Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowo-brązowy, przypominający herbatę. Pod światło czerwone przebłyski. [4]
    Piana: Lekko beżowa, ale bardzo szybko zniknęła do pierścienia. Później zniknęła zupełnie. [3]
    Zapach: Intensywny, karmelowy, momentami wręcz kawowy. Mocno słodowy, w tle czuć też palone akcenty. Zachęcający, mocna strona tego piwa. [4.5]
    Smak: Delikatnie wyczuwalne palone i karmelowe posmaki. Zostawia miłą gorycz. Z czasem wyczuwalna też bardzo delikatna kwaskowość, ale ogólnie czuć, że jest jakby rozwodnione. [3.5]
    Wysycenie: Na początku dość znaczne, później trochę za małe. [3.5]
    Opakowanie: Etykieta w czerwonawej barwie z kozicą. Nie jest brzydkie i choć wszystkie dane są podane to nie wzbudza we mnie zachwytu. [3]
    Uwagi: Pite w kwietniu.

    Moja ocena: [3.8]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Dość ładny, mocna herbata. Mógłby być trochę bardziej "gęsty". Klarowny, widać co jest po drugiej stronie. [4.5]
      Piana: Ładna przy nalewaniu, pięknie rośnie i układa się w pokalu, po chwili niestety bąble rosną, rozsadzają pianę i nie zostaje po niej praktycznie nic. [2.5]
      Zapach: Małointensywny, czuć trochę chlebka razowego, w sumie nic poza tym, ale przyjemny. [3.5]
      Smak: Smaczny, wydaję się trochę rozwodniony jak na koźlaka, trochę brak mu treściwości ale dzięki temu jest lekki i nawet orzeźwiający. Na końcu fajna goryczka ładanie wyłaniająca się spod koźlakowej słodyczy. Ogólnie jest ok, choć pijałem lepsze. [4]
      Wysycenie: Drobne ale ostre, nieco chyba zbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Prosta rtykieta z koziołkiem, ekstrakt podany, wszystko cacy. Szkoda tylko że nie ma dedykowanego kapsla. [4]
      Uwagi: Dobry i lekki Koźlak. Nie powala, ale przyjemnie się go pije i dobrze smakuje. Warto spróbować a nawet od czasu do czasu powrócić.

      Moja ocena: [3.7]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Najmocniejsza strona piwa: klarowny, ciemnobursztynowy, ładni wpadający w brąz. [4.5]
        Piana: Dość gęsta, beżowa, ale niestety bardzo nietrwała. [3.5]
        Zapach: Palony słód, niestety bardzo mało intensywny. [3]
        Smak: Palone nuty słodu, mało zdecydowana goryczka, z czasem piwo robi się lekko rozwodnione i mało treściwe. [3.5]
        Wysycenie: Słabe, piwo dość szybko się wygazowywuje. [3]
        Opakowanie: Ujdzie - czerwono-brązowa tonacja plus koziorożec. Kapsel czarny. [3.5]
        Uwagi: Kupione w "Świecie Alkoholi" w DG. Dwa dni wcześniej piłem żywieckiego Bocka i bardziej mi podszedł niż wyrób z Nakła.

        Moja ocena: [3.35]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: dość ciemne, ale jeszcze przejrzyste [4]
          Piana: na dwa palce [4]
          Zapach: karmelkowo-słodki [3]
          Smak: lekko słodki, trochę karmelowy, ale jednak bardziej wytrawne niż polskie ciemniaki, lekka goryczka, pełne [3.5]
          Wysycenie: odpowiednie [4]
          Opakowanie: nieczytelne i nieestetyczne [2.5]
          Uwagi: Całkiem przyjemny ciemniak, koźlakiem można nazwać z pewną dozą wyrozumiałości.

          Moja ocena: [3.375]
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • koniu_kajak
            Junior
            • 01-2013
            • 1

            #35
            Krajan Koźlak

            Piłem wczoraj tego Koźlaka Ekstrakt 16. Więc chyba poszli po rozum do głowy.
            Bardzo mi smakował, na pewno nie był wodnisty.
            Piana obfita, ciemno kremowa, drobno pęcherzykowa,i długo się utrzymuje.
            Barwa Ciemna czerwień, miedź
            Aromat karmelowy z lekką nutą paloności
            Smak: średnio treściwe, wyczuwalne posmaki karmelowe i lekka paloność od słodów.
            Nie piłem 14 ale po poprzednich komentarzach wynika że to nie to samo piwo.
            Polecam

            Comment

            • Kazimierz_W
              Senior
              • 05-2009
              • 689

              #36
              Ja jakoś zawsze lubiłem Koźlaka od ich. Piję go rzadko, ale tak mi się utrwaliło w głowie. Dziś łyknąłem jednego z terminem do marca. Pycha, nic mi nie brakowało. Wypiłem, oblizałem się i chcę następne. Najlepsze z Browaru, po nim porter.
              Browar Bociana smaczny od rana
              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎