Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Dawne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Center
    Senior
    • 03-2003
    • 133

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny [4.5]
    Piana: Na początku duża gęsta w odcieniu beżu. Niestety za szybko opada. Za to na ściankach szklanki utrzymuje się pajęczynka [4]
    Zapach: Słodowy, trochę słodkawy [4]
    Smak: Przyjemny słodowy, bardzo świeży. Jak dla mnie trochę za mało goryczki, ale mimo dużej mocy przyjemny. Końcówka może trochę przyciężka [4.5]
    Wysycenie: Średnie. Na początku większe potem gwałtownie spada. [4]
    Opakowanie: Standardowa butelka. Etykieta trochę pastelowa, ale ma swój urok. Brak jedynie kapsla z logo browaru [4]
    Uwagi: Piwo godne polecenia. Jak dla mnie mogłoby być nieco słabsze, ale poza tym odczucie po wypiciu tego piwa pozytywne. Jedyne co może razić to cena, ale to akurat było zakupione na dworcu Warszawa Centralna, więc w innym miejscu zapewne jest tańsze.

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • bono_boniecki
      Senior
      • 10-2007
      • 177

      #92
      Wczoraj postanowiłem sobie odświeżyć smak Dawnego. Muszę powedzieć, że warka z datą ważności do 31 marca jest po prostu bardzo smaczna. Wyraźne nuty piwniczno- chlebowe, niewielka goryczka, delikatne nachmielenie, czuć też alkohol, ale gdzieś w bardzo odległym tle. Przyszło mi na myśl porównanie z Lubuskim, te piwa zdają się być podobne.

      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        #93
        Kolejne warki są coraz lepsze ,gratulacje dla ekipy z browaru.Wcześniej dało się wyczuć jakieś takie zapachy "starzyzny" a teraz jest trochę podobne do Naturalnego z Gościszewa takim trochę chlebowym posmakiem i gdyby była wersja niefiltrowana to by się działo


        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Center Wyświetlenie odpowiedzi
          Brak jedynie kapsla z logo browaru
          No proszę. Mówisz i masz
          Attached Files
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • ed_hunter
            Junior
            • 07-2008
            • 28

            #95
            Jak tam Panowie i Panie, ze smakiem Dawnego? słyszałem, że jest duża poprawa, a wyniki sprzedaży w zaprzyjaźnionym sklepie, mogą to potwierdzać. Jutro sam sprawdzę, ale, pytam się, bo nie wiem, na ile butelek ryzykować.

            Comment

            • TCT
              Senior
              • 04-2007
              • 135

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ed_hunter Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak tam Panowie i Panie, ze smakiem Dawnego?
              Właśnie jestem po degustacji i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze Piana bardzo fajna, gęsta, aż sprawia problem z nalaniem piwa, zapach intensywny, a smak bardzo przyzwoity - i w przeciwieństwie do egzemplarza pitego pod koniec zeszłego roku nie mąci szybko myśli
              "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
              art. 86 Konstytucji RP

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TCT Wyświetlenie odpowiedzi
                bardzo dobrze Piana bardzo fajna, gęsta, aż sprawia problem z nalaniem piwa, zapach intensywny, a smak bardzo przyzwoity - i w przeciwieństwie do egzemplarza pitego pod koniec zeszłego roku nie mąci szybko myśli
                Mam identyczne odczucia. Piana iście czeska, puszysta, piękna. Piwo smaczne, a wysokiego voltażu nie czuć ani w smaku, ani w oddziaływaniu na organizm. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej moc Dawnego bardziej dawała się we znaki. Partia z przydatnością do 20 IV.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • tomek35
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 497

                  #98
                  Jestem po degustacji wszystkich piw z browaru Konstancin i Dawne z datą 16 kwiecień zdecydowanie stawiam na 1 miejscu. Piękna piana, wyśmienity smak, mniam

                  Comment

                  • ed_hunter
                    Junior
                    • 07-2008
                    • 28

                    #99
                    27 IV data ważności, piana zawodowa, nie chciała szybko opaść, smak i zapach bardzo dobry, goryczka idealna, prawie nie ma charakterestycznego posmaku "starej beki", który mi w tym piwie zawsze przeszkadzał. Jednym słowem, duża poprawa.

                    Mówiłem to ja, wielki sceptyk tego piwa.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pilsowy, ale mętny. Nie dziwota, w końcu to niepaster. [4.5]
                      Piana: Niska, szybko opada. [3]
                      Zapach: Wyraźny, chmielowo-słodowo-chlebowy. Przyjemny. [4]
                      Smak: Trochę dziwny. Gorzki, za mało treściwy jak na ekstrakt i brak pasteryzacji. Za mało słodowe. Dało się wypić, ale bez szczególnej przyjemności. [3]
                      Wysycenie: Doskonałe. [5]
                      Opakowanie: Stonowana, utrzymana w fajnej kolorystyce etykieta, ale co z tego, skoro nazwa idiotyczna? Polskie dawne to pszeniczne [3.5]
                      Uwagi: Wypite jakieś 100 lat temu.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                        co z tego, skoro nazwa idiotyczna? Polskie dawne to pszeniczne
                        Ale to jest Dawne, a nie Starodawne.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          Jest to moje prywatna opinia, ale wg mnie nazwa jest genialna. Z tego co się zdążyłem zorientować, jest to najbardziej kojarzone piwo z browaru w Konstancinie (przy czym ja osobiście uważam, że Zdrojowe jest piwem wybitniejszym). Więc czepianie się nazwy jest cokolwiek na wyrost. Równie dobrze można powiedzieć, że nazwa nie pasuje, bo zawartością nie jest brudna kałuża z pływającym ziarnem
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                            Równie dobrze można powiedzieć, że nazwa nie pasuje, bo zawartością nie jest brudna kałuża z pływającym ziarnem
                            Maidenowiec, tego się po Tobie nie spodziewałem, żeby tak ulegać propagandzie PU i KP. Dawne piwa bardziej przypominały nasze, może nie zawsze te najlepsze, piwa domowe niż brudna kałuża z pływającym ziarnem z reklamy Tyskiego.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              Ja po prostu poszedłem jeszcze dalej wgłąb mroków historii i pierwszych "dawnych" piw ze spontanicznej fermentacji zamoczonego ziarna
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale to jest Dawne, a nie Starodawne.
                                To też jest czepianie się

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jest to moje prywatna opinia, ale wg mnie nazwa jest genialna. Z tego co się zdążyłem zorientować, jest to najbardziej kojarzone piwo z browaru w Konstancinie (przy czym ja osobiście uważam, że Zdrojowe jest piwem wybitniejszym).
                                Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie mogę się przekonać do tej nazwy. Wydaje mi się cosik tandetna. Niemniej Zdrojowe też uważam za piwo znacznie lepsze, patrz moja recenzja gdzieś w pomroce dziejów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎