Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Łaskie Trendy Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kilometr
    Junior
    • 03-2009
    • 3

    #16
    Zapach delikatnie miodowy, po spożyciu kwasek i i goryczka która utrzymuje się na języku. Dość słabe nasycenie.

    Dobrze orzeźwia - za drogie 6zł

    Etykieta na Sierpień 2009
    Attached Files
    Last edited by Kilometr; 25-08-2009, 17:14. Powód: niewiedza przy dodawaniu obrazków

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mocno złocisty, klarowne [5]
      Piana: marniutka, czyli obecna jedynie przy nalewaniu, po paru minutach juz jej prawie nie było, natomiast to co było to była kwintesencja piany, gęsta, śmietankowa, zwarta cudownie falująca w kufelku, za to otrzymała ode mnie jeden punkt więcej [3]
      Zapach: dość intensywny, dominuje delikatny zapach chmielu dopiero później słodu [4.5]
      Smak: początkowo czuć słodowy posmak, dopiero później jako dominująca wybija chmielowa, bardzo intensywna goryczka, przyjemne w smaku, dość pełne [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: opakowania Koreba bardzo mi się podobają, szczególnie statut łaskiego [5]
      Uwagi: Mimo swojej ceny u Joli - 6 zł, piwo warte tych paru złotych, naprawdę mi smakowało i wypiłem je z wielka przyjemnością

      Moja ocena: [4.625]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Piana: skąpa, redukuje się do resztek.
        Kolor: bursztynowy.
        Wysycenie: niskie, ale jednak jest. W piwach z Koreba do tej pory nawet tego nie uświadczyłem.
        Zapach: słodkawo-słodowy.
        Smak: jak w zapachu słodko-słodowe, z bardzo delikatną, ale jednak nutą Herbowego. Goryczka średnia, w kierunku niskiej. Dla mnie smakuje tak jak wiele z mocnych polskich piw. Nie moja bajka, ale wad sensu stricto nie znajduję.
        Opakowanie: jest dobrze, ale nie beznadziejnie. Etykieta (dwuczęściowa) ładna, ale nie do końca dopracowana, ciutkę jarmarczna - pozłacana czcionka, źle dobrane fonty alkoholu i pojemności, dziwaczne i niepotrzebne teksty w rogach, ale generalnie bardzo fajna. Za to krawatka - kiepska. Kontra słaba. Kapsel czarny.

        Generalnie mi nie smakowało, ale pewnie są tacy, którym będzie smakowało.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złote, dość ciemne, jakby nie do końca klarowne. [4.5]
          Piana: Początkowo zbita, gęsta. Opada w średnim tempie, pozostawia delikatny kożuszek na powierzchni i ślady na szkle. [4]
          Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy. [3.5]
          Smak: Apteka i aceton, do tego silna nieprzyjemna goryczka. Słód przebija się na drugim planie. Zawiodłem się. [2]
          Wysycenie: Delikatne, nieco za słabe. [3.5]
          Opakowanie: Przepych jest niezdrowy. Etykieta-komiks, do tego samochwalcze teksty, goły kapsel i brak ekstraktu. [2.5]
          Uwagi: Wierzę, że trafił mi się egzemplarz z kiepskiej warki, bo piwo było ciężkie do wypicia. Z chęcią kiedyś sięgnę po nie, by moje zdanie o nim zmienić na lepsze. Nie warte swojej ceny - 7zł na Chmielakach.

          Moja ocena: [2.95]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #20
            Na dzień dzisiejszy cena w sklepie "Maria" /Kraków/ dużo niższa - już nie pamiętam ale około 3 zł... zabiła mnie piana a właściwie jej natychmiastowy brak,
            gazu minimum, i smak słodko-karmelowy potem jakby jęczmienny...
            i ta etykietka nawalone wszystkiego i bez konsekwencji browarniczej... /+krawatka krzywo /
            biorę następne... temu "piwu" już dziękujemy...
            Fotki zrobione sekundy po nalaniu....
            Attached Files
            Last edited by Javox; 03-12-2009, 10:04.

            Comment

            • molszew
              Junior
              • 12-2009
              • 21

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciekawy. Taki bursztynowy. Podoba mi się... [4.5]
              Piana: W tym piwie nie istnieje. utrzymuje się dokładnie 3s. przy nalaniu piwa z wysokości - ja jestem profanatorem piwa i nalewam je tak żeby było duzo piany Tutaj kompletne zaskoczenie piana wręćz znika w trakcie nalewania. [1]
              Zapach: nie powinienem go oceniać, bo nos mam malo czuły, ale tu jest delikatnie wyczuwalny zapach melasy, przynajmniej ja tak czuję... [2]
              Smak: Lekko słodki. Trochę przypomina mi Golda z kormorana, ale tylko na samym poczatku. Poźniej wyraźna goryczka. [5]
              Wysycenie: Generalnie piana i nasycenie to najsłabsze punkty piwa. [1]
              Opakowanie: ciekawe. stylizowane. butelka zwrotna [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.275]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #22
                Info dla zbieraczy etykiet: ekstremalnie trudno zdjąć etykietkę w całości... trzeba usunąć dokładnie gumowaty klej by wyschło bez doklejenia się do czegoś na amen...

                Comment

                • AYC
                  Member
                  • 11-2009
                  • 51

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                  Info dla zbieraczy etykiet: ekstremalnie trudno zdjąć etykietkę w całości... trzeba usunąć dokładnie gumowaty klej by wyschło bez doklejenia się do czegoś na amen...
                  Ja dałem radę, ale nie powiem, kilka etykiet sie porwało. Tak samo jest z pozostałymi etykietami z Koreba. Niestety takie to już są te samoprzylepne etykiety...
                  Last edited by AYC; 30-12-2009, 22:19.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Głębokie złoto, może ciut za ciemny jak na ten ekstrakt [4]
                    Piana: Wiedziałem o kłopotach tego piwa z pianą i nalewałem "wodospadem". Nawet to nie pomogło w utworzeniu choćby 1 cm [1]
                    Zapach: Słodowy, a może raczej słodkawy. Niemal bez aromatów chmielowych. Nic specjalnego ale też nie kanał [3]
                    Smak: Wyczuwalna jedynie słodycz, wręcz odrażająca, cukrowa. Przez ten cukier może wydawać się piwem treściwym ale nie tędy droga [1.5]
                    Wysycenie: Dwa bąbelki na początku i do końca głucho. [1.5]
                    Opakowanie: Nie podobają mi się etykiety Koreba ale oddać im trzeba, że jest to konsekwencja i zamyślony efekt [3.5]
                    Uwagi: W zasadzie piwo powinno znaleźć się w wątku "najgorsze piwo". Takiego bezpłciowego ulepka nie piłem dawno. Różnej maści rompery i brewery to przy nim arcydzieła.
                    Za tak cyniczne okradanie klienta, Koreb odpowie mi na pewno - nakładam embargo na jego produkty w moim kuflu

                    Moja ocena: [2.2]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      To spróbuj jeszcze ich żywe nie filtrowane....
                      Ulepek bez posmaku chmielu i w dodatku chyba spirytusu na końcu do tego dolali...

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny - lagerowa ciemna słomka [4.5]
                        Piana: Mimo zamaszystego nalania słabo się zapieniło, a potem znikło - jak Głodzilla [1.5]
                        Zapach: Słodkawy, bez specjalnej nuty [2]
                        Smak: Mam wrażenie, że w browarze Koreb nie używa się chmielu - dominuję słodowa słodycz, nic ponad to. [2]
                        Wysycenie: Wszelkie bąbelki zniknęły w piorunującym tempie - tym bardziej, że niewiele tego było [1.5]
                        Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa - przyjemne dla oka, szkoda tylko, że kapsel czarny... [4.5]
                        Uwagi: Trzecie piwo z Łasku i trzecia porażka - tamtejszy piwowar kwalifikuje się do douczenia lub wymiany.

                        Moja ocena: [2.175]
                        Last edited by Czapayew; 25-02-2010, 23:05.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, mocnopilsowy [3.5]
                          Piana: Bardzo słaba, anemiczna, krótkotrwała. [1.5]
                          Zapach: Niezbyt mocny, kwaskowato-piwniczny. [3]
                          Smak: Chropawo słodowe, sugeruje znacznie wyższy woltaż. Jakiś absmak. Nie jest on nieprzyjemny, ale po co... [3]
                          Wysycenie: Mało widoczne, dobrze wyczuwalne na podniebieniu. [3.5]
                          Opakowanie: Pierwotnie ta stylistyka mi się spodobała, teraz uważam ją za przerzeźbioną. Goły kapsel. [3.5]
                          Uwagi: Ten absmak jednak denerwuje. Jakaś taka "zgagotwórcza" goryczka...

                          Ocena wygrzebana z domowych szpargałów przy jakiejś okazji. Ma chyba ze dwa lata (?) więc sporo mogło się pozmieniać 8).

                          Moja ocena: [2.925]

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ocena wygrzebana z domowych szpargałów przy jakiejś okazji. Ma chyba ze dwa lata (?) więc sporo mogło się pozmieniać
                            Ja dwa lata temu podobnie oceniałem to piwo, i dziś nic się nie zmieniło. Niestety.

                            Comment

                            • Manieklbl
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 100

                              #29
                              Czy wie ktoś które z piw na chmielakach 2010 było lane z kega - łaskie trendy beer czy żywe niefiltrowane? Nabyłem z KEGa, ale teraz nijak nie mogę się połapać, które z nich to było. Z góry dzięki za pomoc.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ten absmak jednak denerwuje. Jakaś taka "zgagotwórcza" goryczka...
                                Wszytsko wskazuje na garbnikową
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎