Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    hie hie zaraz podeślę info komu trzeba żeby poprawiono
    Zostaw, zostaw... Zbitka słów "natura" i "lane" jeszcze żadnemu piwu nie zaszkodziła...

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #92
      już wszystko w rękach Sulimarowców....
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dość intensywny, niemal pomarańczowy. Wspaniale mętny. [4.5]
        Piana: Delikatnie żółtawa, zbita i gęsta jak śmietana. Trzyma się do końca i pozostawia ładne ślady na szkle. Przy nalewaniu stwarza problemy, ale to dobrze. [5]
        Zapach: Drożdżowo-owocowy z delikatnym chmielem. Spodziewałem się intensywniejszych doznań zapachowych. [4]
        Smak: Delikatnie bananowy, łagodny z umiarkowaną goryczką. Pozostawia kwaskowy posmak. W niewielkim stopniu czuć posmak alkoholowy, zaś w miarę ogrzewania uwydatniają się akcenty drożdżowe. [4.5]
        Wysycenie: Przyjemnie szczypie w język przez cały czas degustowania. [5]
        Opakowanie: Nieskomplikowana graficznie, za to czytelna etykieta z najważniejszymi informacjami, dedykowany kapsel. [4]
        Uwagi: Zakupione w pięciopaku z dedykowanym szkłem, z którego smakuje naprawdę świetnie.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #94
          A gdzie kolega zakupił to piwko?? czyżby w naszym województwie????

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
            A gdzie kolega zakupił to piwko?? czyżby w naszym województwie????
            Niestety, nie w naszym, w sąsiednim, a dokładnie w rzeszowskim Intermarche.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Oczywiście mętny, wszak piwo jest niefiltrowane, przypomina miód akacjowy [3.5]
              Piana: Obfita i nawet utrzymuje się dość długo, jednak jest średniogęsta [3]
              Zapach: Jest subtelny i chyba zgodzę się z informacjami browaru, że można wyczuć lekki aromat wanilii i goździków, ale raczej nie bananów lecz owoców cytrusowych. Dla mnie jak na piwo pszeniczne za mało czuć pszenicy. [3]
              Smak: Poprawny jak na piwo pszeniczne. Ale za mało czuć pszenicy, słodu pszenicznego. Jest delikatny, ale chyba aż za bardzo. Ja wyczuwam ponadto posmaki cytrusowe [3.5]
              Wysycenie: Dobre, sprawia, że piwo pije się lekko i jest odświeżające. [4]
              Opakowanie: Odróżnia się od innych etykiet. Utrzymane w tonacji biało-czarnej. Zamiast kołnierza rodzaj wstęgi naklejonej ukośnie. Dodatkowa informacja, że piwo zawiera min. 65 % słodu pszenicznego, jest niepasteryzowane i niefiltrowane. Czarny kapsel i napis Weizen Bier. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.3]

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #97
                Uderza mnie niemieckość etykiety piwa, jest ona przecież jego wizytówką. Kolorystyka nawiązuje do czarno-czerwono-żółtych barw narodowych Niemiec. Napisy Weizen Bier, Hefe-Weißbier, kapsel czarny z napisem białym Weizen Bier, dodatkowy napis: złoto bawarskich piwowarów to wszystko tak bardzo sugeruje niemieckie korzenie piwa, browaru i firmy, że aż pytam się czy tak jest rzeczywiście?

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolorystyka nawiązuje do czarno-czerwono-żółtych barw narodowych Niemiec.
                  Zmienili etykietę?
                  Gdzie Ty się tam doszukałeś flagi niemieckiej?
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #99
                    Flagi niemieckiej jako takiej nie ma, ale jest kolorystyka nawiązująca do niej.
                    Ponadto na etykiecie zauważyłem adnotację: Wyprodukowany zgodnie z prawem czystości składu Reinheitsgebot.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Flagi niemieckiej jako takiej nie ma, ale jest kolorystyka nawiązująca do niej.
                      Ja wiem, ze nie ma, ja się pytam, gdzie ta kolorystyka? Dla mnie ta etykieta jest przede wszystkim biała. No czarny też występuje, ale czerwonego i żółtego w znaczących proporcjach nie zanotowałem.
                      Było już o tym, ale pozwolę sobie powtórzyć argumenty na obronę tej etykiety. Ten styl (Hefe-Weizen) wywodzi się z Niemiec, konkretnie z Bawarii. Dlatego nawiązanie do stylistyki niemieckiej. Gdyby uwarzyli Vienna Lager, mogliby nawiązać do stylistyki cesarstwa Austro-Węgierskiego. W przypadku ale mogłoby być nawiązanie do Anglii. Stout do Irlandii. Witbier/Bierre Blanche do francuskojęzycznej części Belgii. W czym problem?

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ponadto na etykiecie zauważyłem adnotację: Wyprodukowany zgodnie z prawem czystości składu Reinheitsgebot.
                      No i to się chwali. Nie słyszałeś nigdy o Reinheitsgebot? Chociaż fakt, faktem, ze akurat Reinheitsgebot nie przewidywało warzenia piwa ze słodu pszenicznego. No chyba, że Kiper, pardon Cornelius, jest browarem książęcym.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1303

                        sięgnąłem po to piwo niedługo po pojawieniu się na rynku i spotkał mnie zawód. wskutek zniechęcenia drugie podejście nastąpiło dopiero niedawno. i spotkało mnie korzystne zaskoczenie. teraz to faktycznie smaczny napój, chociaż owocowych nut w nim niewiele. kolor też nieco odstaje, ale nie jest niemiły dla oka. doceniam pracę piwowarów, którzy, tak jak w przypadku ciechanowskiego pszeniczniaka, znacznie poprawili swoje dzieło, w stosunku do pierwszych warek.
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ten styl (Hefe-Weizen) wywodzi się z Niemiec, konkretnie z Bawarii. Dlatego nawiązanie do stylistyki niemieckiej. W czym problem?

                          Ale to już nie nawiązanie, ale wręcz skopiowanie.
                          Myślę, że akuratnie temu piwu nie jest to tak bardzo konieczne. Piwo jest ze wszech miar dopracowane i smakowo i wizualnie. Tym z pewnością wyróżnia się na polskim rynku i zachęca do jego zakupu przede wszystkim wysmakowanych piwoszy, którzy cenią sobie wysoką jakość i klasyczny w tym wypadku, choć niebanalny w RP smak.
                          Tym niemniej mam wrażenie, że etykieta z niemiecką nazwą, innymi niemieckimi napisami itp. wprowadza w błąd wielu konsumentów, którzy myślą, że jest to piwo niemieckie lub warzone w Polsce na licencji. A przecież tak nie jest. Ile to się trzeba natłumaczyć znajomym Anglikom czy nawet Niemcom, że to piwo polskie.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            Skoro występuje tam kolor czarny, biały i czerwony, to może nasuwają się skojarzenia z flagą Niemiec z innych czasów
                            dla mnie to co najwyżej polen-weizen, pijalny, ale do klasyki gatunku to brakuje mu troche.
                            Ale dobre i to

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Rozumie, że sugerujesz flagę Niemiec z czasów hitlerowskich (Trzeciej Rzeszy). Ale to chyba już przesadziłeś. Podobnie jak z nazwaniem tego piwa Polen-Weizen. Myślę, że to można odebrać jako obraźliwe. Akurat na piwo warto zwrócić uwagę, bo ileż takich w Polsce. A etykieta to kwestia marketingu.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                                Rozumie, że sugerujesz flagę Niemiec z czasów hitlerowskich (Trzeciej Rzeszy). Ale to chyba już przesadziłeś. Podobnie jak z nazwaniem tego piwa Polen-Weizen. Myślę, że to można odebrać jako obraźliwe. Akurat na piwo warto zwrócić uwagę, bo ileż takich w Polsce. A etykieta to kwestia marketingu.
                                Ech, kolega wrażliwy jest.
                                A barwy czerwono-biało-czarne jako flaga niemiecka istniały ładnych parę lat wcześniej, nim mały Adi (jeszcze bez wasika) na świat przyszedł (żeby go potem chcieć, razem z kolegami w brunatnych koszulach, "zresetować"). Keine Panik...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎