Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Mętne Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żurek pomieszany z sokiem bananowym,bardzo mętne [3]
    Piana: śnieżnobiała lecz niezbyt obfita,dotrwała do końca [4]
    Zapach: świeży,lekka nuta kwaskowo-bananowa(pasuje pod pszenicę) [4]
    Smak: duża dawka drożdzy,pod koniec wyrażna i mocna goryczka(dziwna jakaś),wyczuwalna duża zawiesina(rozrzedzona gęstwa?) [3.5]
    Wysycenie: trochę za słabe [3]
    Opakowanie: typowe dla EDIego,goły kapsel [3.5]
    Uwagi: Piwo kupione w browarze"EDI"

    Moja ocena: [3.675]
    mb WOS

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #32
      Tak to czytam i mm pytanie. Jeśli zakupuje się lane i właściciel pyta o ilość drożdzy to ma dwa pojemniki: jeden z drożdzami a drugi z piwem czy co, bo nie kapuję?
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • admiro
        Senior
        • 05-2005
        • 248

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak to czytam i mm pytanie. Jeśli zakupuje się lane i właściciel pyta o ilość drożdzy to ma dwa pojemniki: jeden z drożdzami a drugi z piwem czy co, bo nie kapuję?
        Może leje z dołu tanka
        Moje piwo jest bezcenne.

        Schizma miodowa.

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak to czytam i mm pytanie. Jeśli zakupuje się lane i właściciel pyta o ilość drożdzy to ma dwa pojemniki: jeden z drożdzami a drugi z piwem czy co, bo nie kapuję?
          Jak byłem w wtorek,to Jasne było świeżo nalewane na 99% prosto z kadzi,a Mętne stało zabutelkowane w lodówce zaraz przy ladzie.PZDR
          mb WOS

          Comment

          • metalsrem
            Senior
            • 09-2008
            • 239

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo pasujący do nazwy, przypomina bawarkę. [4]
            Piana: Duża, gęsta pozostawiająca ślady na ściance, obecna do samego końca. Najmocniejsza rzecz w tym piwie. [5]
            Zapach: Kwaskawo-drożdżowy. [3.5]
            Smak: Bardzo gorzki, aż za gorzki do tego dziwna konsystencja. [2.5]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Etykieta trochę tandetna, kapsel goły za to informacji dużo. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.25]
            Browar domowy SKOTAR

            Comment

            • NaturalArti
              Member
              • 09-2009
              • 86

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor generalnie ciekawy. Kompletnie mętny (dużo bardziej niż w piwach pszenicznych). Zachęcił mnie i zaintrygował do spróbowania. [3]
              Piana: Piana przeciętna. Nie jest źle, choć mogłaby być większa. [3]
              Zapach: Odstraszający. Nie pachnie jak piwo tylko jakiś dziwny wynalazek. Ciężko określić ten zapach ale jakiś taki kwaśno-drożdżowy [1]
              Smak: Totalne paskudztwo! Zdecydowanie najgorsze piwo jakie kiedykolwiek piłem!
              Smak jest po prostu cierpko-gorzki !!! Nie wiem czego oni do tego "piwa" dodali? Tarniny ??? Smakuje dokładnie jakbym sie surowej tarniny najadł! Tarniny do której ktoś dodał goryczki i dużo drożdży! [1]
              Wysycenie: Za duże jak na mój gust. [1.5]
              Opakowanie: Butelka amber sprzedawana jako bezzwrotna (= minus za lenistwo). Na etykietce brak informacji o składzie - otężny minus! Etykietka tak przyklejona do butelki że odkleić się nie da. [1]
              Uwagi: Kupiłem piwo na festynie towarów regionalnych. Sprzedawali z kilkanaście różnych piw z browaru Edi, mój wybór padł akurat na to. Ledwo je zmęczyłem! Nie sądzę bym jeszcze czegoś z tego browaru w przyszłości spróbował!
              Polecam dla wrogów!

              Moja ocena: [1.325]

              Comment

              • NaturalArti
                Member
                • 09-2009
                • 86

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                Również miałem okazje spróbować tego "piwa" na giełdzie kwiatowej ale recenzji nie napiszę bo tego piwa niestety nie dało się wypić. Jedynym wyczuwalnym smakiem jak dla mnie były drożdże. Po dwóch łykach "piwo" z plastikowego kubka (nalane z butelki) zostało wylane na trawę. Paskudztwo !

                W 100% się dołączam.
                Z tego co widzę na tym forum piwo to może występować w skrajnie różnych wersjach, w kolorze od lekko mętnego do białego. Pewno jak im się dana partia zrobi.
                Mi niestety trafiło się takie białe. Same drożdże! W dodatku cierpkie w smaku. Tragedia! Męczyłem ponad godzinę zanim wypiłem!
                Być może to mniej mętne jest zjadliwe. Moje było totalnym syfem!
                Zdecydowanie polecam jako prezent dla nielubianej teściowej!

                P.S. kupiłem na jakimś targu wyrobów regionalnych na Krakowskim Przedmieści w Warszawie. Wersja butelkowa przelewana do kufla.

                Comment

                • cambridgei
                  Senior
                  • 05-2009
                  • 124

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Matko Bosko Częstochosko, nektar bananowy
                  Pomimo, iż jestem zwolennikiem wszelakich zboczeń w piwowarstwie domowym, mieszane uczucia - to po prostu nie wygląda jak piwo. [1.5]
                  Piana: Przeciętna [3]
                  Zapach: Aż mi się nie chce wierzyc, że to piwo nie zawiera słodu pszenicznego, zapach kwaśny niezachęcający. [2]
                  Smak: Kwasiżur
                  Pod koniec praktycznie niepijalne, przypomina gęstwę drożdzową, intensywnie zawiesinowe, co przecież rzadko zdarza się w piwach niefiltrowanych gdzie dominują koloidy. [1.5]
                  Wysycenie: W porządku. [4]
                  Opakowanie: Butelka szklana 0,5l, etykiety browaru EDI są wg mnie tragiczne. [1.5]
                  Uwagi: Kwasiżur jakich mało. Nie potrafiłem tego piwa dopic do końca. Nie będę podważał wartości zdrowotnych tego piwa - na pewno są znacznie wyższe od wielu piw oferowanych na rynku.
                  Z drugiej strony mam nadzieje że nie dostanę rozstroju żołądka.

                  Moja ocena: [1.95]
                  W poprzednim wcieleniu, z całą pewnością byłem piwowarem

                  Pozdrawiam
                  Piotr

                  Comment

                  • kjaros
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 377

                    #39
                    "Mętne" nie jest nazwą na wyrost. Z butelki wylała się tylko gęsta maź. Nie do wypicia. Za 6 zł dowiedziałem się jak wygląda gęstwa drożdżowa.
                    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                      "Mętne" nie jest nazwą na wyrost. Z butelki wylała się tylko gęsta maź. Nie do wypicia. Za 6 zł dowiedziałem się jak wygląda gęstwa drożdżowa.
                      Dobry żart tymfa wart.

                      Z tym, że tymf to była taka drobna moneta.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #41
                        Może i drobna, ale nazywała się tyNf... .

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może i drobna, ale nazywała się tyNf... .
                          Też tak myślałem, ale obie wersje są poprawne. Z tym, że tymf jest poprawniejsza, bo pochodzi od nazwiska Andrzeja Tymfa, dzierżawcy mennic koronnych.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • AndrewZG
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 261

                            #43
                            Kupiłem to piwo (butelka kapslowana) na jarmarku wyrobów regionalnych we Wschowie, pani sprzedająca powiedziała, że trunek podobny jest w smaku do dawnego grodziskiego tylko mniejsza piana.
                            W domu nalałem do szkła i ucieszony z perspektywy podobieństwa do grodziskiego spróbowałem.....

                            Można to nazwać tylko pomyjami: gęstawa zawiesina bez piany, o smaku drożdży wybełtanych z popłuczynami.
                            Zdecydowanie odradzam.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1303

                              #44
                              najbliższe moje skojarzenie smakowe i wzrokowe, jeśli chodzi o mętne, to smecta, zawiesisty preparat podawany przy rozwolnieniach. moje dzieci mówią: błocko
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                #45
                                Genialne porównanie . Dokładnie tak to wygląda i smakuje równie dziwnie .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎