Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
    No a dla mnie Pszeniczne z Ciechana to najlepszy weizen w Polsce i tak zagłosowałem. .
    Też tak uważam ale kwas się trafił, niestety

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
      Też tak uważam ale kwas się trafił, niestety
      No to przykre, ale trzeba się nie zrażać.
      Przy okazji wspomnę, że Pszeniczne z Konstancina też jest świetne (dla mnie numer 2).

      Comment

      • InPivoVeritas
        Member
        • 02-2013
        • 43

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny żółty, odpowiednia mętność. Aż miło patrzeć. [4.5]
        Piana: Gęsta, unosi się wysoko, trochę za szybko opada. Osadza się w postaci "wysepek". [4]
        Zapach: Zabrakło mi trochę aromatu goździków, a i banan jest wyraźny tylko na początku. [3]
        Smak: Z początku mocno czuć smak bananowy, trochę goździków, trochę kwaśnego tła i ledwo wyczuwalnej goryczki. Wraz z ogrzaniem zaczyna przeważać kwaśny smak (co mnie osobiście mniej odpowiada). Smak przyjemny, ale jakby czegoś mu brakło - chyba za mało charakterystycznych bananów i goździków, ale to zależy co kto lubi. [3.5]
        Wysycenie: Zdecydowanie za niskie jak na pszeniczne. [3]
        Opakowanie: Kontretykieta przyklejona krzywo, krawatka trochę zagięta. Etykieta w stylistyce "ciechanowskiej", ale żółta i z kłosami pszenicy. Podany ekstrakt i alkohol, szkoda, że zabrakło informacji o temp. podawania (moim zdaniem dosyć ważnej, szczególnie dla osób niezbyt obeznanych z danym stylem piwa). [3.5]
        Uwagi: Całkiem porządny pszeniczniak, aczkolwiek za mało wyważony między smakiem bananowo-goździkowym a kwasowością. Jest to raczej kwestia gustu niż rzeczywista wada. Musi świetnie smakować latem w upalny dzień.

        Moja ocena: [3.4]
        Kiedyś stworzę sobie własne piwo. Z dz***ami i blackjackiem!

        Lubię piwo i bobo-fruty.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          Smak jest bananowy i to ja lubię. Dla mnie numer 1 wśród weizenów od kilku lat , tak głosowałem i tak się stało. Cóż ja tu kwasu nie wyczuwam, goryczka nie jest tu potrzebna (to nie AIPA) a piwo jest świetne, dla mnie już dawno przegoniło Paulanera, na którym się wychowałem. A to było w RFN w 1996 roku.

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            Ja nie głosowałem (za późno się zarejestrowałem), ale generalnie zgadzam się z przedmówcą. Dla mnie razem z niedocenionym Konstancinem najlepsze pszeniczne w Polsce. Treściwe, bananowo-goździkowe, zharmonizowane, bez kwasowych posmaków. Prawie ideał.

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              Ostatnio narzekałem na kwaśny smak, teraz zniknął genialny ajerkoniakowy kolor i co prawda kwasu nie ma ale smak jest wodnisty.
              Piwo wygrało plebiscyt w swojej kategorii, hm

              Comment

              • Mikko
                Senior
                • 12-2008
                • 583

                Zapomniałem dodać - Partia z datą 10.03.

                Comment

                • krzychu_michu
                  Member
                  • 03-2013
                  • 48

                  Witam.
                  Pił może ktoś już warkę z datą do 23.04.2013? Moje pierwsze pszeniczne, fajnie gdybym wiedział czy tak smakuje idealny pszeniczniak. Czytałem, że raz trafia się kwas a innym ideał - co wyszło tym razem wg. stałych wypijaczy ciechana? Maoje odczucia: Ładny zółty, mętny kolor, piana spora ale znika w mig. Czuję banany, dużo bananów. Nie pamiętam jak pachną goździki więc nie wiem czy je czuć. Goryczka może tyci-tyci już po wypiciu. Ciekawe doznania, piwo inne niż wszystko co do tej pory piłem ale raczej nie będę zbyt często "pszenicy" kosztował. Wolę banany w postaci stałej

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, zamglony. [4]
                    Piana: Wysoka, drobno pęcherzykowa, zwarta, szybko znika, niewiele po sobie zostawiając, również na szkle - raptem kilka plamek. [3.5]
                    Zapach: Typowy - w głównych rolach banany, goździki i drożdże. Ponadto ciemne pieczywo i imbir. [4]
                    Smak: Słodowy - kwaskowy, z bananami, goździkami i chlebem. Jest też miód lipowy i mandarynki. W końcówce pojawia się ślad goryczki, ale niemal niezauważalny. [4]
                    Wysycenie: Średnie, na finiszu ulatuje. [3.5]
                    Opakowanie: Kolory i grafika dobrane do rodzaju piwa, a więc ciepłe barwy i kłosy pszenicy, niezbędne informacje podano, kapsel piw regionów. W sumie klasyka, bez fajerwerków, ale i bez wpadek. [4]
                    Uwagi: Warka do 01.05.2013. Lekkie, orzeźwiające i fajne pszeniczne, trochę jednak za mało treściwe i jakby lekko rozwodnione na finiszu, może przez za niskie wysycenie.

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Ostatnimi czasy piwa z Ciechanowa wkroczyły na równię pochyłą, niestety nie ominęło to nawet pszenicznego, a szkoda. Kiedyś zachwycałem się jego smakiem, teraz jest poza pierwszą piątkom wśród piw pszenicznych w mojej klasyfikacji.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • CyboRKg
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 593

                        Znasz 5 lepszych polskich pszeniczniakow?
                        "Jedno pivo ne vadi!"
                        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          Po raz kolejny się nie zawiodłem - warka z datą do 04.06.2013

                          Barwa: Żółta, jasne, mętne
                          Piana: Stosunkowo obfita, szybko redukująca się do cienkiej warstwy
                          Zapach: Bananowo-cytrusowo-chlebowy
                          Smak: Słodowy, goździkowo-bananowy, w tle wyraźna i przyjemna chlebowość/zbożowość. Po zatkaniu nosa piwo lekko kwaskowe. Piwo treściwe

                          Oby tak dalej!
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                            Znasz 5 lepszych polskich pszeniczniakow?
                            A czy ja napisałem gdziekolwiek w moim poście, że mówię o POLSKICH pszeniczniakach? Jeżeli chodzi o polskie weizeny to jest dla mnie na 3 miejscu (Tak, tak, są lepsze )
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                              A czy ja napisałem gdziekolwiek w moim poście, że mówię o POLSKICH pszeniczniakach? Jeżeli chodzi o polskie weizeny to jest dla mnie na 3 miejscu (Tak, tak, są lepsze )
                              Mozna wiedziec jakie? Wlasnie pilem dzis swiezutkiego "Ciechana Pszenicznego". Warke ocenillbym w szkolnej skali ocen - 5/6. Zdarzaly sie wczesniej dosc czesto wrecz doskonale - 6/6. A tymczasem nie przypominam sobie zadnego polskiego pszeniczniaka, ktoremu dalbym wiecej niz 4+. Dlatego jestem niezmiernie ciekaw
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                1. Gościszewo Viva Hel
                                2. Konstancin pszeniczne.

                                Dziękuję, do widzenia, moja subiektywna ocena.

                                Cieszę się, że nowa warka Ciechana Ci smakuje, ale to że Ty nie dałeś żadnej polskiej pszenicy więcej niż +4, nie jest dla mnie absolutnie żadnym wyznacznikiem

                                Pozdrawiam serdecznie.
                                Last edited by Mario_Lopez; 16-05-2013, 16:33.
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎