Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Bardzo dobra pszenica o bogatym aromacie z dominującą nutą cytrynową, sporymi goździkami i fajnym nagazowaniem. Klasyka. Duże brawa za promowanie stylu na polskim rynku.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      Nowa szata graficzna Pszenicznego.
      Jakoś ciężko mi sformułować opinię. Wygląda nowocześniej, ale traci ciechanowski klimat.
      (źródło: Facebook)
      Attached Files

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        Te wszechobecne kłosy są już nudne. Stylistyka kojarzy mi się z ilustracjami z książki dla młodszych nastolatków. Ogólnie słabizna.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          Przynajmniej bedzie sie odrozniac na polce od Ciechana Miodowego...
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            Nowa szata graficzna Pszenicznego.
            Jakoś ciężko mi sformułować opinię. Wygląda nowocześniej, ale traci ciechanowski klimat.
            (źródło: Facebook)
            Całkowicie zgadzam się z Przedmówcą Klimatu "dawnego" Ciechana raczej (poza nazwą) tu nie uświadczysz. I to nie jest bynajmniej argument in plus!
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              Nowa szata graficzna Pszenicznego.
              Jakoś ciężko mi sformułować opinię. Wygląda nowocześniej, ale traci ciechanowski klimat.
              (źródło: Facebook)
              Ja bym powiedział tak, jest lepiej, ale czy jakoś super? Raczej nie.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Zmiany opakowań Wybornego, Mocnego i Miodowego były subtelniejsze i mnie bardziej odpowiadały. Ta etykieta jest bardziej rewolucyjna w stosunku do poprzedniej i moim zdaniem trochę mniej gustowna. Chociaż jak zauważył Cyborg z MIodowym już go nikt nie pomyli co raz mi się zdarzyło

                Comment

                • Jack75g
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 555

                  Moim skromnym zdaniem nie powinno zmieniać się logotypów a szczególnie w przypadku gdy dany produkt jest dobry i sprawdzony jak u piw Ciechana.
                  Etykiety Ciechana są bardzo rozpoznawalne i utrwalone w świadomości wielu piwoszy.
                  Zmiana spowoduje zatracenie tego waloru rozpoznawalności.
                  Dla mnie podobne etykiety z innym tylko kolorem to była zaleta i wyjątkowość marki.
                  Po obecnej zmnanie na pocieszenie pozostaje krawatka z charakterystycznym lwem.
                  Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                  Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                    Po obecnej zmnanie na pocieszenie pozostaje krawatka z charakterystycznym lwem.
                    A jednak... a jednak komuś się ten lew podoba.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny, bardzo mętny, jasnopomarańczowy. [4]
                      Piana: Wysoka i obfita przy nalewaniu. Za mało zbita i dość szybko opadająca. Zostawia kożuszek i minimalne zacieki na szkle. [3.5]
                      Zapach: Drożdżowo-goździkowe, z dodatkiem czegoś przypominającego mi kolendrę. Bananów nie czuję, czytrusów również nie. Dziwny zapach jak na pszenicę. Nietypowy. [4]
                      Smak: Smak również nie jest typowo pszeniczny. Przypomina mi mix piwa pszenicznego z Lubuskim - ze względu na "masełko" w smaku i podobną goryczkę - dziwne i zaskakujące skojarzenie. Więcej jest bananków niż w zapachu, piwo jest dosyć słodkie. Cytrusowa kwaskowość wyczuwalna, ale gdzieś daleko w tle. Nie jest to orzeźwiająca pszenica. Pije się ją dosyć ciężko. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie, przez co piwo wydaje się dosyć gęste i ciężkie. Za cieżkie jak na pszenicę. [3.5]
                      Opakowanie: Seryjna etykieta Ciechana, bardzo podobna do Miodowego (kolega się kiedyś pomylił i ubolewał, bo nie lubi pszenicy, ale mu pomogłem) Na kontrze wszystkie informacje podane. Kapsel browarów regionalnych. [4]
                      Uwagi: Przy stosunkowo wysokiej cenie otrzymałem piwo udane, ale nie do końca trafiające w mój gust. Po dobrym pszeniczniaku oczekuję czegoś innego.

                      Moja ocena: [3.725]
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • Pawlak
                        Junior
                        • 06-2005
                        • 26

                        Dzieki Ciechanowi powrocilem do piw pszenicznych i bardzo mi sie z tego powodu ciesze

                        Co do nowej grafiki, dzisiaj go w sklepie niepoznalem i o maly włos kupilem inne piwo
                        Kwestia przyzwyczajenia, jest OK chociaz nie wiem po co ta zmiana. Tło ladne, pszenica tez ale z tym napisem "pszeniczne" jest cos nie tak. Nie tak czcionka, nie ten kolor...

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 317

                          Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                          Smak zrównoważony, bardzo dobry, imbirowy z nutą goździków i świeżego wiejskiego chleba wyjętego prosto z pieca.
                          Bardzo gęsta i niewiarygodnie długo utrzymująca się piana, jak bita śmietana z wiejskiego mleka, wprost nie można doczekać się kiedy częściowo zniknie i będzie można napić się, jak później się okazało, tego wspaniałego napoju. Kolor cytrynowo-pszeniczny, mętny taki jak tego typu piwa mają, jak widać na zdjęciu.
                          Cena 5,39 zł.
                          Attached Files

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            Juz zmieniono etykiete, a Ty zdjecie starej zamieszczasz?
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • danhaj
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 619

                              Pojawiające się czasem komentarze o tym, że piwo było kwaśne/zepsute traktowałem z dużą podejrzliwością i niedowierzaniem. Do wczoraj. Po kilku łykach piwo wylądowało w zlewie. Zakupione w zaprzyjaźnionym sklepie, u ludzi znających się na rzeczy (wyciągnięte z lodówki, data ok) - więc jeśli problem nie powstaje w browarze, to być może w transporcie lub w miejscu magazynowania. Do myślenia daje fakt, że akurat z kilkudziesięciu pszenic wypitych przeze mnie w ostatnich miesiącach, tylko pszenicę z Ciechana spotkało nieszczęście skwaśniałego piwa. Dodam, że inne partie pszenicy z Ciechana pite w różnych odstępach czasu, były ok.
                              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                              www.czechforum.pl

                              Comment

                              • Browar-Besko
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 317

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: cytrynowo-pszeniczny, mętny taki jak tego typu piwa mają [4]
                                Piana: bardzo gęsta i niewiarygodnie długo utrzymująca się piana, jak bita śmietana z wiejskiego mleka, wprost nie można doczekać się kiedy częściowo zniknie i będzie można napić się, jak później się okazało, tego wspaniałego napoju - zasługuje na ocenę 4.9 [4.5]
                                Zapach: przyjemny goździkowo-mandarynkowy [4.5]
                                Smak: zrównoważony, bardzo dobry, imbirowy z nutą goździków i świeżego wiejskiego chleba wyjętego prosto z pieca - zasługuje na ocenę 4.9 [4.5]
                                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                                Opakowanie: dość ładne, powinno być więcej kłosów pszenicy, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat butelka zwrotna [4]
                                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne) - piwo dla koneserów

                                Moja ocena: [4.45]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎