Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Remus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #31
    Hehe na prawdę warte uwagi. Piwko ma to "coś" indywidualnego w sobie. Po nalaniu mam bardzo ładną czapkę piany, biała, dość wolno opadającą. Przylega do szkła a na koniec całkiem ładny kożuch zostaje. W smaku raczej chmielowe z jakimś czymś kwaskowym.... a zresztą będę się rozpisywał przy okazji oceniania. Na prawdę za tą cenę nie ma w mojej okolicy lepszego piwa. Szkoda, że maa nigdzie butelkowego...
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
      (...)Szkoda, że maa nigdzie butelkowego...
      Remus występuje jak najbardziej w butelkach. Do dostania bez problemu na Kaszubach.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Remus występuje jak najbardziej w butelkach. Do dostania bez problemu na Kaszubach.
        Również w butelce był do dostania w krakowskiej Omercie.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Remus występuje jak najbardziej w butelkach. Do dostania bez problemu na Kaszubach.
          No tak wiem, że ogólnie jest w butelkach ale nie u mnie. A Kaszuby i Kraków to zdecydowanie za daleko jak dla mnie, ale dzięki za info
          Last edited by GaryFisher; 26-04-2010, 16:49.
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • Najtron
            Junior
            • 04-2008
            • 56

            #35
            W Rodzince BIS w Warszawie też bywał(bywa?) dostępny w butelkach. A to już bliżej trochę (chyba, że to inny Sulejówek)

            Comment

            • GaryFisher
              Senior
              • 10-2009
              • 739

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Najtron Wyświetlenie odpowiedzi
              W Rodzince BIS w Warszawie też bywał(bywa?) dostępny w butelkach. A to już bliżej trochę (chyba, że to inny Sulejówek)
              ul.Pejzażowa? Kurde wujek Google powiedział mi, że to miejsce wybitne. Chyba jutro zajadę. Dzięki wielkie

              PS Mam cichą nadzieję, że i dawne tam znajdę z Konstancina
              Last edited by GaryFisher; 26-04-2010, 17:28.
              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

              Comment

              • mk666
                Junior
                • 07-2008
                • 23

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Typowy dla tego gatunku piwa złocisty kolor, bardzo przyjemny dla oka. [4.5]
                Piana: Po nalaniu wysoka, jednak nie utrzymała się długo, jedynie delikatny kożuszek wytrwał do końca. [3]
                Zapach: Bardzo fajny, bez żadnych niepożądanych elementów, zachęca do skosztowania tego piwa. [4]
                Smak: Przy pierwszym łyku czuć metaliczny posmak, przy następnych już się on nie pojawia. Na pierwszym planie smak słodowy, w tle zaś panuje przyjemna goryczka, taka jaką lubię - umiarkowana. [4]
                Wysycenie: W sam raz jak dla mnie, utrzymywało się na niemal jednakowym poziomie przez cały czas. [4.5]
                Opakowanie: Tu niestety słabo, nie podoba mi się ten Kaszub, wygląda to dość tandetnie. Kapsel też nie powala. Na plus kolorystyka. [2.5]
                Uwagi: Mój pierwszy wpis na tym forum, a więc witam piwną brać ;-) Co do piwa - to jedno z moich ulubionych; za rozsądną cenę dostaję smaczny trunek, do którego chce się wracać.

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoto, very nice. [5]
                  Piana: Wysoka, średnio/drobno-ziarnista, średnio-trwała, zostawia ślady na szkle. W połowie jest jeszcze firanka, a do końca zostaje obrączka. [3.5]
                  Zapach: Intensywny, na początku zdecydowanie chmielowy, później dochodzi coraz więcej słodowych wątków. Na koniec zdecydowanie słodowo się robi. [3.5]
                  Smak: Słodowo chmielowy z taką charakterystyczną ale nienachalną słodyczą, która właśnie nadaje indywidualności Remusowi. Całość zwieńczona jest niezbyt silną goryczką. [4]
                  Wysycenie: Wydaje się wysokie ale nie widać za bardzo uciekających na powierzchnie pęcherzyków. Ja k dla mnie jest OK. [4.5]
                  Opakowanie: Puszka z "Dyzmą" w berecie z kuflem piwa. Mogło byc lepiej ale źle tez nie jest. Brak info o ekstrakcie. [3.5]
                  Uwagi: Zakupione w M&L Delikatesy, Sulejówek

                  Moja ocena: [3.825]
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #39
                    I wyszło, że moja ocena jest jedną z najniższych, a jest to jedno z najważniejszych odkryć tego roku jak dla mnie
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładne złoto. [5]
                      Piana: Nieszczególnie wysoka i za szybko opada. [3]
                      Zapach: Niezbyt silny, słodowy, ale z lekką chmielową nutką. [4]
                      Smak: Zaskakujący, bo pierwszym wrażeniem nie jest słodowość, a wytrawność. Potem pojawia się przyjemny chlebek i ciekawa nuta chmielowa, taka ziołowo-trawiasta (choć goryczka nie jest zbyt silna). Nie spodziewałem się po tym piwie tyle, co po flagowych markach browaru, a zostałem przyjemnie zaskoczony. [4.5]
                      Wysycenie: Dobre. [4.5]
                      Opakowanie: Podoba mi się nawet opowiastka na kontrze, ale facet z etykiety nijak mi do niej nie pasuje. Wygląda mi raczej na cwaniaczka z międzywojnia, na dodatek brzydko narysowanego. Poza tym trochę tandetna kolorystyka i liternictwo, choć plus za dedykowany kapselek. [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.1]

                      Comment

                      • fuliano
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1825

                        #41
                        A ja dziś dorwałem w Wawie w Hali Wola i choć tylko w puszce, ale to kaszubskie pochodzenie mnie zaciekawiło. Jeśli chodzi o kolor to mila dla oka złota barwa. Peana nieszczególnie wysoka i natychmiast opada. Zapach przyjemny słodowy, zarówno na początku jak i po dłuższym postoju. Smak delikatny, słodowy lecz nie powalający na nogi.Wysycenie delikatne, w normie przez cały czas. Co do opakowanie to się nie bede wypowiadał bo puszke dorwałem jak wspominałem powyżej. Nie powala ot ciekawość mnie skusiła. Ogólnie jak na swoją cene, nie ma co marudzić.

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                          Smak delikatny, słodowy lecz nie powalający na nogi.
                          Co to znaczy "nie powalający na nogi"?
                          Last edited by GaryFisher; 18-07-2010, 14:12.
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            #43
                            Jak dla mnie to 2 najmniej smaczne piwo (po Classicu) ze stacji Ambera.
                            zastanawiałem się czy niżej nie sklasyfikować Hardego Mocnego ,ale jednak Harde smakuje mi lepiej.
                            Remus szału nie robi ,chociaż może bardziej bym doecnił gdybym chociaż raz wypił je z butelki ,bo za każdym razem trafiało mi się puszkowe.

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, ładny. [4.5]
                              Piana: Grubopęcherzykowa, śnieżnobiała. Po kilku minutach opadła do 0,5 cm warstwy, lekko oblepiając szkło. [4]
                              Zapach: Przyjemny, słodowo-chmielowy. Bez zarzutu w tle. [4]
                              Smak: Z początku lekka słodycz zakończona delikatną goryczą, połączoną z niewielką kwaskowatością. W posmaku jakby lekko drożdżowe smaczki. Smaczne piwo jednak bez szału. [4]
                              Wysycenie: Średniowysokie, później nie brakuje. [4]
                              Opakowanie: Czarna puszka z cwaniaczkiem i kaszubskimi napisami. Jak na puszkę bardzo ładne. [4]
                              Uwagi: Porównane z piwem Karo z sieci Netto i jest to moim zdaniem to samo piwo.

                              Moja ocena: [4.025]
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnożółty. lekko wpadający w miodowy [4.5]
                                Piana: Na początku dość obfita i gęsta, jej ślady utrzymują się długo [4]
                                Zapach: Odstręcza lekką nutką zwietrzałości [3]
                                Smak: Poprawny, dominacja nuty słodowej nad goryczka, ale większych mankametów nie znalazłem [4]
                                Wysycenie: Bardzo dobre - bąbelkuje długo i drobno [5]
                                Opakowanie: Lubię zestaw kolorów zółć+czerń, do tego informacje po kaszubsku - podoba mi się [4.5]
                                Uwagi: Kupione w markiecie MAX w Swornegaciach. Jak mówił mi nasz gospodarz z wakacyjnego pobytu - podstawowe "psiwo" tamtejszej ludności.

                                Moja ocena: [3.75]
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎