dawno nie piłem Ciechana, bardzo smaczne, stylowe, banan, lekki goździk, smakuje,
                          wysycenie: ok
                          Last edited by jacer; 20-02-2010, 01:07.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • robechole
                            Junior
                            • 02-2010
                            • 11

                            Jak dla mnie najlepsze piwo pszeniczne dostępne w sklepach.Próbowałem wszystkich dostepnych pszeniczniaków ale ten ciechan (data 05.04.10) mi posmakował najbardziej.Mały minus za krótkotrwały posmak owocowy i słodowy po spożyciu.
                            Piany i koloru nie ocenię bo wbrew zaleceniom wypijam takie piwo prosto z butelki.
                            pozdrawiam

                            Comment

                            • unkel
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 244

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robechole Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piany i koloru nie ocenię bo wbrew zaleceniom wypijam takie piwo prosto z butelki.
                              pozdrawiam
                              O Chrystusie niebieski! Tych zaleceń nie wymyślono dla zabawy przecież...

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                bardzo proszę nie kontynuować dyskusji z Robechole na temat picia piwa z butelki, taki wątek już raz wydzielałem, łącznie z miejscem docelowym w Przechmielonach.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎