Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex Strzelec], Rybnicki Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Blade, jaśniutkie. Zachęcająco nie wygląda. [3]
    Piana: Piany początkowo sporo, niestety zanika szybko i pozostawia tylko leciutki wianuszek. [3]
    Zapach: Większość czuła chmiel. A dla mnie to jest wyraźny słodowy zapach. Najmocniejszy punkt tego piwa. [4.5]
    Smak: Tu też przewada słodu. Chmiel w tle. Na języku pozostaje chlebowy posmak. [4]
    Wysycenie: U mnie było jak najbardziej prawidłowe. [4]
    Opakowanie: Wzornictwo pewnie nie na mistrzostwo świata, ale odróżnia się w tłumie. [4.5]
    Uwagi: Wypite bez echów i achów. Ale spodziewalem się, po zasłyszanych komentarzach, czegoś gorszego.

    Moja ocena: [4.05]
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, bardzo odpowiedni do piwa o tej zawartości ekstraktu. [4.5]
      Piana: Biała, średnio-gęsta, utrzymuje się przez około 4 minuty, potem przez chwile pozostaje w postaci cienkiego dywanika. Pozostawia ładne ślady na kuflu. [3.5]
      Zapach: Przyjemny sodowo-chmielowy. [4]
      Smak: Bardziej słodowy, chmiel dopiero wyczuwalny w oddali. Pozostawia po sobie chlebowy posmak (łagodny, nie przesadzony). Goryczka bardzo lekka. [4]
      Wysycenie: Średnie, wolę pilsy bardziej nagazowane. [3.5]
      Opakowanie: Niczym szczególnym się nie wyróżniające. Po prostu przeciętne. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.9]
      Last edited by YouPeter; 03-06-2006, 23:15.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • KrzysiekM
        Member
        • 05-2006
        • 78

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny złoty, nieco za blady [3]
        Piana: Z początku wysoka i gęsta, póżniej opada... ale nie za szybko.
        U mnie pozostała do końca w postaci cienkiego korzuszka. [3.5]
        Zapach: Słodowy z lekką nutką chmielową - bardzo fajny. [4.5]
        Smak: Słodowy z lekką domieszką chmielowej goryczki. Generalnie piwny, nie wodnisty - przyjemny w upał. [4]
        Wysycenie: Niezbyt rewelacyjne. Drobniutkie bądelki lecą cały czas, ale nie są jakoś specjalnie wyczuwalne. [2.5]
        Opakowanie: Puszka (niestety) - niemniej oryginalna, zdecydowanie odróżniająca się na półce hipermarketu. Wszystkie potrzebne informacje zawarto w opisie - generalnie POZYTYW. [4]
        Uwagi: Piwo dobre (szczególnie w porównaniu z koncerniakami). Ma swój smak i zapach. Generalnie, jeśli jeszcze spotkam na swojej drodze to nie będę się wzbraniał.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • iommi
          Senior
          • 07-2003
          • 1522

          #19
          W kwestii formalnej - może warto pomyśleć nad nowym wątkiem? Rybnicki browar już wyburzony, a Rybnicki Full wciąż w Rybniku warzony? Podobnie jest z pozostałymi piwami podciągniętymi pod browar rybnicki...
          Z moich skromnych informacji wynika, że RF przyjeżdża raczej z Koszalina, dlatego można go chyba podciągnąć pod Broka.
          *****************************

          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

          *****************************

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #20
            jeśli ww info jest na 100% pewne to oczywiście jest to do zrobienia. proszę o potwierdzenie...
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • R_F
              Senior
              • 11-2003
              • 159

              #21
              Rybnicki Full jest warzony w Jędrzejowie i tutaj powienien zostać i nie ma sensu zakładać nowego wątku. Browaru nie ma ale marka jest.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                #22
                Po pierwsze nie jest to ten sam Full, a po drugie nie ma prawa do nazwy rybnicki. koniec i kropka. zamykać wątek!

                Comment

                • iommi
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1522

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F
                  Rybnicki Full jest warzony w Jędrzejowie i tutaj powienien zostać i nie ma sensu zakładać nowego wątku. Browaru nie ma ale marka jest.
                  To jest wiarygodna informacja. Dlatego też jestem zwolennikiem zamknięcia wątku Fulla z Rybnika, którego już nie ma!
                  *****************************

                  Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                  *****************************

                  Comment

                  • R_F
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 159

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    Po pierwsze nie jest to ten sam Full
                    Nie rozumie ? a niby jaki to jest ? Pozatym Royal Unibrew wykupił prawa na 10 lat do nazwy Rybnicki i ma prawo jej używać. Dodam jeszcze, że marka na nowo istnieje od 2001 roku, wcześniej pod szyldem browaru rybnickiego było piwo Roger warzone w Zabrzu, więc teraz jest chyba dobrze jak znajduje się pod Jędrzejowem.

                    Comment

                    • Mafar
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1262

                      #25
                      Tylko teraz używają wody z Jędrzejowa a nie z Rybnika.
                      I Rybnicki full jest teraz inny.
                      Polakom gratulujemy Brackiego

                      Gdy rozum śpi budzą się demony

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19168

                        #26
                        Piwo z Rybnikiem ma tyle wspólnego co Strzelec z małopolską, albo jeszcze mniej. Rozumiem sentymenty do browaru, do piwa, ale tak samo jak w przypadku Żywca nie jest to to samo piwo co kiedyś. Nazwa handlowa to tylko nazwa.

                        Comment

                        • R_F
                          Senior
                          • 11-2003
                          • 159

                          #27
                          No napewno jest inny niż robiony gdzieś z 10 lat temu, bo jak napisałem to 5 lat jest już robiony w Jędrzejowie na ich wodzie. Z tego co wiem to w Rybniku woda się nawet nadawała, żeby robić na niej piwko, no ale taką mamy politykę, że lepiej sprzedać browar i postawić badziewny park rozrywki ...

                          Pozdrawiam.

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Po prostu złoty. Intensywny. Odpowiedni dla lagera. [5]
                            Piana: Średniopęcherzykowa. Opada do obrączki i plam. W drugim egzemplarzu, który piłem tego samego wieczora utrzymywał się dywanik ale często zakręcałem szklanką by móc sztachnąć się zapachem chmielu [3.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny. Chmielowy. [3.5]
                            Smak: Ciut lepszy koncerniak. Piwo wytrawne ale gładkie. Dominuje niezalegająca goryczka. [3.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie. W ustach wyczuwalne jako delikatne muskanie po języku. Orzeźwia. Przy końcu tylko troszkę go brakuje. [4.5]
                            Opakowanie: Estetyczna puszka z wszystkimi danymi o piwie. Obniżam ocenę jedynie dlatego, że napisano na puszce, że szanują rybnicką tradycję browaru Hermanna Mullera a przecież zamknęli ten browar [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.675]

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • cielak
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 2890

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: słomka, za jasny [3]
                              Piana: cieńka, krótko widoczna, śladów po sobie nie zostawiła [2]
                              Zapach: miły, chmielowy, choć mało intensywny [4]
                              Smak: chmielowy z lekką goryczką, jednak w głębi czuć jakiś kwaskowy posmak [3]
                              Wysycenie: poprawne [4]
                              Opakowanie: but. 0,5lit. Prosta, a zarazem ładna i pasująca do zawartośc ietykieta, kapsel firmowy. [4]
                              Uwagi: Ciekawe piwo zakupione "przelotem" gdzieś koło Rybnika. Przypomina mi w smaku Strzelca Jasnego.
                              Ujdzie.

                              Moja ocena: [3.35]
                              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                                Ciekawe piwo zakupione "przelotem" gdzieś koło Rybnika. Przypomina mi w smaku Strzelca Jasnego.

                                No, bo to może być Strzelec Jasny z inną etykietą. Wydaje mi się, że kilka ostatnich postów trzeba by podczepić pod nowy temat "Jędrzejów [ex. Strzelec], Rybnicki Full". Przecież browaru w Rybniku nie ma.
                                O sorry, własnie zauważyłem, ze na górze przy tabelce z piwem jest OK, no to trzeba by tylko zmienić temat, może coś w stylu Jędrzejów, dawniej Rybnik, Rybnicki Full. Można tego mojego posta usunąć bez whania.
                                Last edited by kopyr; 29-09-2006, 07:09.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎