Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piowen
    Senior
    • 09-2007
    • 207

    #16
    Piwo wypite z wielką przyjemnością. Litrowa butelka szybko opustoszała. Brakuje mi jednak jakiegoś zdecydowanego akcentu, znaku rozpoznawczego, nawet drobnego feleru, który kojarzyłby się z tym piwem. Pasuje jak ulał cytat z wcześniejszego postu: "Piwo jest do bólu poprawne", a ja spodziewałem się chociaż niewielkiej "ułomności" po produkcie z minibrowaru. Tak czy siak zdecydowanie powtórzyłbym tę litrową przyjemność, gdyby nie... zbyt wygórowana cena.

    Kupione w rzeszowskim sklepie "Piwa regionalne" za około 14 zł + 7 zł kaucja.
    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Takie mocno opalizujące złotko, z drobinkami drożdży na dnie. Do niefiltrowanego jasnego z browaru restauracyjnego pasuje świetnie. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do marnych wysepek. Na ściankach osadza się w ilościach homeopatycznych. [2]
      Zapach: Słodowo-ziarnisty z lekkimi owockami, chmielu brak. Za słaby, za mdły. [3.5]
      Smak: Lekka słodowość, lekka goryczka, a potem wszystko rozmywa się we wrażeniu solidnej wodnistości, którą ratuje tylko lekki chlebowy posmaczek. Nie jest to piwo złe, ale też nie ma czym zachwycić. Idealnie nijakie. [3]
      Wysycenie: Dobre. [4]
      Opakowanie: Niezwykłe jak na butelkowane piwo z browaru restauracyjnego, bo jest to normalna, kolorowa, pełnoprawna etykieta plus krawatka. Na dodatek całkiem znośnie to wszystko skomponowane. [4.5]
      Uwagi: Kupione w Rodzince-Bis za 7 zł.

      Moja ocena: [3.3]

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niefiltrowany mętniak. Bez zarzutu. [5]
        Piana: Tutaj miałbym trochę zastrzeżeń. Mocno buzuje przy nalewaniu. Duże bąble. A po kilku minutach tylko ślad i żal po stracie. Chociaż coś tam się klei i lepi tu i ówdzie śladowo. [3]
        Zapach: Dość przyjemny, słodowy, lekko owocowy. Nut chmielowych nie wyczułem. Nieprzyjemnych klimatów również. [4.5]
        Smak: Dość sympatyczne zbilansowanie aromatów. Na pierwszym planie niezbyt silna, ale dominująca goryczka. Zaraz potem bardzo chlebowe, zbożowe nastroje. Taki też finisz, z dodatkiem delikatnej słodyczy. [4]
        Wysycenie: Nasycenie jest jak dla mnie za niskie. [3]
        Opakowanie: Opakowanie bardzo słabe. Stylistyka niczym z popołudniowego konkursu na najlepszą etykietę do piwa w domu opieki społecznej. Biorę jednak poprawkę na zasięg i dystrybucję produktu. Kapsel goły. Ale za to wystarczające info o parametrach piwa. Jak na minibrowar w sumie zasługuje na: [4]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, o przyjemnej równowadze słodowości i goryczki. Owocowe, nawet lekko bananowe nuty sprawiają, że pije się je bardzo przyjemnie, z jakimiś nawet nawiązaniem do przeniczniaka. Mimo, że oczywiście ograniczone w dystrybucji, niemniej jednak warte powtarzania.

        Moja ocena: [4.075]
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #19
          Piwo nadal trzyma swoją klasę na silną 4. Jednak 6 zeta to zbyt dużo biorąc pod uwagę, że za 4-5 zeta można mieć PINTy, Zawiercia (Bursztynowe, Czekoladowe) czy za 3,5 Lagerowe.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty. Lekko mętne. [5]
            Piana: Niewielka nawet zaraz po nalaniu ale utrzymuje się prawie do końca cieniutkim kożuszkiem. [2]
            Zapach: Zdecydowanie słodowy z odrobiną chmielu. Przyjemny. [3.5]
            Smak: Słodowy z niedużą ale jednak wyraźnie obecną goryczką. Niestety trochę za mało treściwe nawet jak na ten ekstrakt. [4]
            Wysycenie: Dość duże. Trochę mi wręcz przeszkadzało. [4]
            Opakowanie: Jest OK. Podane wszystkie potrzebne informacje. Jest czytelne i dość wyróżniające się jak na polski rynek. [4.5]
            Uwagi: Całkiem przyjemne, lekkie piwo. Warte powtórzenia. Nabyte dzięki akcji zorganizowanej przez VanPurRz'a.

            Moja ocena: [3.7]

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: mętne, bardziej żółte niż złote [4]
              Piana: początkowo ładna, ale szybko opada [3]
              Zapach: zachęcający do konsumpcji, po otwarciu butelki uderza intensywnością, ale potem z kufelka mniej wyczuwalny z dominacją chmielu [4]
              Smak: poprawny pils, mi smakuje, w sumie dobrze zharmonizowane, wchodzi leciutko. [4]
              Wysycenie: zdecydowanie za słabe, mogłoby być bardziej orzeźwiające [2.5]
              Opakowanie: butelka NRW, fajna etykieta z pełnym info. Chwali się, że minibrowar zdecydował się na wysyłkową dystrybucję. [4.5]
              Uwagi: Dzięki konkurencyjnemu browarowi VanPurRz mam przyjemność degustacji. Chciałbym spróbować na miejscu z beczki, a próbka degustacyjna zachęca do wizyty i nadłożeniu drogi jak kiedyś byłbym w pobliżu.

              Moja ocena: [3.85]
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • kuryl
                PremiumUżytkownik
                • 08-2011
                • 35

                #22
                bardzo dobry lager. piana cieszyła swoją obecnością do ostatniego łyka, podobnie jak wspaniała goryczka. jest powód, aby wrócić do Koszalina

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 530

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnożółty, słomkowy, zamglony [4]
                  Piana: Biała, drobne pęcherzyki, umiarkowana, powoli opada do cienkiej warstewki. [4]
                  Zapach: Chmiel, diacetyl, drożdże [2.5]
                  Smak: Bez zastrzeżeń, przyjemna goryczka chmielowa [4]
                  Wysycenie: Niskie [3]
                  Opakowanie: Firmowy kufel 0,5l [5]
                  Uwagi: Degustacja 2 oraz 9 grudnia

                  Moja ocena: [3.475]

                  Comment

                  • Obywatel1978
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 281

                    #24
                    Cena 6,70 za o,5l Sporo. Czy zawartość butelki rekompensuje wyrwę w portfelu? Moim zdaniem średnio. Nie wiem - może słabo się znam, ale poza solidną goryczką - dość przyjemną w odbiorze - to piwo niczym szczególnym się nie wyróżnia. Zapach budzi trochę skojarzenia z piwami belgijskimi. Minus za bezzwrotną butelkę. Wypite bez niechęci, ale i bez zachwytu. Raczej nie powtórzę zakupu.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      A znasz browar restauracyjny który sprzedaje 0,5l swojego piwa w korzystniejszej cenie?

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        A znasz browar restauracyjny który sprzedaje 0,5l swojego piwa w korzystniejszej cenie?
                        Skoro pytasz, to pewnie takiego nie ma
                        Last edited by Obywatel1978; 26-05-2013, 01:05.

                        Comment

                        • Balesss
                          Member
                          • 09-2012
                          • 54

                          #27
                          Wpadnij do Gdańska, to sobie cennik wykalibrujesz i zmienisz zdanie o Kowalu.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎