Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kretu
    PremiumUżytkownik
    • 05-2007
    • 28

    Chciałem spróbować dzisiaj to piwo. W sklepie mieli tylko z datą ważnosci 24.05 czyli jeszcze dwa dni ale piwo już jest mocno zepsute. Otworzyło się jak szampan z hukiem i mnóstwem piany co poskutkowało oblanymi ścianami w pokoju zapach odpycha w smaku kwas. Trudną mam jeszcze inne ciechany do spróbowania na dzisiaj.

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Najsłabszy punkt tego piwa. Jakiś taki... szary... [3]
      Piana: Po nalaniu bardzo ładna, wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa i zwarta. Niestety dosyć szybko opada, na szczęście zostawiając niewielki dywanik i lekkie zabrudzenia na szkle [4]
      Zapach: Jestem zachwycony jest banan, pachnie słodko, do tego lekki goździk, niezbyt intensywny, ale łatwo wyczuwalny. Całość pięknie zharmonizowana, mógłbym w ogóle nie pić tylko wąchać, gdyby nie... [5]
      Smak: ...no właśnie klasyka gatunku! Lekko kwaskowate i orzeźwiające, ale przy okazji bardzo aksamitne. Uwielbiam takie Weizeny. To co w zapachu znalezione, znajduje potwierdzenie w smaku. Piwo sprawia wrażenie treściwego, nie jest wodniste. [5]
      Wysycenie: Może Weizen powinien mieć więcej, ale do tej aksamitności pasuje to, co jest. [4]
      Opakowanie: Mam ambiwalentne odczucia. Z jednej strony etykieta nie zachwyca, prosta i jakaś taka bez fantazji. Z drugiej strony estetyczna, czytelna. Niestety, ostatnio chyba zalało hurtownie, czy magazyny Ciechana. Wszystko odchodzi, jest postrzępione, pourywane, blee:/ ocena powinna być niższa, gdyby nie nowy kapsel. Też bez szału, ale lepsze to niż golas. [3.5]
      Uwagi: Warka z terminem do 20.07.2010. Rewelacja! Polecam! Bardzo długo nie mogłem się do tego piwa przekonać, nawet Sulimar i Gościszewo były lepsze, ale chyba w końcu znaleziono w Ciechanowie rozwiązanie Najlepsza polska pszenica, lepszą chyba tylko w ojczyźnie Hefeweizena jeszcze warzą.

      Moja ocena: [4.675]

      Comment

      • andszcz
        Senior
        • 07-2008
        • 310

        Świetne piwo, zwłaszcza gdy jest dobrze schłodzone. Niestety czasem trafia się kwaśniejsza warka
        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          To piwo lubi sobie skwasniec, niestety. Ostatnio kupilem 3 butelki z data do 20.06 na 6 dni przed data waznosci. Wypic dalo sie z trudem To juz nie pierwszy raz jak nacialem sie na tym piwie... Powinni je lepiej dopracowac - tak jak dopracowali Miodowe. Nie moze tak byc, ze piwo za 4,50zl czasem wybucha lub czasem kwasnieje przed terminem :/
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • Cannabee776i99
            Senior
            • 08-2009
            • 658

            Ono zazwycczaj kwaśnieje przed terminem. Staram sie je brać tylko ze świeżych warek, zwłaszcza jeśli piwo nie stoi w lodówce. Ostatnia warka 03.08 świetna. Swoją drogą to piwo jest pasteryzowane czy nie?

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              Warka do 16.07 wrecz idealna! I to pod kazdym wzgledem niczym Ciechan Miodowy A juz definitywnie chcialem dac sobie spokoj z Ciechanem i przerzucic sie na Corneliusa lub ukrainskiego Obolona...
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                Warka do 18.08. bliska ideałowi, gdyby nie wyczuwalny posmak metaliczny. Na szczęście z czasem już się nie pojawiał. Na polskim rynku pszenica nr 1. Jedyna jaka ją póki co globalnie przebiła to pszenica z Nachodu.
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Na szybko wypiłem, bo trza wyjść na koncernówkę na Rynek

                  Piana, piana, piana, jedna wielka piana. Nalewałem chyba z 8 min, ale pszeniczniak bardzo dobry, na dnie spory osad drożdżowy. Brawo.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kwl
                    Member
                    • 08-2009
                    • 53

                    ja niestety trafiłem na dwie butelki kwasiora... ale i tak wypiłem

                    Comment

                    • IvanH
                      Member
                      • 06-2007
                      • 63

                      Warka z 24.08 - kwas...

                      Ostatnio też miałem jakąś sierpniową i też kwas...


                      A w czerwcu byłem nim ponownie zachwycony. Jak koledzy napisali ważna jest temperatura przechowywania i (w moim przypadku) klimatyzowany sklep nie wystarczy, a może te ostatnie temperatury miały aż taki wpływ...

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka do 18.08. bliska ideałowi, gdyby nie wyczuwalny posmak metaliczny. Na szczęście z czasem już się nie pojawiał. Na polskim rynku pszenica nr 1. Jedyna jaka ją póki co globalnie przebiła to pszenica z Nachodu.
                        A moim zdaniem na pewno nie gorszy (lepszy? inny!) jest Franziskaner i wczoraj chciałem zrobić porównanie, ale oczywiście dostanie jakiegokolwiek produktu Ciechana (oprócz Portera) nie jest łatwe w moim mieście
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika IvanH Wyświetlenie odpowiedzi
                          A w czerwcu byłem nim ponownie zachwycony. Jak koledzy napisali ważna jest temperatura przechowywania i (w moim przypadku) klimatyzowany sklep nie wystarczy, a może te ostatnie temperatury miały aż taki wpływ...
                          No nie wiem. Ostatnio wpadła w moje ręce butelka Ciechana Pszenicznego z datą przydatności wrzesień 2008 (jeszcze z kwadratową etykietą z kłosami), która cały czas stała na półce w nieklimatyzowanym lokalu. I piwo było bardzo dobre.
                          Myślę, że to może być po prostu trefna warka.

                          Comment

                          • danhaj
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 619

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                            A moim zdaniem na pewno nie gorszy (lepszy? inny!) jest Franziskaner i wczoraj chciałem zrobić porównanie, ale oczywiście dostanie jakiegokolwiek produktu Ciechana (oprócz Portera) nie jest łatwe w moim mieście
                            Franziskaner jest ok. Na polskim rynku niespodziewanie dla mnie konkurentem do prymatu stała się wczoraj pszenica z Lublina, z Grodzkiej 15.
                            A co do Ciechana - to możesz zakupić przez sklep internetowy u nich.
                            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                            www.czechforum.pl

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Franziskaner jest ok. Na polskim rynku niespodziewanie dla mnie konkurentem do prymatu stała się wczoraj pszenica z Lublina, z Grodzkiej 15.
                              A co do Ciechana - to możesz zakupić przez sklep internetowy u nich.
                              Jasne, że mogę; ale nie ma takiej potrzeby - raz na tydzień/dwa tygodnie przyjeżdża dostawa Ciechana. Tylko popyt przerasta podaż A poza tym bawiąc w zeszłym tygodniu in der Bundes Republik Deutschland przywiozłem spory zapas Franziskanera Szczęka mi opadła, gdy po przeliczeniu wyszło jakieś 3,2 za butelkę! Cena "prawie" jak w Polsce!
                              Last edited by andszcz; 26-07-2010, 19:29.
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jasne, że mogę; ale nie ma takiej potrzeby - raz na tydzień/dwa tygodnie przyjeżdża dostawa Ciechana. Tylko popyt przerasta podaż A poza tym bawiąc w zeszłym tygodniu in der Bundes Republik Deutschland przywiozłem spory zapas Franziskanera Szczęka mi opadła, gdy po przeliczeniu wyszło jakieś 3,2 za butelkę! Cena "prawie" jak w Polsce!
                                Wozić Franka z Niemiec, jak masz go w sklepie za rogiem? Trzeba było brać takie weizeny, których nie piłeś. Jest wiele lepszych i ciekawszych weizenów niż Franziskaner.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎