Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    I tak było z tym więcej zamętu, niż to warte... Nawet i V warka chodziła z etykietami czwartej.

    Może i się "dorobiło", ale było lepiej, niż obecnie (data 20.VI), zgadzam się z Maidenowcem. Jak dla mnie zapach jest mniej wyrazisty, zaś w smaku zanadto wzrosła kwaskowość. Ale i tak dobra rzecz.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Partia z przydatnością do 30 IX 2008 jest typowa jak na pszenicę. Wyraźnie bananowa z cytrusami i goździkami w tle. Całość bardzo zgrabnie wyważona. Zdaje mi się, że to najbardziej rasowa pszenica z Ciechanowa jaką dotąd piłem
      Last edited by delvish; 05-07-2008, 21:13.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        Po dłuższej przerwie trafiłem na ciechanowską pszenicę. Właśnie piję warkę z datą do 30.IX. i jest świetna! Jeśli to piwo ma być już zawsze takie to ja się podpisuję obiema rękami! Zgadzam się całkowicie z Delvish'em: rasowość i wyważenie. Jednak trochę żal że nie ma już numeracji warek. Bo i etykiety były do kolekcji i ta ciekawość jak będzie smakować zawartość butelki z kolejną cyfrą...

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny bananowy kolor, mętny, klasyczny niefiltrowany [4]
          Piana: Jest średnioobfita i średniogęsta, i średniotrwała. Niewielka powłoka piany utrzymuje się dość długo. [3]
          Zapach: Wyraźnie pszeniczny zapach, nie ma wątpliwości o co chodzi. [3.5]
          Smak: Powiedziałbym, że smak ma to piwo delikatny. W tle wyczuwalna jest nieznaczna goryczka. W pierwszej fazie smakowej wyczuwam niedojrzałe, jeszcze zielone banany. Jeśli chodzi o smak to nie jest to piwo, które ma trafiać w gusta masowego piwosza i za to mu chwała. [4]
          Wysycenie: Wyczuwam w smaku nieznaczne nasycenie i oceniam je bardzo pozytywnie, pasuje po prostu do tego piwa. Daje orzeźwienie [4]
          Opakowanie: Brak kontretykiety i dedykowanego kapsla to minusowe punkty tego piwa. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • Scriptus
            Senior
            • 04-2006
            • 189

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, ponadprzeciętnie mętny, jakby ktoś mleka dolał, nie widziałem jeszcze aż tak mętnego pszeniczniaczka. [3.5]
            Piana: Piana na tym piwie, to zjawisko!! od początku ma konsystencję bitej śmietany kremówki, można wręcz rzeźbić, zbobić torty , w miarę picia jej ubywa, ale pewnie głównie z powodu picia. Kiedy już miałem piwo w wąskiej części pszeniczniakowej szklanki, zuważyłem, że chociaż przed postawieniem już był ledwo kożuszek, po postawieniu z powrotem tworzyła się pianka 2 cm. [5]
            Zapach: Dosyć intensywny pszeniczniakowy zapach, niedojrzałe banany nutka cytrusowa, troszkę kwiatowego?? [5]
            Smak: Bardzo delikatny, a jednak konsekwentny smak, lekko słodkawy, lekka goryczka w tle i baaardzo lekko kwaskowe. Smak przyjemny i najzupełniej zgodny ze stylem piwa. [5]
            Wysycenie: Bąbelków w tym piwie nie widać ze względu na tę mątwę, ale w smaku jest super, a dodatkowo ta piana odbudowana po postawieniu piwa na stole też mnie przekonała [5]
            Opakowanie: zwykła butelka zwrotna, brak kontry i dedykowanego kapselka, etykieta złocista, jednak przejrzysta, wygląd sugeruje coś luksusowego i nie rozczarowałem się [4.5]
            Uwagi: Eleganckie piwko dla smakoszy, polecam

            Moja ocena: [4.9]
            Nic lepszego od Brackiego :)

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Po długiej przerwie, kiedy rozkoszować można było się jedynie opisami forumowiczów z Mazowsza, Ciechan Pszeniczny ponownie zawitał na zDolny Śląsk.
              Nie ma wątpliwości, to jest Hefeweizen, nie wariacja na temat piwa pszenicznego, nie pszeniczne a'la Ciechan, tylko Hefeweizen. Może nie olśniewający, ale na pewno solidny. Nie ma powodu do wstydu. IMO w obecnej formie bije Corneliusa. Brawo.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • gniady
                Senior
                • 12-2006
                • 146

                U mnie w sklepie spożywczym pojawiła się cała paleta piw z Ciechanowa.
                Niezbyt chętnie po poprzedniej próbie, ale jednak zakupiłem buteleczkę piwa pszenicznego.
                W domu - szok, to piwo zupełnie nie jest podobne do pierwszych pszenicznych, które wyszły z Ciechanowa, no może tylko słaba piana je przypomina.
                Po wypiciu tego piwa muszę powiedzieć, że jest to prawdziwe piwo pszeniczne nie ustępujące niczym (oprócz piany) paulanderom i faustusom.
                Gratulacje za taki postęp.
                Nowe wzory etykiet jak dla mnie super (dobrze mi się kojarzy ten zamek - s'thrash'ydło, może ktoś wie co to ), jeszcze tylko kapsle pozostały do zmiany.

                Poza tematem, pierwszy raz zauważyłem i spróbowałem też stouta z Ciechanowa, ale nie mogę znaleźć go w piwach do oceny.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gniady Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poza tematem, pierwszy raz zauważyłem i spróbowałem też stouta z Ciechanowa, ale nie mogę znaleźć go w piwach do oceny.
                  A to ciekawe, ze nie znalazłeś, ja znalazłam za pierwszym razem w wyszukiwarce:



                  A zamek to zapewne ten sam co zwykle, czyli po prostu zamek w Ciechanowie.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    Link nie chce mi działać.
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • gniady
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 146

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      Link nie chce mi działać.
                      Mi też nie działał, ale bałem się powiedzieć.

                      Znalazłem mimo wszystko http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=79286

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        piana: drobna, gęsta, typowa dla pszeniczniaka, nie zanika, utrzymuje sie do końca w postaci 0,5cm warstwy,
                        kolor: mętne jak na pszeniczniaka przystało, ładny żółty,
                        zapach: banany i goździki są,
                        smak: bardzo dobry pszeniczniak, brawo panowie piwowarzy z Ciechana,
                        wysycenie: ok


                        Tak trzymać i nie odpuszczać. Teraz przydałby się kufel do pszeniczniaka z logo browaru. To by było coś.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          Teraz przydałby się kufel do pszeniczniaka z logo browaru.
                          Chyba szklanka. Ja tam w każdym razie wolę szklankę.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Malina666
                            Junior
                            • 12-2008
                            • 9

                            Fajne piwko - polecam.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Malina666 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Fajne piwko - polecam.
                              Malina! Zachęcam do większego wysiłku
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • RomaG
                                Junior
                                • 01-2009
                                • 12

                                Piję to piwo od czasu do czasu i w porównaniu z piwem pitym np. 6 miesięcy temu stwierdzzam duży postęp. Zanikł zbyt intensywny smak drożdży. Teraz przy stonowanym smaku drożdży odnajdujemy owoce - troszkę cytrusów i banan. Piana fajna - zanika i pojawia się odbudowywana przez gaz.
                                Dla mnie to piwo jest po prostu dobre.

                                Zdrowie Piwowara

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎