Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękna rubinowa barwa [5]
    Piana: tylko maly dywanik podczas nalewania i znika bez śladu [1.5]
    Zapach: słodowo-karmelowy ale jakiś mdły [4]
    Smak: karmelowo - mydlany jak na koźlaka to zbyt wodniste [2]
    Wysycenie: piękne bąbelki przez caly czas śmigaja ku powierzchni [4.5]
    Opakowanie: etykieta pasuje do tego piwa , plus za informację o ekstrakcie [4.5]
    Uwagi: raczej bez powtórki ,zakupione w Świecie Piwa na Głogowskiej

    Moja ocena: [3.05]
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno mahoniowy, klarowny [5]
      Piana: piana zwarta, gęsta, kremowa, beżowa, po wypiciu piwa w kuflu zostaje 4-centymetrowy kożuszek [5]
      Zapach: słaby, prawie nic nie czuję, a to co dochodzi do mego organu zapachowego to daleko woń słodu połączona z zapachem kompotu owocowego [2.5]
      Smak: pełne, treściwe, owocowa, naturalna słodkość z lekko zarysowaną wytrawnością, którą momentami zdaje się dominować, pije się naprawdę przyjemnie [4]
      Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu, lubię tą misiowatość spowodowaną świetnym jak dla mnie nagazowaniem - bąbelki są ale nie kłują ani nie szczypią, nie uchodzą też nosem a i piwo nie ma sprawia wrażenia wodnistego [5]
      Opakowanie: ciekawa etykieta z koźlakiem, do kompletu brak mi tylko firmowego kapsla (czarny) [4.5]
      Uwagi: Dobre piwo, jak najbardziej do powtórzenia, zakupione w W-wie na Rudnickiego (za megasamem)

      Moja ocena: [3.7]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor miedziano - wiśniowy, właśnie taka barwa kojarzy mi się z koźlakiem. [5]
        Piana: Piana dość trwała, jednak jest trochę zbyt dziurawa i mało zwarta. [4]
        Zapach: Zapach słodowo - owocowy, lecz jest za bardzo delikatny, powinien być zdecydowanie intensywniejszy. [3.5]
        Smak: W smaku dobrze równoważy się delikatna palona goryczka, słodowość i owocowa świeżość, alkohol jest zupełnie nie wyczuwalny, choć piwo jest treściwe i syte. [4.5]
        Wysycenie: Nasycenie zupełnie wystarczające, bąbelki obecne przez cały czas picia piwa. [4.5]
        Opakowanie: Za opakowanie daję czwórkę, etykieta podoba mi się, minus za brak dedykowanego kapsla, albo chociażby browarnianego. [4]
        Uwagi: Jak dla mnie bardzo udane piwo, początkowo obawiałem się, że będzie to jakaś wariacja z użyciem Irlandzkiego mocnego, lecz okazało się, że są to zupełnie różne piwa. Warte powtórzenia i polecenia.

        Moja ocena: [4.1]
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Piekny
          Member
          • 03-2009
          • 72

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny rubinowy , podoba mi się [4]
          Piana: nędzna szyko znikła , beżowy odcień [3]
          Zapach: ledwo wyczuwalny , karmelowy [3]
          Smak: bez wyrazu , ani słodu ani goryczy , trochę rozwodnione [3]
          Wysycenie: w normie, w stanach dolnych [3]
          Opakowanie: dane są , kapsel typowy dla Krajana czyli bezpłciowy czarny , obraz kozła zamazany , ognisty , mało elegancki [3.5]
          Uwagi: kup kożlaka Ambera , dodaj pół litra wody , rozlej do szklanek - masz koźlaka Krajana o połowę taniej . Howgh.

          Moja ocena: [3.075]

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: piękny rubinowy kolor, klarowne [4.5]
            Piana: wysoka beżowa, drobnoziarnista, trwała, po opadnięciu pelny gruby kożuszek na całym licu, pozostawia ślad na szkle [4]
            Zapach: intensywny aromat palonego slodu z domieszkami nut owocowych [4]
            Smak: łagodna goryczka delikatnie szczypie w język, minialnie slodkawe z nutami chmielowymi [4.5]
            Wysycenie: piwo pracowało cały czas, bąbelki gazu odrywały się łagodnie od dna utrzymując kozuszek na licu [4]
            Opakowanie: informacje o piwie pełne, kolorystyka etykiety i kontry czerwonawe odcienie z czarno bialymi napisami, minus za czarny kapsel [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Podobnie jak z Miodowym Ciemnym, Krajan ma problemy z określeniem co to jest ciemne piwo. Etykieta zapowiada "prawdziwe ciemne piwo", a dostajemy kolor herbaciany, jak w brown ale czy... koźlakach. A więc dobry! [5]
              Piana: Tworzy się bardzo niska mimo lania z góry i szybko znika. [2.5]
              Zapach: Niezbyt silny. Lekko karmelowy, lekko słodowy, lekko palony. Nie jest to jednak słodowość charakterystyczna dla koźlaków. Owocowych nutek jest za mało, czają się tylko gdzieś w tle. [3.5]
              Smak: Jakieś takie wodniste i nic dziwnego, zważywszy ekstrakt, o 2 Blg za niski jak na koźlaki. Niby jest to, co powinno, czyli fajna słodowość i sympatyczne, owocowe smaczki (truskawki, maliny), podbite słabą goryczką, ale wszystkiego tego jest za mało. Do tego dochodzi niepotrzebna, kwaskowata nutka. Gdyby piwo miało odpowiedni ekstrakt, wszystko byłoby chyba w porządku. A tak - wykorzystywanie nazwy, by wypromować piwo, które tak naprawdę koźlakiem nie jest. Nieładnie. [3.5]
              Wysycenie: Bdb. [4.5]
              Opakowanie: Tło etykiety dość charakterystyczne dla produktów Krajana, ale sam koziołek dość kiczowaty. Do tego minus za goły kapsel i bzdury na kontrze. Plus za podanie ekstraktu i za to, ze wyjątkowo dla Krajana kontry nie trzeba czytać przez lupę. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.525]

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #22
                Powtórzone. Jakby trochę lepsze. Zapach bardziej wyrazisty, więcej chlebka. Smak też pełniejszy, choć wciąż dominuje spora wytrawność. Gazu mogło by być więcej.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mahoniowy. Wnioskując po smaku osiągnięty dzięki barwnikowi. [4.5]
                  Piana: Drobna. Rekordzistka świata w błyskawicznym znikaniu. [2]
                  Zapach: Na początku przyjemnie świeży, potem wyczuwalne słodziki. [3.5]
                  Smak: Wodnisty, sztucznawo-słodzikowaty, choć trzeba przyznać, że pozbawiony słodkości. Nawet jak na czternastkę zbyt cienki. [3.5]
                  Wysycenie: Nie za wysokie, dopuszczalne. [4]
                  Opakowanie: Dość przyjemna wizualnie etykieta utrzymana w czerwonawej kolorystyce. Pełne info na temat parametrów piwa, szkoda że koźlak niezgodny ze stylem bo to tylko czternastka. [4]
                  Uwagi: Trudno to piwo nazwać koźlakiem, bardziej przypomina ordynarnie barwionego lagera.

                  Moja ocena: [3.45]
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno brązowy, taki mocno herbaciany. [4]
                    Piana: Drobnopęcherzykowa, średniowysoka, błyskawicznie opada do niewielkiej otoczki. [3.5]
                    Zapach: W zapachu przypomina mi wino domowej produkcji. Wyczuwalna owocowość i niewielki aromat słodu [3.5]
                    Smak: Lekko wodnisty, z niewielkim cierpkowatym posmakiem sprawia wrażenie niedoleżakowanewgo. [2.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Etykieta jak dla mnie rewelacja, tylko ten anglojęzyczny napis o jakości i czarny goły kapsel zaniżają notę [4]
                    Uwagi: Kupione w Berłchatowskim PoloMarkeie za 2.99.
                    Partia z datą do 09.05.2010

                    Moja ocena: [3.15]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      No to mnie to piwo zaskoczyło... Dawno już nie miałem okazji pić piwa bez piany, mimo, że próbowałem ją osiągnąć lejąc do szklanki z kikunastu centymetrów. Powstała i jak tylko odstawiłem butelkę i odwróciłem wzrok... gdzieś sobie poszła nie zostawiając nawet śladu. Patrząc na szklankę miało się wrażenie, że to ... kwas chlebowy albo cola jakaś.
                      No i pod tym wrażeniem zostałem do końca: w smaku zbyt owocowe, za mało słodowe, nutki palone; w zapachu kwaśnawa słodowość jak kwas lwiwskij chlibnyj

                      Ta sama partia co u granat862 i to samo wrażenie niedoleżakowania.
                      Szkoda, bo kupiłem kilka butelek w niezłej cenie (3,00), pamiętając, że degustowana w wakacje butelka była całkiem dobra.... Do piwnicy z nimi !!!
                      Last edited by leona; 28-10-2009, 13:04.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        pije się naprawdę przyjemnie
                        Tak właśnie bym w skrócie ujął moje odczucia. Smakuje od pierwszego łyka i nie chce przestać. Obecna jest tylko jedna nuta koźlakowa, ta karmelkowa, ale za to bardzo przyjemna i pełna. Wodnistość wchodzi dopiero pod koniec kufla", ale i tak po kilku sekundach karmel wraca na podniebienie.

                        Faktycznie nie jest to koźlak, ale bardzo podchodzi mi to cuś.

                        Partia 09.05.2010.

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny rubin, ładne refleksy [4.5]
                          Piana: Na początku całkiem niezła, w miarę wysoka, beżowa. Znika bardzo szybko, nie pozostaje po niej nawet dywanik. [2]
                          Zapach: Z jednej strony przyjemny słód i karmel, z drugiej wybitnie sztuczno słodzikowy zapach, który mi bardzo przeszkadza. [2.5]
                          Smak: Wodnisty, delikatnie palony, odrobinę karmelowy. Zbyt mocno wyczuwalna kwasowość i paskudna sztuczna (jakiś słodzik czy co?) nuta mi przeszkadzają. [3]
                          Wysycenie: W porządku. [4]
                          Opakowanie: Średnio mi się ta etykieta podoba, napisy na kontrze trzeba czytać przez lupę, czarny kapsel. Jest info o ekstrakcie. [3]
                          Uwagi: Kupione za 3 z kawałkiem w Polo Markecie w Wyszkowie

                          Moja ocena: [2.85]
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • TomX
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 1035

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Porządnie ciemny, z rudo-czerwonymi refleksami. [5]
                            Piana: Ładna, żółtawa i zwarta, ale już po chwili zostaje ledwo widoczna obrączka. [3]
                            Zapach: Ładny, karmelowo - słodowy, lekko owocowy. Niestety dość słaby. [4]
                            Smak: Fajny, słodkawy (ale nie sztucznie słodki), bardzo karmelowy, czuć palony słód, lekko owocowy (wiśnie). Niestety bardzo wodnisty, przez co ogólne wrażenie wypada średnio... [3.5]
                            Wysycenie: Niezłe, ale mogłoby być ciut większe. [4]
                            Opakowanie: Są wszystkie dane, grafika do przyjęcia (ale nie rewelacja), czarny kapsel. [4]
                            Uwagi: W moim odczuciu kolejny średnio udany produkt Krajana, nie zachwycił mnie, ale dobrze pasował do kolacji.

                            Moja ocena: [3.75]
                            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                            Comment

                            • woosaa
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 1548

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny rubin,coś jak bardzo mocna herbata [4.5]
                              Piana: na początku super,po paru minutach nie było śladu [3]
                              Zapach: wybitnie słodowy z małym dodatkiem karmelowym [3.5]
                              Smak: delikatnie palone,z lekka goryczką i karmelem,dla mnie jednak za "wodniste" [3]
                              Wysycenie: jednak trochę za małe [3.5]
                              Opakowanie: ładna etykieta,czarny kapsel [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.325]
                              mb WOS

                              Comment

                              • GaryFisher
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 739

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Wiśniowy, nawet ładny chociaż sprawia wrażenie barwionego. [4]
                                Piana: Średnioziarnista, raczej niska, zaraz po nalaniu jej nie ma. [2]
                                Zapach: Słodowy z nutkami owocowymi i ledwo wyczuwalnym karmelem. Przyjemny ale za bardzo słodowy jak na koźlaka. [4]
                                Smak: Zdecydowanie za wodniste jak na koźlaka, ale nawet smaczne. Słodowe z wyraźną goryczką i jakby schowaną palonością. Można się doszukać suszonych owoców ale trzeba się bardzo postarać (mimo, że w zapachu obecne są do końca). Słody karmelowe ledwie wyczuwalne w tle. Mimo wszystko dość treściwe piwko. [3.5]
                                Wysycenie: Umiarkowane, przydałoby się wyższe nieco. [3.5]
                                Opakowanie: Etykieta zupełnie tandetna, Krajanowa, niepasująca czcionka, wszystko takie zlane w jeden bohomaz. Plus za info o ekstrakcie, minus za czarny kapsel. [3]
                                Uwagi: Kupione w: M&L Delikatesy, Sulejówek
                                data ważn.: 09.05.2010

                                W kategorii koźlak po prostu przepadłoby jednak pije się to to z przyjemnością. Z drugiej strony kiedy łatwiej dostać Ambera... wrócę do niego w ostateczności.

                                Degustowane przy dźwiękach "No More Tears" Ozzy'ego Osbourna

                                Moja ocena: [3.525]
                                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎