Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty, bardzo ładny. [5]
    Piana: Po nalaniu dość wysoka, jednak po kilku sekundach zniknęła całkowicie, nie zostawiając po sobie absolutnie żadnego śladu. [1.5]
    Zapach: Przy otwieraniu czuć wyraźny zapach skuna, który po chwili jednak znika, i zostaje zapach typowo chmielowy. [3.5]
    Smak: Goryczkowy, nie można nic specjalnego zarzucić. [4]
    Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, po kilku chwilach prawie całkowicie zanika. [2]
    Opakowanie: Proste opakowanie, z potrzebnymi informacjami, jednak brakuje informacji o ekstrakcie. [3.5]
    Uwagi: Moim zdaniem, typowy przeciętniak.

    Moja ocena: [3.5]
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klarowne, kolor złocisty idealny jak na piwo o tej zawartości ekstraktu [5]
      Piana: Biała, gruboziarnista, trudna do uzyskania przy nalewaniu i znikająca po około 2 minutach nie pozostawiając po sobie żadnych śladów na ściankach kufla [2]
      Zapach: Chmielowo-słodowy bez nieprzyjemnych innych estrów. Trochę mało intensywny. [3.5]
      Smak: Perła w smaku nie zawodzi ale też nie powala, jest on trochę płaski i brakuje mu charakteru. Dobrze dobrana proporcja smakowa pomiędzy słodem i chmielem o raz intensywna goryczka [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie jak dla mnie odpowiednie [4]
      Opakowanie: Jak Perła Chmielowa tylko w kontrze. Bardzo lubię te klasyczne stonowane etykiety jak w Ciechanie czy Brackim. Dodatkowo podana zawartość ekstraktu. Najwyższa ocena. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.525]
      Last edited by YouPeter; 15-09-2009, 19:43.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • maniek_pl
        Junior
        • 01-2006
        • 22

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: prawie złoty, mógły być odrobinę ciemniejszy [4.5]
        Piana: piana występuję tylko w trakcie nalewania, po czym szybko opada i nic z niej nie pozostaje. [2]
        Zapach: bardzo pięknie zharmonizowany zapach słodu i cudownej goryczki [5]
        Smak: perfekcja, bardzo orzeźwia PRZEPYSZNE! [5]
        Wysycenie: nasycenie przeciętne, mógłoby być odrobinę więcej gazu. [4]
        Opakowanie: proste, czytelne bez zbędnych ozdobników [4]
        Uwagi: bardzo smaczne piwo, bede chetnie do niego wracal, mimo ze praktycznie brak piany i ta cena cudowna: 2,30!!! )

        Moja ocena: [4.575]
        Piwo z rana jak śmietana

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #34
          Jak pachnie goryczka - grejpfrutem?
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Mibars
            Junior
            • 02-2010
            • 21

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty. Po prostu. Niczym się nie wyróżnia. [2.5]
            Piana: Piana dość obfita na początku, zbija się w duże grudy i po chwili znika - w "koncerniakach" byw lepsza. [2]
            Zapach: Bardzo słaby zapach... "zwykłego piwa". Tak jak i kolor - brak jakiegoś wyróżnika. [2]
            Smak: Chyba trzeci raz się powtórze - ale jest to wzorcowe "zwykłe piwo" - Bardzo wodniste, przez to pewnie da się wyczuć alkohol, ani gorzkie, ani słodkie... jakby lekko kwaskowate? [2]
            Wysycenie: Średnio-małe. To moze być jedyny wyróżnik od piw "koncernowych" - nie jest tak nagazowane. Pewnie dlatego piana jest taka mizerna. [3]
            Opakowanie: Zielona, niska butelka ze śmiesznie wyprofilowaną szyjką. Wyróżnia się kształtem, niestety etykiety bardzo przeciętne, jak również standardowe -1 za bezzwrotność. Wolę poobijaną butelkę, ale zwrotną, niż wywalać dobre szkło na wysypisko... [3]
            Uwagi: Tak zachwalane przez moich kolegów, wręcz sprowadzane przez jednego co weekend jak kursuje między akademikiem, a domem, a tu take rozczarowanie. W dodatku nagle okazało się, że w jednym ze sklepów w mojej rodzinnej wiosce jest to jedno z "głównych" piw jakie sprzedają, w dodatku niedrogo (ceny nie pamietam).

            Moja ocena: [2.125]

            Comment

            • Manieklbl
              Senior
              • 10-2007
              • 100

              #36
              Czy również macie wrażenie, że ostatnimi czasy export jakby zupełnie podupadł smakowo? W chwili obecnej jest po prostu nie dobry i nie porównywalny do chmielowej, podczas gdy początkowo piwa te były bardzo podobne.

              Comment

              • dipeone
                Senior
                • 05-2010
                • 741

                #37
                Piłem przedwczoraj i jak dla mocno przeciętne piwo.
                Dużo bardziej podchodzi mi Złoty Denar Chmielowy ,ma jakby pełniejszy smak.
                Nie polecam Perły Export.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy również macie wrażenie, że ostatnimi czasy export jakby zupełnie podupadł smakowo? W chwili obecnej jest po prostu nie dobry i nie porównywalny do chmielowej, podczas gdy początkowo piwa te były bardzo podobne.
                  Też mam takie wrażenie. Od lutego, marca export przestał mi smakować. Jakoś dziwnie złożyło się to z pojawieniem się reklamy w telewizji i z dużo szerszą dostępnością piwa.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Kemp
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 357

                    #39
                    Koledze browary się pomyliły raczej Perła nie reklamuje się w TV!
                    Kemp

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kemp Wyświetlenie odpowiedzi
                      Koledze browary się pomyliły raczej Perła nie reklamuje się w TV!
                      Racja, o Łomży pisałem
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • bigos4x4
                        Junior
                        • 03-2009
                        • 16

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty, przejrzysty [5]
                        Piana: solidniejsza niż w perle chmielowej [3.5]
                        Zapach: nie tak intensywny jak w perle chmielowej [4.5]
                        Smak: delikatniejszy niż perle chmielowej [5]
                        Wysycenie: średnie, dające wypić piwo bez nadmiernego odbijania, ale też nie czuć, że jest rozgazowane [5]
                        Opakowanie: mnie rażą angielskie słowa since i export, poza tym butelki są w lepszym stanie niż perły chmielowej [4.5]
                        Uwagi: tak jak perła chmielowa jest to moje i moich znajomych ulubione piwo

                        Moja ocena: [4.65]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Oceny mają zawierać odczucia odnoszące się do degustowanego piwa. Gołe porównania do innych piw są zupełnie niemiarodajne.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 19-08-2010, 03:24.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #42
                          Smak: delikatniejszy niż perle chmielowej [5]
                          Tzn jaki?

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #43
                            Perła Export i Chmielowa rozcieńczane są HGB z tej samej bazy i mają (najprawdopodobniej) ten sam balling. Jedyne różnice to kolor szkła.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #44
                              Ja piłem obie i szczerze mówiąc mało jakichś wyraźnych róznic zauważyłem. Choć nie porównywałem ich jednocześnie, więc zastrzegam że różnica w czasie spożycia mogła trochę zaważyć na moich doznaniach smakowych.
                              Last edited by pioterb4; 08-08-2010, 15:56.

                              Comment

                              • bigos4x4
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 16

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jedyne różnice to kolor szkła.
                                nie zawsze

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎