Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovarnia, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brovarnia, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    #2
    Wygląda tak :-)
    Attached Files

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      myślałem, że to o pszenicznym Browarmii i zdziwko..
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Wygląda apetycznie. Wrażenie psuje tylko ta pokraczna szklanka...
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • sdraczynski
          Member
          • 05-2007
          • 47

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno słomkowy - coś jak Baltas przelany do szklany [4.5]
          Piana: Na początku trochę jest, ale szybko znika do "obramówki", która jednak do końca ciągnie się po pokalu [3.5]
          Zapach: Czuć, że piwko jest młode - bardzo przypomina zapach młodej domowej przenicy - fajnie ... jeszcze fajniej, że przypomina zapach młodej udanej pszenicy [5]
          Smak: j.w. - młode piwko, ale akcenty pszeniczne wyczuwalne (w klimacie domowej pszenicy): bananowo-drożdżowo-cytrynowe [4.5]
          Wysycenie: tu akurat trochę ostro jest - byc może jak polezy to się trochę unormuje ... jak dla mnie troszeczkę za mocne [3.5]
          Opakowanie: Całkiem gustowny "firmowy" pokal [5]
          Uwagi: Trochę się zdziwiłem, że tak młode piwko podane do konsumpcji... chociaż okres sprzyjajacy (lato, ciepo, Jarmark = dużo spragnionego luda) ... dobra, o piwe miało byc - jak już pisałem powyżej piwo młodziutkie co jest mocno wyczuwalne, aczkolwiek już czuć w nim potencjał - nie moge się doczekać aż spróbuje takiego odlezanego ze 3-4 tygodnie. Aha, chciałem jeszcze dodać, że bardzo sie cieszę, że w końcu w Trójmiescie jest mini browar Życzę powodzenia.

          Moja ocena: [4.55]
          Last edited by sdraczynski; 01-08-2008, 14:50.

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mętny jasny miód (warka obecnie serwowana w lokalu)/barwa jeszcze jaśniejsza i większe drożdżowe zmętnienie (warka dojrzewająca) [5]
            Piana: Początkowo dość wysoka, redukuje się do 2-centymetrowej warstwy i tak pozostaje do końca picia. Ładny średnioziarnisty kożuszek. [4.5]
            Zapach: Intensywny słodowy [5]
            Smak: klasyczny pszeniczniak - dominuje przyjemny słód/doszedł akcent bananowy, który wzbogacił smak piwa [4.5]
            Wysycenie: Zdecydowane - leciutko za mocne/W następnej warce nie ma juz tego problemu i nasycenie jest idealne dla gatunku [4]
            Opakowanie: Piwo pite w firmowym szkle w gustownych wnętrzach browaru Brovarnia. Istnieje możliwość kupna na wynos w litrowych butlach. [5]
            Uwagi: Dzięki uprzejmości Michała miałem okazję spróbować pszenicę z dwóch warek. Końcowa ocena to średnia dwóch ocen.

            Moja ocena: [4.7]

            Comment

            • perłyfan
              Senior
              • 02-2003
              • 1244

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Intensywny,miodowo-złoty.Przyjemnie się patrzy [5]
              Piana: Po nalaniu niezbyt gruba warstwa, ale trzymająca się do końca spożycia [4.5]
              Zapach: Wzorowy. Pełny i słodowy. [5]
              Smak: Rewelacja! Bardzo sycące to piwko. Przewaga słodu idealnie uzupełniona owocami. Zamknięte to wszystko typowym dla pszenicy bananem. [5]
              Wysycenie: Odniosłem wrażenie, że jest minimalnie przegazowane, ale bez większego wpływu na całokształt. [4]
              Opakowanie: Szklanka 0,3 o troszkę nietypowym kształcie z logo browaru [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.875]
              JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Taki "mleczny" spowodowany zbyt dużą moim skromnym zdaniem ilością drożdży. [3.5]
                Piana: Odrobinę lepiej niż w jasnym bo piana niedużym okręgiem trzyma się do końca picia. Ale jak an pszenicę to prawie jej nie było. [3.5]
                Zapach: Wyczuwalny drożdżowy, przyjemny. [3.5]
                Smak: Hmm podobnie jak w jasnym tego "smaku" praktycznie nie ma. Owszem czuć drożdże ale żadnych wyraźnych nut charakterystycznych dla piw pszenicznych. [2.5]
                Wysycenie: Tutaj akurat ok, pszenica mocno nagazowana co daje wrażenie orzeźwienia [4]
                Opakowanie: Tak tak panowie i panie dostałem pszenicę w kuflu i ma problem jak to ocenić. Bo sam kufel jest fajny ale podać pszenicę w kuflu? [1]
                Uwagi: Praktycznie zero nut znanych z piw pszenicznych. W zasadzie czuć głównie drożdże.

                Moja ocena: [3]
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętne, słomkowomleczne. Nieco zbyt jasne... [3.5]
                  Piana: Drobna bardzo, biała, sztywna. Myślę, że możnaby nalać nią piękną, pszeniczną czapę, trzeba tylko chcieć. I umieć . [4]
                  Zapach: Goździki, banany, lekki powiew cytrusów. [4]
                  Smak: Goździki, jakbym któregoś nagryzł! Dalej łagodne już cytrusy, też owoce chyba... [3.5]
                  Wysycenie: Nie widać go, ale godne jest! [4]
                  Opakowanie: Zgrabna szklanka, wcięta w talii, ale jakoś mi do pszenicy zbytnio nie podchodzi. Nie ma wafli (ogródek?). [3]
                  Uwagi: Degustowałem z koleżanką, więc miałem dwa do wypicia - dla niej okazało się zbyt kwaśne... .

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • Mikko
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 583

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo pite w firmowym szkle w gustownych wnętrzach browaru Brovarnia. Istnieje możliwość kupna na wynos w litrowych butlach. [5]
                    Czy aby na pewno? Barman w Brovarni wyraznie dał do zrozumienia że pszenicy nie sprzedają w butelkach bo moze butelka, cytuje: 'eksplodowac'

                    Comment

                    • mrkowal
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 155

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wygląda apetycznie. Wrażenie psuje tylko ta pokraczna szklanka...
                      Docent przyjacielu ta szklanka do pszenicy jest moim zdaniem bardzo fajna i piwo też jest smaczne
                      Ultima forsan

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        #12
                        Korzystaj z przecinków i kropek. Po coś one istnieją.
                        Last edited by ART; 11-06-2010, 07:05.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnożółty, mętne [5]
                          Piana: piana jest chyba najsłabszym elementem piw z Brovarnii, mała, drobna, ok 1cm kożuszek który dość szybko opadał [2.5]
                          Zapach: dość intensywny, bananowo-drożdżowy z leciutkim zapachem fermenatcji [4.5]
                          Smak: w smaku idealne, treściwe, pełne, aż gęste, chlebowo-bananowy posmak, w tle leciutko wyczuwalne drożdże [5]
                          Wysycenie: perfekcyjne, bez zastrzeżeń [5]
                          Opakowanie: tak jak i w poprzednim przypadku, w barze restauracyjnym brak wafli [4]
                          Uwagi: Jedno z lepszych piw pszenicznych jakie piłem, jak dla mnie doskonały produkt z Brovarnii

                          Moja ocena: [4.525]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 13-02-2011, 19:14.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎