Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wilk_andaluzyjski
    Junior
    • 01-2011
    • 4

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głęboki, złoty kolor, dość jednak jasny jak na tak relatywnie mocne piwo. [4.5]
    Piana: Mało wydatna, krótko utrzymująca się. [2]
    Zapach: Chlebowo-słodowy, z wyraźnymi nutami kwiatowymi. [3.5]
    Smak: Dobrze wyważony, z wyraźną aczkolwiek niedominującą goryczką. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie do smaku i stopnia odfermentowania. [5]
    Opakowanie: Kormoran ma chyba najładniejsze etykiety w Polsce, do niczego nie da się chyba przyczepić. [5]
    Uwagi: Warka z terminem trwałości upływającym 03.05.2011.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • waldek2
      Member
      • 02-2011
      • 46

      Właśnie spożywam to pifko wg.mnie jest świetne ,w smaku wysmienite

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor żółty, klarowne. OK. [4]
        Piana: Piana biała, gruba, szybko opada i właściwie znika. [3]
        Zapach: Leciutko chmielowy i delikatnie słodowy. [4]
        Smak: Czuć chmielową goryczkę i delikatną słodowość. Średnio pełny. [4]
        Wysycenie: Wysycenie dość niskie. [3]
        Opakowanie: Butelka 0,5l. Etykieta co najwyżej średnia, kontra czytelna, estetyczna krawatka. Pełne informacje o piwie. [3]
        Uwagi: Partia do 03.05.2011. Nie jest to piwo złe ale nie koniecznie będę akurat po nie sięgał przy zakupach piwa na spotkania przy piwku. Do tego nie odpowiada mi tak wysoka zawartość alkoholu w piwach tego gatunku.

        Moja ocena: [3.8]
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • j_Q
          Senior
          • 10-2009
          • 176

          Albo coś z przechowywaniem tego piwa było nie tak, albo - w co bardziej wierzę - kormoran wszedł na niechlubną listę browarów knocących swoje najlepsze produkty. Warka z terminem ważności do 16.05, w smaku czuję czysty spirytus. Bleee

          Comment

          • Snus
            Senior
            • 03-2008
            • 128

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika j_Q Wyświetlenie odpowiedzi
            Albo coś z przechowywaniem tego piwa było nie tak, albo - w co bardziej wierzę - kormoran wszedł na niechlubną listę browarów knocących swoje najlepsze produkty. Warka z terminem ważności do 16.05, w smaku czuję czysty spirytus. Bleee
            Czasem im się zdarza, ale bardzo rzadko.
            Dziś kupiłem 2 butle, widać że sprzedawca usunął kontretykiety bo pewnie było troszku przeterminowane, ale w smaku całkiem ok.
            Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              Dzisiaj żona wkładała pustą butelkę do skrzynki i lekko trąciła Świeże z datą 05.07.11. Butelka po prostu eksplodowała. Mam jeszcze 4 sztuki i zacząłem się z nimi delikatniej obchodzić.
              Przyjedzie silvian to go poczęstuję

              Comment

              • waldek2
                Member
                • 02-2011
                • 46

                Mi też ze dwa tygodnie temu poszła w drobny mak

                Comment

                • krzychal1
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 236

                  Dzisiejsza próba ze Świeżym (term. 20.08) to porażka. Spirytus, spirytus i jeszcze raz spirytus. Chyba ,że to było Krzepkie z pomyloną etykietą. Jakiś czas temu trafiłem na Świeże z wyraźną nutą miodową. Tamto widocznie miało być Miodne.

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    Świeże bywa bardzo nierówne, raz trafiło mi się słodowo-słodkawe, lekko chlebowe i ze słabą goryczką (faktycznie może i podobne do dortmundera jak piszą na stronie), innym razem właśnie mocno alkoholowe i nieprzyjemnie gorzkie jak piszesz. Generalnie wolę Orkiszowe i Warmiaka.

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny złoto-bursztynowy. [4]
                      Piana: Dość gęsta, obficie oblepiająca ścianki, kożuszek na powierzchni nie znika do końca konsumpcji. [4]
                      Zapach: Czuć i słód i chmiel. I czuć, że niepasteryzowane, albo może inaczej - nie czuć, że pasteryzowane [4.5]
                      Smak: W pierwszej fazie bardzo przyjemny. Dominuje słód jęczmienny. Goryczka stosunkowo niewielka. Na finiszu pojawia się jednak alkoholowy posmak, pomimo tej zawartości alkoholu uważam, że jednak odrobinę za wyraźny. [3.5]
                      Wysycenie: Choć niedużo brakuje do optymalnego jednak delikatnie za wysokie. [4]
                      Opakowanie: Choć nie jest to opakowanie na bardzo wysokim poziomie Orkiszowego czy Warnijskiego to jednak brawa dla Kormorana za konsekwencję stylistyczną. Wszystkie informacje na kontrze. Można by pokusić się o dedykowane kapsle. [4]
                      Uwagi: Uczciwe, solidne i niepasteryzowane. Ze względu na woltaż raczej dla konesera-smakosza (ha! nawet na kontrze tak napisali ) niż do raczenia się ze znajomymi w długie jesienne wieczory.

                      Moja ocena: [3.975]
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • Molac
                        Junior
                        • 12-2009
                        • 5

                        Pytanie do Kolegów

                        Pierwsze wrażenie: wreszcie pszenne, które mi smakuje.

                        A tu w didaskaliach: woda, słód jęczmienny, chmiel ... a dopiero czwarte piłem , z przerwami: dwa Czarnkowy: Izerskie (niezłe) i Walońskie (poprawne, może trochę za zimne było), napój Miodowe (Jagiełło, sztuczny miód i woda z płukania beczek, po prostu koszmar ).

                        Na początku miało 8 stopni, kolor jasny ale bez przesady, brak spirytusowych wrażeń i do końca pszenna nuta tak na 30%. Warka butelkowana 22 sierpnia.

                        Czy komuś się podobnie kojarzy ?

                        Comment

                        • Molac
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 5

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Molac Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pierwsze wrażenie: wreszcie pszenne, które mi smakuje.

                          A tu w didaskaliach: woda, słód jęczmienny, chmiel ... a dopiero czwarte piłem , z przerwami: dwa Czarnkowy: Izerskie (niezłe) i Walońskie (poprawne, może trochę za zimne było), napój Miodowe (Jagiełło, sztuczny miód i woda z płukania beczek, po prostu koszmar ).

                          Na początku miało 8 stopni, kolor jasny ale bez przesady, brak spirytusowych wrażeń i do końca pszenna nuta tak na 30%. Warka butelkowana 22 sierpnia.

                          Czy komuś się podobnie kojarzy ?
                          A kapsel miało brązowy, grafika i liternictwo metalu - złote. Z różowym bym nie kupił, nie wiem dlaczego.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            To nie jest piwo pszenne
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Molac Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pierwsze wrażenie: wreszcie pszenne, które mi smakuje.

                              A tu w didaskaliach: woda, słód jęczmienny, chmiel ...
                              A propos didaskalii kolego Molac. Twój opis to rzeczywiście dramat. Może nie pij tak późno i wysypiaj się więcej. I niech Ci się śnią same różowe kapselki.

                              Comment

                              • Molac
                                Junior
                                • 12-2009
                                • 5

                                Przepraszam za ogólnie niski poziom wypowiedzi, płytkie przenośnie i kiepskie żarty.

                                Widocznie białe myszki mi etykietki podmieniły, a potem śniłem nieprzytomnie o kapslach ze "Świeżego".

                                Przykro mi, że Pan Dariusz się zirytował.

                                Jak tylko wstał ...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎