Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Mętne Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
    To piwo jest praktycznie nie do kupienia w Warszawie
    Nigdy go nie widziałem, nawet w sklepach specjalistycznych.
    To piwo jest praktycznie nie do kupienia poza siedzibą browaru. Najłatwiej trafić je na różnorakich targach regionalnej/ekologicznej żywności. W Warszawie o ile się nie mylę też taki był. Swego czasu piwa z EDIego były u Joli.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Najładniej to nie wygląda. Herbata z mlekiem. Zupełnie nieprzejrzyste. [2]
      Piana: Piany praktycznie zero. [1]
      Zapach: Słodowy z lekką owocowo niedookreśloną nutką. [3.5]
      Smak: Początkowo wydaje się bardzo słodkie, potem dochodzi lekka goryczka, na koniec dominują drożdże. Przeszkadza trochę konsystencja - na języku jakaś taka... jakby to nazwać - "gęsta konsystencja" [4]
      Wysycenie: Gazu jak dla mnie zdecydowanie za mało. [2]
      Opakowanie: Mają urok te etykiety. Prawie jak domowe [4]
      Uwagi: Kupione w zaskakującym miejscu - na giełdzie kwiatowej w Chorzowie. Trochę drogo - butelka 0,5l za 6 zł

      Moja ocena: [3.325]
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        I jeszcze zdjęcie:
        Attached Files
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Miałem się nie odzywać, ale fotka nie dała mi takiej szansy, no nie mogę milczeć.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
          Smak: Początkowo wydaje się bardzo słodkie, potem dochodzi lekka goryczka, na koniec dominują drożdże. Przeszkadza trochę konsystencja - na języku jakaś taka... jakby to nazwać - "gęsta konsystencja" [4]
          Za taki smak dajesz 4?? A 3 jest za co, za kwasiżura? 2 za tydzień w szpitalu, a 1 za zejście śmiertelne??
          Ja wiem, że mały browar, że rzemieślniczy, że wspieramy itd. no ale nie można w ten sposób.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Miałem się nie odzywać, ale fotka nie dała mi takiej szansy, no nie mogę milczeć.

            Wygląda jak moje gęstwy drożdżowe, które trzymam w lodówce.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              #21
              Również miałem okazje spróbować tego "piwa" na giełdzie kwiatowej ale recenzji nie napiszę bo tego piwa niestety nie dało się wypić. Jedynym wyczuwalnym smakiem jak dla mnie były drożdże. Po dwóch łykach "piwo" z plastikowego kubka (nalane z butelki) zostało wylane na trawę. Paskudztwo !
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Ja wiem jak to piwo wygląda. Ale to na prawdę nie było złe piwo - smak się zmieniał ale nawet przez chwilę mnie nie odrzucało. Mnie przeszkadzała na prawdę tylko wyczuwalna konsystencja. Czy to dziwne że jednemu smakuje, a innemu nie?
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Tu muszę dać pięć, bo co innego? [5]
                  Piana: Raczej niewielka, ale za to gęsta. [3]
                  Zapach: Drożdżowy, lekko zabarwiony jakimiś owocowymi nutkami. [3.5]
                  Smak: Powiem tak. Spodziewałem się, że będzie to zupełnie dzikie, jakby "niedokończone", ale jednak nie do końca ono do mnie przemawia. Goryczka jest dziwaczna, niby niewielka, ale jednak aż sztucznie gryząca. W smaku można wyczuć jakieś lekko (pszeniczne!) naleciałości. Wydaje mi się, że do końca coś tu nie jest tak jak powinno. Piłem kilka razy piwa niefiltrowane w browarach restauracyjnych (pilsy i ciemne) i jednak były lepsze. Jako, że może nie do końca rozpoznaję jego ukryty urok, dam 3,5 zamiast 3. [3.5]
                  Wysycenie: Nieco za niskie, ale przynajmniej naturalne. [4]
                  Opakowanie: Typowy EDI, ale są dane. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.625]

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: Tu muszę dać pięć, bo co innego? [5]
                    może rozwiniesz temat koloru ?
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: Tu muszę dać pięć, bo co innego? [5]
                      Z moich doświadczeń z z Mętnym z EDIego, to masz dyspozycji pełną skalę, z [1] włącznie.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        #26
                        Właśnie. Moje wyglądało tak, jak na zdjęciu powyżej. Taka bawarka. Ciężko to ocenić. Ocenia się zwykle piękno wyglądu piwa po filtracji. Tu niewiele można powiedzieć. Jest zupełnie mętne, jak sama nazwa wskazuje.

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                          Właśnie. Moje wyglądało tak, jak na zdjęciu powyżej. Taka bawarka. Ciężko to ocenić. Ocenia się zwykle piękno wyglądu piwa po filtracji. Tu niewiele można powiedzieć. Jest zupełnie mętne, jak sama nazwa wskazuje.
                          chyba dodany zmętniacz , bo moje domowe tak wygląda tylko podczas zacierania
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            chyba dodany zmętniacz , bo moje domowe tak wygląda tylko podczas zacierania
                            No akurat o to bym EDIego nie podejrzewał. A widziałeś gęstwę drożdżową? No to ja mam skojarzenia właśnie z gęstwą.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • silvian
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 727

                              #29
                              Piana niewielka, wysycenia praktycznie nie było żadnego. W smaku dominuję goryczka z kwaskowatością, niestety z dużą przewagą tego drugiego. Plus za możliwość przelania do kufla Raczej nie powtórzę.
                              "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                              Comment

                              • atheus
                                Member
                                • 10-2006
                                • 67

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Coś pomiędzy bawarką, a zestałym miodem. Nazwa uprzeda co znajdzie się w szklance, więc nie ma mowy o zaskoczeniu. Nawet fajnie wygląda [4.5]
                                Piana: Nawet za duża bo mi umknęła ze szklanki. Do końca trzymał się kożuch [5]
                                Zapach: Ja w tym piwie czuję... cytrusy. Konkretnie grejfruta. No i może troszkę słodu w drugim planie. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu jakie aromaty można uzyskać ze zboża [4]
                                Smak: Piwo "gęstawe" ale raczej nie jest to zasługa ekstraktu. Kwaskowe (nie kwasiżur) z potężną goryczą. Coś właśnie jak grejfrut. Nie zostawia chlebowego posmaku, a szkoda, bo przydałoby się coś do złagodzenia tej goryczy. Mieszane uczucia mi pozostały po spożyciu [3.5]
                                Wysycenie: Ciężko powiedzieć co się dzieje w kuflu bo piwo jest mętne jak Wisła pod Warszawą. Na języku lekkie szczypanie jest obecne do samego końca i jak na ten smak to chyba nieźle dobrane [4]
                                Opakowanie: Etykieta robiona chyba w Paincie przez uczniów szkoły średniej na lekcji informatyki. Na pewno rzuca się w oczy, więc swoje zadanie pewnie spełnia. Ale tego że jest krzywo przyklejona oraz gołego kapsla nie wybaczam [2]
                                Uwagi: Przedziwne piwo! Nie pozostawia obojętnym i zapada w pamięć. Niestety nie znoszę grejfrutów. Gdyby zmniejszyli tą gorycz i dali więcej "chlebusia" to byłoby bardzo ciekawym napitkiem. Na chwilę obecną dałbym temu piwu 3- ani złe, ani dobre. Może z małym plusikiem za niewątpliwą charakterystyczność i odwagę browarników EDI'ego. Aha, kupione na jarmarku dominikańskim w Gdańsku

                                Moja ocena: [3.825]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎