Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Zawiercie Czekoladowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: taka Coca-Cola albo kawa zbożowa [4.5]
    Piana: drobna, szybko znika, piłem dość szybko a w połowie już zero śladu [2]
    Zapach: czuć palone słody, ładny, zachęcający do kolejnego łyka [4]
    Smak: Nie oceniam jako "czekoladowe" ale jako piwo - bardzo mi smakuje, dobry stout, goryczka dość intensywna, mogłoby być jednak gęstsze, bardziej treściwe [4.5]
    Wysycenie: tutaj także słabiutko - w połowie całkowity brak bąbelków [2.5]
    Opakowanie: fajna oprawa graficzna, jednak tutaj minus za nazwę i pusty kapsel [2.5]
    Uwagi: Ogólnie bardzo smaczny ciemniak, jednak nijak się on ma do czekoladowego z Zawiercia, które było na Zlocie w 2008 roku... jednak warto do niego wracać

    Otrzymane na Zlocie - chłopacy dzięki!

    Moja ocena: [3.875]
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, prawie czarny. [4.5]
      Piana: Na początku dość obfita, gęsta, koloru beżowego. Opada dość szybko zostawiając po sobie cienki ale trwały kożuszek. [3.5]
      Zapach: Średnio intensywny, palone słody, kawa, leciutka nuta gorzkiej czekolady. [4]
      Smak: Sporo nut palonych, kawa (mocna, wręcz lekko kwaskowa), z dość intensywną, długo pozostającą w ustach goryczką, leciutka słodycz mogąca kojarzyć się z czekoladą jest obecna tylko na samym początku. Całość jest niezbyt treściwa, wytrawna. [4]
      Wysycenie: Nieco za wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Etykieta całkiem ładna, parametry podane na kontrze, goły kapsel. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie totalnie nietrafiona i wprowadzająca w błąd nazwa - jeśli komuś smakował np. Magnus Czekoladowy i liczył na coś podobnego to będzie w lekkim szoku po spróbowaniu. Czemu nie nazywa się Stout albo po prostu Ciemne? [2.5]
      Uwagi: Kupione na Pejzażowej za 5zł.

      Oceniałem piwo jako stouta i wypadło naprawdę nieźle. Kłopot w tym, że za okolice 5zł raczej kupię Primatora czy Guinnessa więc pewnie do tego piwa z Zawiercia nieprędko wrócę.

      Moja ocena: [3.875]
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • zmora
        Junior
        • 01-2004
        • 21

        #33
        Zawiercie Czekoladowe

        Dopiero niedawno trafiłam na to piwo, ale się rozczarowałam. Najbardziej rozbieżnością między oczekiwaniami, a rzeczywistością. Znałam z opisów na forum i miałam nadzieje na "coś", a trafiło mi się piwo z dominującym smakiem przypalenizny, której nie tłumaczy nawet skład (może zbyt przypalono karmel?). Niestety, żadnej "czekoladowości" w smaku nie było, natomiast gorzko-spalony posmak skutecznie mnie zniechęcił do dalszych prób. Bursztynowe, imho, lepsze.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło czerwono-brązowy. [5]
          Piana: Wysoka, beżowa. Niestety, bardzo szybko opada i niewiele po niej zostaje. [3]
          Zapach: Czuć przede wszystkim ciemne słody i woń kojarzącą mi się z kawą zbożową. Tło troszkę winne, troszkę owocowe. Czekolady nie zamierzam się doszukiwać [4]
          Smak: Całkiem solidnie palony, z porządną paloną goryczką, leciutką kwaskowatością i akcentami kawowo-orzechowymi. W tle troszkę owocków, które nabierają siły w miarę ogrzewania się piwa. [4.5]
          Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie jak na górniaka. [3]
          Opakowanie: Pisałem już przy innych Zawierciach, że podoba mi się stonowana kolorystyka i widoczek, nie podobają natomiast goły kapsel i idiotyczny, niedopasowany do butelki kształt krawatki.
          Tutaj dodatkowo nie pasuje mi jeszcze obrazek tabliczki czekolady, bo w końcu piwo nie jest aromatyzowane czekoladą, lecz zawdzięcza swą nazwę słodowi czekoladowemu. To zupełnie różne rzeczy, a zapewne wprowadzą w błąd przeciętnego konsumenta. W związku z tym nie pasuje mi też nazwa piwa. [3]
          Uwagi: Żadne tam "Czekoladowe", tylko całkiem sympatyczny stout!

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • sandacz
            Senior
            • 01-2007
            • 345

            #35
            To i dołączę się do grona osób niedostrzegających czekoladowego aspektu Czekoladowego. W smaku przede wszystkim palony słód, później obfita goryczka, w dalekim tle górno-fermentacyjne lekko pomarańczowe posmaczki. Zapach nie za bardzo - zbyt alkoholowy, czego nie czuć w smaku.
            Ogólnie całkiem pozytywne pierwsze doświadczenie z twórczością Browaru na Jurze.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
              To i dołączę się do grona osób niedostrzegających czekoladowego aspektu Czekoladowego.
              Toż ja już kilkanaście postów wyżej napisałam:

              Nazwa "czekoladowe" bardziej nawiązuje do koloru gorzkiej czekolady, nie do smaku - nie ma się czego doszukiwać - z wielu powyższych komentarzy wynika, że Zawiercie nie trafiło z tą nazwą...
              I z poniższych komentarzy dalej na to wskazuje Chyba trzeba do Zawiercia napisać, żeby sobie tę kulę u nogi zmienili, bo piwo bardzo dobre, a przez nazwę nie spełnia oczekiwań kupującego.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #37
                Marusiu, toż dlatego napisałem: To i ja dołączę się do grona...
                Dodatkowo podzielę zdanie Twilight: nazwa trąci tanim populizmem, ludzie mogą sięgać po to piwo oczekując innych wrażeń smakowych, związanych z ciemniakami dolnej fermentacji o raczej niewysokim ekstrakcie. I jeszcze ta okropna grafika na etykiecie, która przywołuje na myśl raczej wyrób czekoladopodobny niż czekoladę...
                Last edited by sandacz; 19-11-2010, 10:03.

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod światło rubinowy. [4.5]
                  Piana: Przyzwoita, szybko opada, ale bardzo ładnie lepi się do szkła. [4]
                  Zapach: Kawowy. Bardzo przyjemny, jak w dobrych stoutach. [4.5]
                  Smak: Wytrawny, lekki, dominuje kawowo-palona gorycz. Noż rasowy stout! [4.5]
                  Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Nie przemawia do mnie. Nazwa totalnie oderwana od rzeczywistości. [3]
                  Uwagi: Naprawdę dobre, ciemne piwo w stylu Stouta.

                  Moja ocena: [4.375]
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Lubiepiwo90
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 113

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nieprzenikniona czerń. [5]
                    Piana: Mocna, zwarta, gęsta. Utrzymuje się gęstymi okręgami na kuflu. [4.5]
                    Zapach: Gorzka czekolada, bardzo przyjemny. Aromat chmielowy. [4.5]
                    Smak: Pyszny stout, w smaku gorzka czekolada, palona kawa. [4.5]
                    Wysycenie: Ten atrybut najtrudniej mi opisywać bo nie bardzo wiem jak. [4.5]
                    Opakowanie: Kiepska butelka, kiepska etykieta i nazwa nie nawiązująca do piwa. [2]
                    Uwagi: Bardzo dobry, fajnie nachmielony stout. Tylko po co ta nazwa? Jeszcze stout czekoladowy bym zrozumiał.

                    Moja ocena: [4.4]
                    "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #40
                      Bardzo przyzwoity stout. Najrówniejsze piwo z Zawiercia z dotychczas przeze mnie próbowanych (Jasne, Nursztynowe, zekoladowe).

                      Comment

                      • Kamień
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 361

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, choć z rubinowymi refleksami. [4.5]
                        Piana: Dosyć wysoka na początku, szybko opada do cienkiego dywanika który po dłuższym czasie redukuje się do obrączki. [3.5]
                        Zapach: Niezbyt intensywny, przypalany ze słodowymi akcentami. [4]
                        Smak: Stoutowa śmietankowość, kwaskowaty posmak, nienachalna wytrawność, posmaki nie kawowe, a delikatniejsze, właśnie gorzkiej czekolady także nie są nazbyt intensywne. [4]
                        Wysycenie: Spodziewałem się mniejszego [4.5]
                        Opakowanie: Takie odrobinę kiczowate choć schludne. Cieszy mnie ze podano pełne informacje. [3.5]
                        Uwagi: Kupione w Zofmarze. Zupełnie przyzwoity stout choć moim wciąż jest nad czym pracować. Najbardziej ubolewam nad słabowitymi kawowymi posmakami. To jakieś fatum ciążące nad polskimi piwami: pilsy są słabo goryczkowe a wiec stouty będą słabo kawowe...

                        Moja ocena: [3.975]

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnobrunatny, niemal czarny, pod światło brunatny, przejrzysty [4.5]
                          Piana: średnioobfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepia szkło [4.5]
                          Zapach: kawowo-czekoladowy [4]
                          Smak: no bardzo smaczny stout czekoladowy. Jest wszystko co być powinno, goryczka, paloność, akcenty kawy i czekolady. Długa, pozostająca goryczka jest dla mnie niezwykle przyjemna. [4.5]
                          Wysycenie: średnie do niskiego, co sprawia, ze piwo jest nieco wodniste, co pasuje do stouta. [5]
                          Opakowanie: kiepsko. Jest jakiś pomysł, ale mi nie odpowiada ani pomysł (tabliczka czekolady) ani wykonanie (tandetne rysunki, krzywo naklejona krawatka z zupełnie innej bajki). Nazwa beznadziejna - miłośnik aromatyzowanych ulepków będzie się czuł oszukany, a miłośnik stoutów w ogóle po to piwo nie sięgnie. [1.5]
                          Uwagi: Obecnie najlepszy polski stout butelkowy.

                          Moja ocena: [4.2]
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #43
                            Kopyr zaczął opisywać piwa w ARTomacie, czyżby to znak, że zbliża się plebiscyt na Piwo Roku
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kopyr zaczął opisywać piwa w ARTomacie, czyżby to znak, że zbliża się plebiscyt na Piwo Roku
                              Bingo.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                #45
                                Spoko w 2011 będą inne zasady
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎