Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złocisty,przejrzysty z kilkoma drobinkami. [3.5]
    Piana: Średnioziarnista,biała,strzelająca. Początkowo spora, szybko jednak opadła. [2.5]
    Zapach: Słodowy i chmielowy. Nie za mocny. [2.5]
    Smak: Słodowy z niewielką goryczką. Piwo ciut wodnistym się wydało,ale może być. Brak zielono butelkowych posmaków. [3]
    Wysycenie: Spory,trochę szczypie w język. [3.5]
    Opakowanie: Zielona butelka. Etykiety ładne,ale bez konkretnych szczegółów odnośnie składu. Kapsel,pasujący do całości. [3]
    Uwagi: Warka do 18.09.2014,wypite 16.05'14. Dawno nie piłem i postanowiłem skorzystać z promocji,kupiłem i stwierdzam,że ujdzie.

    Moja ocena: [2.825]

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      #62
      Zalega mi to od jakiegoś czasu w lodówce to trzeba się tego pozbyć.
      Warka 19.10.14 r
      Kolor jasny słomkowy.
      Piana, biała, gęsta, szybko opada, da się jakoś wzbudzić...crafty rzadko kiedy mają lepszą.
      Zapach...mocno schłodzone...mało czuć, jakiś słód..może coś tam chmielu, mimo zielonej butelki nie ma skunksa na szczęście. Ogólnie zapach nie odraża.
      W smaku słód, jest nawet lekka ziołowa goryczka, dochodzi też lekko mdły landrynkowy posmak i jakaś taka stęchlizna. Nie ma źle nie wybrzydzam, dostałem od sąsiada.

      Ogólnie na tle koncernów źle te piwo nie wypadło.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, całkowicie klarowny. [5]
        Piana: Biała, dosyć wysoka i niekoniecznie "eurolagerowa" w swojej konsystencji, niemniej poprzecinana bąblami i opada bardzo szybko. [3]
        Zapach: Lekki skunks, słodowość, właściwie tyle. [2.5]
        Smak: Przy przełykaniu przyjemny, słodowy posmak; niemniej trzymanie tego piwa w ustach przed przełknięciem skutkuje odczuwaniem niekoniecznie przyjemnego, kwaskowatego posmaku zmieszanego ze sporą wodnistością i homeopatyczną goryczką. [2.5]
        Wysycenie: Łojezu, zaraz wybuchnę. [4]
        Opakowanie: Zielona butelka, głupia dykteryjka, składu pełnego nawet nie ma. [3]
        Uwagi: Kiedy piłem to piwo ostatnio meneląc się w bramie przed jakimś koncertem wydawało mi się gorsze; teraz, pite na spokojnie, nawet ujdzie.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment


        • #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Delikatnie jasno-złoty. W mojej opinii trochę za jasny. [3]
          Piana: Piana średniopęcherzykowa. Dość długo utrzymuje się na kuflu, aż w końcu opada zostawiając kręgi. [4]
          Zapach: Wyczuwalna przyjemna słodowość i nuta chmielu. [4]
          Smak: Wyczuwalna lekka słodowość i śladowo goryczka. [3]
          Wysycenie: Wysycenie jest dość mocne, wyczuwalne na języku, a bąbelki długo szaleją w kufelku. [4]
          Opakowanie: Zielona butelka, białe etykiety oraz kapsel. Całość ładnie się komponuje, ale nie wyróżnia w szczególny sposób tego piwa na pułkach sklepowych. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            #65
            O pułkach artylerii czy kawalerii słyszałem... ale chyba chodzi tu o półki

            Kolejny wielbiciel smacznych, nie oszukanych koncernowych piwek nam się trafia!

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Może zgłupieję i odświeżę to piwo, choć po ostatniej P. Niepasteryzowanej pitej kilka dni temu sensu nie widzę w podchodzeniu do reszty P.

              Najbardziej do kupienia intryguje mnie ta piana, że nie znika po 15 sekundach :]
              No i zgłupiałem.
              Chciałem sobie odświeżyć to piwo czy jest takie jakie je zapamiętałem
              Jest inne, bo zapamiętałem je jako kwaskowatą, lekko ścierkową wysoko nasyconą wodę.
              Obecnie (warka 17.10.15 zamiast "kodu" tylko godzina 23:53) smakuje jak słodkawa woda. Brak chmielu, brak rześkości, brak piany, brak aromatu.
              Smakuje jak rozwodniony tani i mocny masowy lager. Lekkie landrynki z kolegą miodkiem a na końcu koncernowa ziejąca pustka.

              Puszka za 1,99zł, czyli cena jak ponad 10 lat temu jak kupowałem butelkę bezzwrotną.
              baju, baju do następnego razu za 2-3 lata
              Nawet fotki nie chciało mi się robić, by sprawdzić czy coś tam pozmieniali w grafice
              Last edited by dlugas; 02-05-2015, 16:18.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Robin3200
                Junior
                • 05-2015
                • 13

                #67
                Perła

                Żadna rewelacja. Szkoda by miało się zmarnować. Kolor jakby wchodził z jasnego w ciemne złoto. Piana po nalaniu minimalna od razu znika. Po pierwszym łyku już jej niebyło. Co do jego zapachu jest słodowy, reszta trudna do wyczucia. W trakcie picia dało się wyczuć że jest słodkie i spore jest jego nasycenie, mogło by być znacznie mniejsze. Początkowo sporo gazuje w połowie się normuje. Butelka zielona klasyczna, ulotka barwna, z tym exportem na etykiecie po jednej taśmie produkcyjnej idzie, nic o ekstrakcie nic ciekawego. Jedno wypiłem tak, końcówka ciężko weszła ,oranżada żenada ,za drugie bym się nie brał
                Attached Files
                Robin

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny jasny bursztyn. [4]
                  Piana: Na początku więcej potem cieniutka mgiełka na powierzchni. Lacing jakiś jest. [3]
                  Zapach: Słaby... mini zbożowość i lekkie estry owocowości. [3]
                  Smak: Gorzkawa estrowo kartonowa zbożowość. [3]
                  Wysycenie: Za duże trochę. [3]
                  Opakowanie: Mimo "lat" prezencja nienaganna. [5]
                  Uwagi: Piwo z koncernu nie może być "jakoś" dobre... jedyne co można oczekiwać to tego że nie wykręci "R"...
                  Jeżeli rozpatrujemy w tym zakresie to płyn ten jest w normie.

                  Moja ocena: [3.15]

                  Comment

                  • umbra
                    Member
                    • 07-2012
                    • 90

                    #69
                    Tym razem napiszę poza trendem browar.biz
                    Jasne lagery, strongi i koźlaki wykorzystuję jako piwa do potraw.
                    Strongi przydają się w kuchni do bejcowania, próżenia lub sosów.
                    Koźlaki i jasne lagery, czasem portery do picia w trakcie jedzenia w zależności od potraw lub przystawek.
                    Tu jest właśnie problem.
                    Uderzający posmak, rozrywanej zębami zakurzonej tektury nie pozwala mi dla Exporta
                    dobrać odpowiadającej smakiem potrawy.
                    Może ktoś zakąszał Perełkę export czymś i był zaskoczony grą smaków?
                    NORD EXPRESS

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4313

                      #70
                      Piję ją wyłącznie pod frytki w lecie, w jednym z prowincjonalnych barów, gdzie nie ma nic innego. Za każdym razem żałuję. Do gamy nieprzyjemnych wrażeń wypada dodać jeszcze niskoalkoholowy posmak. Brr...

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #71
                        Może lepsza niż tradycyjne koncerniaki, ale szału nie robi. W sumie kupuje w żabie jak nie ma nic innego w promocji.

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4313

                          #72
                          Nie jest lepsza. Do tego dochodzi jeszcze skun.

                          Comment

                          • domeq
                            Member
                            • 04-2006
                            • 46

                            #73
                            Zmniejszyła się liczba alkoholu z 5,6% do 5,2% w wersji butelkowej. Czy jest to przykład skimpflacji?
                            Last edited by domeq; 17-10-2022, 19:59.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              #74
                              Potwierdzam zawartość alko 5.2%

                              Aromat - żołędziowa słodowość zbożowa.
                              Smak - słodkawe, posmaki jak ze słodu pilzneńskiego, żołędziowość, lekka goryczka.

                              Mimo zielonej butelki nie było źle... dopite bez większego problemu.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #75
                                Zmiana szaty graficznej.

                                Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
                                Lacing - niewiele.
                                Gaz - średni.
                                Barwa - złoto.
                                Aromat - lekki DMS.
                                Smak - słodkawe, zbożowość i lekka owocowość lagerowa, lekka "żołędziowa" goryczka.

                                Oczywiście tylko znośne
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎