Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #31
    Piłem Warmiaka jakoś z 2 tygodnie temu i był całkiem smaczny. Brak pasteryzacji dał mu zaskakującą lekkość i świeżość. Był lekko kwaskowy z delikatną nutą karmelową. Zacny ciemniak na upały. Tylko jak spojrzałem na etykietę to przecierałem oczy ze zdumienia: 6,5% alk.? Chyba ktoś im ten alkohol ukradł z tanku, bo ani w smaku, ani w oddziaływaniu na degustatora nie zauważyłem jego obecności
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) zakupiony w sklepiku za megasamem na Jolie Bord

      (...)
      No, ja rozumiem, że euforia, że "licentia poetica", ale ten sklepik jest na Piaskach... (administracyjnie na Bielanach)
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • granat862
        Senior
        • 12-2004
        • 945

        #33
        Przywiozłem z Łodzi jakiś miesiac temu, schowałem do piwniczki razem z innymi, dziś robiłem przegląd i spostrzegłem że z datą do 26 czerwca.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
        Zapach: Karmelowo-slodowy, wyczuwaly alkohol. [3.5]
        tymrazem alkoholu w zapachu nie stwierdziłem
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
        Smak: przyjemna słodycz, ale nie za duża, pozostawia karmelkowy posmak o dziwo w smaku nie wyczuwam alkoholu [4]
        Wszystko się zgadza z tym że są jeszcze dobrze wyczuwalne nuty palonego słodu. Pycha

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
        Wysycenie: Nie za duże nie za małe takie w sam raz. [4]
        Tym razem zdcydowanie za małe, prawie go nie ma

        Bardzo smaczy polski ciemniaczek, szkoda że nie mam do niego stałego dostępu.
        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

        Comment

        • twitt
          Junior
          • 01-2009
          • 28

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno, ciemno brązowy wpadający w rubin. Bardzo ładny [4.5]
          Piana: "Grubopęcherzykowa", szybko zanikająca. Właściwie już po minucie zostaje wspomnienie w postaci kręgu przy ściance szkła [3.5]
          Zapach: Palony słód, karmel, kawa... Żadnych obcych zapaszków. BRAWO! [5]
          Smak: Po pierwsze palone słody, po drugie słodycz, po trzecie trochę kwaskowości. Nie czuć alkoholu (wg etykiety 6.5%) [4.5]
          Wysycenie: Średnie do niskiego. Być może dzięki temu dobrze "wchodzi" ? [4]
          Opakowanie: Prosta etykieta, trochę siermiężna. Chyba najsłabszy element tego piwa. Brak informacji o ekstrakcie. Pochodzę z Warmii i zupełnie nie wiem skąd taki pomysł na "Warmiaka" - ani architektura, ani postać na etykiecie z Warmią mi się nie kojarzą. Broni się tylko bociek na dachu [3.5]
          Uwagi: Baardzo lekko wchodzi, nie czuć alkoholu ani w zapachu ani w smaku. Spojrzenie na zawartość alkoholu w zderzeniu ze smakim zadziwia - duże brawo za tak lekkie w spożyciu piwo o tak wysokim sumie procencie

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • keto
            Senior
            • 07-2009
            • 388

            #35
            jestem godzinkę po wypiciu tego piwa

            piwo według mnie bardzo dobre, piana na początku obfita po chwili zostaje dosyć cienka warstwa - osadza się na szkle, zapach bardzo przyjemny słodowy, palony, podobnie smak. Wysycenie prawie w sam raz, mogłoby być większe. Zakupione w sklepie Rodzinka Bis - 3 zł. Partia do 28.07.
            Pozdrawiam
            Artur

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Tak jak nazwa wskazuje ciemne nie czarny wpadający w rubin. [4.5]
              Piana: Na początku całkiem ładna potężna, utrzymuję się przez dłuższy czas ale potem całkowicie znika. [4]
              Zapach: Bardzo przyjemny wyraźny , owocowo-palony. [4.5]
              Smak: W pierwszej chwili uderzają posmaki kawowe od palonego słodu a w tle jest goryczka i aromaty chmielowe i pewne lekko słodkie posmaki [5]
              Wysycenie: Trochę za małe. [4]
              Opakowanie: Dosyć oryginalne ale mi jakoś średnio się spodobało. [4]
              Uwagi: Jak dla mnie jeden z lepszych polskich ciemniaków jest taki jak lubię.

              Moja ocena: [4.6]

              Comment

              • keto
                Senior
                • 07-2009
                • 388

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                Zakupione w sklepie Rodzinka Bis - 3 zł. Partia do 28.07.
                przepraszam błąd, zakupione za 3,50 zł
                Pozdrawiam
                Artur

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rubinowo brązowy, pod światło bardziej czerwony, ładny, ale troszkę przygaszony. [4.5]
                  Piana: Jest ładna, obfita, beżowa. Opada szybko, ale zawsze ciut zostaje, i przy byle potrąceniu szklanki odtwarza się ładna warstewka. [4]
                  Zapach: Intensywny, słodowy, lekko kwaskowy, czuć bliżej niezidentyfikowane nuty owocowe. [4]
                  Smak: Pierwsze wrażenie - wspaniale orzeźwiające, świeże, jak powiew chłodnego wiatru w upalny dzień Naprawdę to mi się skojarzyło... Czuć ciemne słody - kawowe i palone akcenty, owoce - jakby cierpkie wiśnie i trochę cytryny, chmiel, dość nieśmiała goryczka. Zero alkoholu. Idealnie zrównoważone. [5]
                  Wysycenie: Tyle, ile potrzeba - orzeźwia, szczypie po języku, ale nie przykuwa do siebie uwagi. Trzyma się do samego końca. [5]
                  Opakowanie: Oryginalne, gustowne. Nie podano ekstraktu. [4]
                  Uwagi: Bardzo dobre, lekkie ciemne piwo. Zachwyciło mnie. Partia o dacie przydatności 01.09.09

                  Moja ocena: [4.475]
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • petrus33
                    Gość
                    • 01-2008
                    • 888

                    #39
                    Bardzo smaczne piwo !
                    Nowa etykieta wygląda teraz tak:
                    Attached Files

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Cemnobrazowy, jednak nie tak smolistobrązowy, jak w porterze. Pod światło przypomina ciemnobrązowy bursztyn. Przy dobrej woli można tam dostrzec jakieś bordowo-czerwone nuty . Tak czy inaczej - kolor zdecydowanie zachęcający. [4]
                      Piana: Zero. Pojawia się tylko przy nalewaniu, potem zaraz znika. W połowie kufla nie ma już po niej śladu. Jednak jak zawsze podkreślam - dla mnie to nie jest wada i nie przeszkadza mi, gdy piana szybko opadnie. Dlatego dają średnią ocenę. [3]
                      Zapach: Da się wyczuć zapach palonego ziarna, ale ledwo, ledwo. Trochę tego zapachu brakuje [2.5]
                      Smak: Wszystko poprawne - czuć trochę "paloności", jest lekko słodkawy... Ale jakoś tak za mało tego wszystkiego. Mógłby być nieco bardziej intensywny. Tym niemniej brak nieprzyjemnych doznań i dobrze się je pije. [3.5]
                      Wysycenie: Jak najbardziej prawidłowe. Nie można mu nic zarzucić przez cały czas dopijania kufla. [4]
                      Opakowanie: Mam mieszane uczucia co do opakowania. Etykieta ciekawa, ale jakaś taka przaśna, "amatorska", zaś nazwa pisana czcionką, która mi się zwyczajnie nie podoba. No, ale przynajmniej nazwa powędrowała na główną etykietę. Duży minus za brak wskazania ekstraktu. [2.5]
                      Uwagi: Przyjemne, ciemne piwo, choć z pewnością można wyszukać ciekawsze pozycje. Biorę jednak poprawkę na to, iż ostatnio często sięgałem po portery i być może przez to smak wydaje mi się zbyt "rozmyty".

                      Moja ocena: [3.1]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bardzo smaczne piwo !
                        Nowa etykieta wygląda teraz tak:
                        Czyżby do zmiany etykiety zachęciła browar nagroda w Konkursie Konsumenckim Łódź 2009 (info na kontretykiecie)?

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #42
                          Bardzo dobre ciemne piwo. Wyraźne nuty kawowe i palone, niezbyt wytrawne. Mniam.
                          Partia/data przydatności nieznana.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                            Partia/data przydatności nieznana.
                            Na etykiecie, drukowane igłówką.
                            Last edited by kopyr; 09-10-2009, 15:05.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #44
                              Jest . 13.10.09
                              Sposób umieszczenia tej daty jest durny.
                              Last edited by darko; 09-10-2009, 15:09.

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: pod światło ciemna wiśnia bardzo ładny kolor [5]
                                Piana: nie było nawet podczas nalewania [1]
                                Zapach: ciekawy , palonej kawy [4]
                                Smak: mocne , z nutami palonymi [4]
                                Wysycenie: nie wysokie ale mim to w tym piwie nie przeszkadzało [4]
                                Opakowanie: etykieta jakby zrobiona na drukarce laserowej , na kontrze ściema o pienistym napoju , brak informacji o ekstrakcie oraz składzie piwa [3.5]
                                Uwagi: zakupione u Macieja na Głogowskiej , piwo wypite bez fajerwerków może kiedyś dam mu jeszcze jedną szansę

                                Moja ocena: [3.725]
                                Last edited by anteks; 13-10-2009, 19:22.
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎