Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Dawne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Ta wersja jakoś mi się nie utrwaliła... Chyba raz tylko miałem okazję popróbować...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Qruq
      Senior
      • 10-2008
      • 138

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pt47 Wyświetlenie odpowiedzi
      Od lipca Mazowieckie inaczej chmielone (więcej aromatu).
      A gdyby BK wprowadził słabszego brata Mazowieckiego (o ekstrakcie 10, 5 płytko odfermentowany, alk. około 3, 5% obj. i mocniej chmielony)?
      3 razy TAAAAK!!!
      Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

      бухло победит зло!

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        Też głosuję ręcami i nogami ZA!
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • jablon
          Senior
          • 12-2008
          • 179

          3,5%?? Eee tam, do mniej jak 40 to ja nawet nie podchodzę

          Comment

          • pt47
            Member
            • 08-2008
            • 39

            To postaram się by było...

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Ocena z ARTomatu

              To była moja wcześniejsza ocena Dawnego pitego jakiś rok temu:

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Pilsowy, ale mętny. Nie dziwota, w końcu to niepaster. [4.5]
              Piana: Niska, szybko opada. [3]
              Zapach: Wyraźny, chmielowo-słodowo-chlebowy. Przyjemny. [4]
              Smak: Trochę dziwny. Gorzki, za mało treściwy jak na ekstrakt i brak pasteryzacji. Za mało słodowe. Dało się wypić, ale bez szczególnej przyjemności. [3]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Stonowana, utrzymana w fajnej kolorystyce etykieta, ale co z tego, skoro nazwa idiotyczna? Polskie dawne to pszeniczne [3.5]
              Uwagi: Wypite jakieś 100 lat temu.

              Moja ocena: [3.55]
              A to aktualna. Sporo się zmieniło

              Kolor: Pilsowe, klarowne złotko. [5]
              Piana: Wysoka i bardzo ładnie się trzyma grubą, solidną kołderką. [4.5]
              Zapach: Chmielowo-słodowo-chlebowy. Przyjemny i świeży, ale troszkę za słaby. [4]
              Smak: Bardzo fajna chlebowa słodowość zakończona wyraźną, choć nie przesadną goryczką. Piwo stało się świetnie zrównoważone. Nie czuć mocy i wprawdzie smaku jest ciut za mało w stosunku do ekstraktu, ale i tak zmiana jest zdecydowanie na lepsze. [4.5]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Nazwa wciąż nieszczególnie mi podchodzi, ale teraz należy się plus za firmowy kapselek. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.35]
              Last edited by Twilight_Alehouse; 26-06-2009, 22:26.

              Comment

              • TomX
                Senior
                • 09-2004
                • 1035

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, nie za jasny, opalizuje. [4.5]
                Piana: Obfita, śnieżnobiała, zbita. Opada w średnim tempie, zawsze coś zostaje. [4.5]
                Zapach: Orzeźwiający, kwaskowo - chlebowy. [4.5]
                Smak: Słód, chlebowość, chmiel i akuratna goryczka. Wszystko bardzo fajnie zrównoważone. Całkiem treściwe. [4.5]
                Wysycenie: Perfect, bąbelki wesoło pracują w szkle, czuć je na języku, ale nie zwracają na siebie uwagi, do końca konsumpcji coś się rusza i żyje [5]
                Opakowanie: Ładne, ale bez zachwytu. Jest wszystko co trzeba. [4.5]
                Uwagi: Nudna ta ocena mi wyszła, ale wreszcie znalazłem jakieś jasne piwo które naprawdę mi bardzo smakuje!

                Moja ocena: [4.525]
                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                Comment

                • kenubi
                  Member
                  • 07-2008
                  • 87

                  Czy coś się w Dawnym zmieniło? Jakiś czas nie miałem dostępu (2 miesiące?) a teraz gorycz była bardzo silna. Nie przemijająca. Jakbym tonic Kinleya pił albo i lepiej.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenubi Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy coś się w Dawnym zmieniło? Jakiś czas nie miałem dostępu (2 miesiące?) a teraz gorycz była bardzo silna. Nie przemijająca. Jakbym tonic Kinleya pił albo i lepiej.
                    Ano zmieniło się. Piwowar z Obór informował o tym w tym wątku kilkanaście postów wcześniej.
                    Last edited by delvish; 16-07-2009, 13:11.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • kenubi
                      Member
                      • 07-2008
                      • 87

                      A faktycznie, tak daleko mi się nie chciało wczytywać.
                      Ale jak piszą ludzie:
                      "..stopień odfermentowania będzie na poziomie 75-80%. Chmielenie bez ekstraktów goryczkowych.."
                      Może jesteśmy z żoną dziwni ale hehe odnieśliśmy odwrotne wrażenia! (data 21.07.09).
                      Wydało nam sie wodniste i jak juz pisałem gorycz dominowała ponadprzeciętnie - efekt jest taki że ..niestety, podpadło (i wypadło) poważnie w listach zakupowych.
                      No nic, trzeba będzie za jakiś czas spróbowac znowu.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Piłem wczoraj z beczki i bardzo mi smakowało. Fakt goryczka mocno wyczuwalna ale ładnie się uzupełnia ze słodowością. A że trafiła mi się wersja mocno niefiltrowana, no to już w ogóle siódme niebo

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10838

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piłem wczoraj z beczki(...)
                          O już wyzdrowiałeś?
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Nie już tylko dopiero (tydzień bez piwa), poza tym to nie w temacie
                            Last edited by Pendragon; 17-07-2009, 07:46.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Partia z przydatnością do 21 VIII 2009. Wyraźne posmaki górnofermentacyjne, zwłaszcza w zakresie nut słodowych. Obstawiam, że jakaś solidna infekcja. W zapachu nuty górnofermentacyjne również obecne. Goryczka z początku słaba, w posmaku osiąga już wartość przyzwoitą.
                              Last edited by delvish; 17-08-2009, 21:15.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Nie piłem tej partii ale jeśli to tylko posmaki ajlowe, to raczej nie infekcja, a jedynie za wysoka temperatura fermentacji (spotykana rzecz np w pilsach z restaracyjnych).
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎