Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovarnia, Złoto Brovarni (Jasne)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brovarnia, Złoto Brovarni (Jasne)

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    #2
    Wygląda tak :-)
    Attached Files

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ładna wyklarowana miodowa barwa sugerująca ekstrakt 12 lub wyższy [5]
      Piana: podobnie jak pszenicznym początkowo wysoka redukuje się do 2-centymetrowej warstwy [4.5]
      Zapach: dobrze wyczuwalny chmiel [5]
      Smak: bardzo harmonijne połączenie słodu z dominującym chmielem [5]
      Wysycenie: odpowiednie [5]
      Opakowanie: Piwo pite w firmowym szkle w gustownych wnętrzach browaru Brovarnia. Istnieje możliwość kupna na wynos w litrowych butlach. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.95]

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor "żywy" miodowy i intensywny. [5]
        Piana: Snieżnobiała i drobnoziarnista, niestety dość szybko zredukowała się do cienkiego paseczka. [3.5]
        Zapach: Wyraźny, świeży i mocno chmielowy. [4.5]
        Smak: Głęboki smak z dominacją chmielu i przyjemną goryczką. Daleko w tle trudne do zidentyfikowania ( dla mnie ) zioła lub przyprawy . Całość świetnie zharmonizowana. [5]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń [5]
        Opakowanie: Ładna prosta szklanka 0,3 z logo browaru. Przypomina taką w jakiej podaje się alty ( nieco grubsza ) [5]
        Uwagi: Brovarnia to dopiero czwarty browar restauracyjny, który udało mi się odwiedzić. Wizyta była dość krótka. Nie wystarczyło czasu na piwo ciemne, nabyłem takowe w butelce litrowej ( 27 zł bez kaucji - butelka zostaje na pamiątkę ). Przyjemne miejsce ze świetnym piwem.

        Moja ocena: [4.675]
        Last edited by perłyfan; 13-06-2009, 09:36.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jak w piwach jasnych [4]
          Piana: Porażka. piana zniknęła w ciągu 10 sekund, była mocno rozrzedzona. [1.5]
          Zapach: Bez żadnych nut zapachowych. [3]
          Smak: Piwo wypijalane ale od piw z browarorestauracji wymagam jakiegoś charakteru. Tutaj trudno powiedzieć jak smakowało bo nie miało praktycznie żadnego wyczuwalnego smaku. [2.5]
          Wysycenie: Zbyt nagazowane jak dla mnie [3]
          Opakowanie: Ładny firmowy kufelek. [5]
          Uwagi: NIestety piwo bez smaku, mocno "rozwodnione".

          Moja ocena: [2.8]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, rozświetlony, lekko mętny. [4]
            Piana: Niewysoka, ale drobna i stosunkowo trwała. [3.5]
            Zapach: Delikatny, piwniczka, słód... i jeszcze jakieś... ...płody... . [4]
            Smak: Zbilansowana goryczka, ujawnia się w drugiej kolejności. Na pierwszym planie słód chyba. Dobre . [4]
            Wysycenie: Gazu od cholery, widać go i czuć. Pijąc, czułem się jak sterowiec . [4.5]
            Opakowanie: Ładny prosty kufel, ogródek, za plecami bekający na wyścigi pryszczate, czternastoletnie (na oko) pomioty Wikingów (blee...). [3]
            Uwagi: Fajny lager, dobrze gaszący pragnienie.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              Od wczoraj w Gdańsku leją nowe jasne piwo nazywa się Złoto Brovarni. Pierwsze wrażenie zżera jest delikatne i słotkie ale po 3 łyku czuje się i goryczkę i te 5,6. Ogólenie bardzo przyjemne.
              Ultima forsan

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                Od wczoraj w Gdańsku leją nowe jasne piwo nazywa się Złoto Brovarni. Pierwsze wrażenie zżera jest delikatne i słotkie ale po 3 łyku czuje się i goryczkę i te 5,6. Ogólenie bardzo przyjemne.
                Jest to inne piwo niż Jasne, więc dlaczego opisujesz je w tym temacie?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                  Od wczoraj w Gdańsku leją nowe jasne piwo nazywa się Złoto Brovarni. Pierwsze wrażenie zżera jest delikatne i słotkie ale po 3 łyku czuje się i goryczkę i te 5,6. Ogólenie bardzo przyjemne.
                  W miniony czwartek w 3Mieście było sucho, lało dopiero w piątek...

                  Comment

                  • mrkowal
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 155

                    #10
                    Oj Panowie, znowu się czepiacie, ale żeby się wytłumaczyć dodam że w zeszłym tygodniu zrobiłem 1500 km i byłem w 4 mikrobrowarach w Warszawie, Radomiu, Lublinie i w Gdańsku i w tym ostatnim mogłem być już lekko "zmęczony" a już wcześniej pisałem że zazwyczaj piszę na dotykowym ekranie smartfonu i dodatkowo mam dosortografie z którą dodam nie walczę Pozdrawiam
                    Ultima forsan

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnozłociste, delikatny brak klarowności [4.5]
                      Piana: istniała jedynie po nalaniu, po krótkim czasie cieniutki kożuszek, nie osadza się na szkle [2]
                      Zapach: lekki, delikatny, słodowo-chmielowy [3.5]
                      Smak: zbyt ostre, wodniste, dominowała mocna goryczka ale bez chmielowego aromatu jaki powinien jej towarzyszyć, w tle lekkie słodowe nuty [2.5]
                      Wysycenie: zdecydowanie za duże, nagazowanie aż kłuło w język i podniebienie, gazuje nosem [2]
                      Opakowanie: jak w browarze restauracyjnym, oczekuje firmowego kufla i wafla, w części restauracyjnej piwo podawane było wafla za to obniżona ocena [4]
                      Uwagi: Wypiłem jedno i zdecydowanie starczy, jak dla mnie był to najgorszy produkt z ogólnie dostępnych w Brovarnii

                      Moja ocena: [2.95]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 13-02-2011, 12:17.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Bardzo słaba forma jak na piwo z medalowego browaru Trochę kiszonki i trochę skarpet w tym ogólnie płaskim piwie...
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • GSE
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 424

                          #13
                          pite na początku stycznia.
                          btl. 1l bb 10.1.18.
                          Fajna krachla z czarno-zlota etykieta, z doklejona swiateczna kokarda. Zlote piwo z ladna piana. Zapach mocno slodowy. Odpowiednie wysycenie. W smaku slodkie i kwaskowate z delikatna ziolowa goryczka. Dosc pelne, ale orzezwiajace. Lekko maslana koncowka.
                          3,5/5

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎