Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mfraczek
    Member
    • 05-2004
    • 98

    #61
    dziś piłem po raz pierwszy. smakowało. delikatnie słodkawo-goryczkowe, wysycenie rzeczywiście idealne. bardzo mi podeszło po powrocie z roweru w ten upalny dzień. 9/10
    fratschke

    Comment

    • Carnifex
      Member
      • 10-2010
      • 75

      #62
      Piwo to wywołało we mnie jak najbardziej pozytywne odczucia.
      Wstępna ocena (następnym razem ocenię już oficjalnie):
      Barwa - ciemny brąz z lekkimi bordowymi refleksami (4)
      Piana - beżowa; umiarkowanie mięsista; skąpa, ale do końca pokrywała powierzchnię, co nieco pozostało też na ściankach. (3,5 - 4)
      Zapach - świetny; zdecydowanie palony, jak prażone zboże (nieodparte skojarzenia z kawą Anatol ), lekka nuta kawowa, wytrawny. (4,5-5)
      Smak - pierwszy łyk-zdecydowanie dominuje smak palony (jak w zapachu). Bomba. Kolejne łyki - na pierwszy plan wchodzi słodowość, ale palony smak nadal się wyraźnie utrzymuje. Goryczki niewiele, lekka pozostaje po przełknięciu, schowana za palonym. Trochę zbyt słodki. Treściwość przyzwoita, nie jest wodniste, ale też nie "wypasione". Bardzo lekki kwasek. Ogólnie słodowo-palone, i za tą zbożową paloność zdecydowany plus. (4)
      Nagazowanie - raczej duże, w granicach przyzwoitości. (3,5-4)
      Opakowanie - schludne, czytelne, są informacje, firmowy kapsel - wszystko poprawnie. Kompozycja etykiety, choć prosta, jedna z ładniejszych u Kormorana, bije na głowę choćby Orkiszowe. (4-4,5)

      Comment

      • natas
        Junior
        • 01-2011
        • 26

        #63
        Kolor: Barwa ciemna ladna jak przystalo na porzadne ciemne piwo [4,5]
        Piana: Nie utrzymuje sie zbyt dlugo [3]
        Zapach: Lekki slodowo-karmelowy, bardzo lubie taki zapach ciemnych piw! [4.5]
        Smak: Slodycz karmelowa, jednak nie za slodkie, lekka goryczka pojawia sie pod koniec. Takie piwa ciemne lubie, jednak do idealnego smaku polowki punktu mu brakuje [4,5]
        Wysycenie: Idealne, starczylo na spokojne 30 minut picia piwa do samego konca. [5]
        Opakowanie: W starym stylu jak wiekszosc piw z Kormorana. Kapsel wyroznia sie w tym browarze [4,5]
        Uwagi: Super ciemne piwko, na pewno siegne po nie po raz kolejny. Mysle, ze zagosci u mnie w domu czesciej polecam sprobowac.
        Last edited by natas; 27-01-2011, 00:06.

        Comment

        • natas
          Junior
          • 01-2011
          • 26

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa ciemna ladna jak przystalo na porzadne ciemne piwo [4.5]
          Piana: Nie utrzymuje sie zbyt dlugo [3]
          Zapach: Lekki slodowo-karmelowy, bardzo lubie taki zapach ciemnych piw! [4.5]
          Smak: Slodycz karmelowa, jednak nie za slodkie, lekka goryczka pojawia sie pod koniec. Takie piwa ciemne lubie, jednak do idealnego smaku polowki punktu mu brakuje [4.5]
          Wysycenie: Idealne, starczylo na spokojne 30 minut picia piwa do samego konca. [5]
          Opakowanie: W starym stylu jak wiekszosc piw z Kormorana. Kapsel wyroznia sie w tym browarze [4.5]
          Uwagi: Super ciemne piwko, na pewno siegne po nie po raz kolejny. Mysle, ze zagosci u mnie w domu czesciej polecam sprobowac.

          Moja ocena: [4.375]

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Śliczny, ciemny z rubinowymi refleksami, pod światło intensywnie wiśniowy. [5]
            Piana: Trwała i bujna, średniopęcherzykowa, beżowa. Mogłaby być nieco gęstsza ale jest ok i smaczna [4.5]
            Zapach: Wyraźna palona słodowość, trochę karmelu i nuty kawowo-zbożowe. Średniointensywny, ale bardzo przyjemny. [4.5]
            Smak: Bardzo smaczne. Treściwość odpowiednia, piwo nie jest ani za ciężkie ani wodniste. Chmielowa goryczka mocno wyczuwalna, ale świetnie zbilansowana ze słodowo-karmelową słodyczą. (w przewadze jednak jest chmiel na szczęście). Nuty kawowe też gdzieś tam prześwitują. Nic dodać, nic ująć. Rewelacja. [5]
            Wysycenie: Odpowiednie, nie za wysokie, ładnie komponuje się ze smakiem, nie przeszkadza w odkrywaniu walorów smakowych, a wręcz je wzmaga. Po przełknięciu pozostawia lekkie szczypanie na języku. [4.5]
            Opakowanie: Moja słabość do etykiet Kormorana się nie usunęła, jak zwykle bardzo wysoki poziom artystyczno-estetyczny, na kontrze jest skład, jest info o ekstrakcie 14,5%, nic tylko pogratulować i życzyć naśladowców. Jeden standardowy minus - brak dedykowanego kapsla... [4.5]
            Uwagi: Wspaniałe piwo, kolejny udany Kormoran. Nawet przy stosunkowo wysokiej cenie warto po nie sięgać i to dosyć często. Szkoda, że musiałem się po niego fatygować aż do Poznania, mam nadzieję że niedługo znów się pojawi w Toruniu. Ścisła czołówka polskich piw!

            Moja ocena: [4.725]
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #66
              W prezencie najaktualniejsza fotka tego zacnego trunku
              Attached Files
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
                Piana: Drobna, lekko beżowa. Szybko opadła do ochronnej warstwy. Do końca zostaje gruby pierścień. [4]
                Zapach: Po otwarciu butelki ulatniał się zapach razowego chleba. Po przelaniu słodowo-karmelowy z razowym chlebem w tle. Ładny i całkiem intensywny [4.5]
                Smak: Delikatnie słodki początek, lekko karmelowy. Po chwili dochodzi palona goryczka. Zostaje jej miły posmak zmieszany z razowym chlebem. Nie czuć mocy piwa, pije się raczej lekko. [4.5]
                Wysycenie: Średniowysokie, bardzo dobre dla ciemnego piwa. [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta z piwoszem. Wszystkie dane podane, kapselek firmowy [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.425]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #68
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
                  Piana: Drobna, lekko beżowa. Szybko opadła do ochronnej warstwy. Do końca zostaje gruby pierścień. [4]
                  Zapach: Po otwarciu butelki ulatniał się zapach razowego chleba. Po przelaniu słodowo-karmelowy z razowym chlebem w tle. Ładny i całkiem intensywny [4.5]
                  Smak: Delikatnie słodki początek, lekko karmelowy. Po chwili dochodzi palona goryczka. Zostaje jej miły posmak zmieszany z razowym chlebem. Nie czuć mocy piwa, pije się raczej lekko. [4.5]
                  Wysycenie: Średniowysokie, bardzo dobre dla ciemnego piwa. [4.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z piwoszem. Wszystkie dane podane, kapselek firmowy [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.425]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny, wiśniowy pod światło [5]
                    Piana: Beżowa, średnioziarnista, szybko opadła do postaci grubego kożucha, który już przy połowie zdziurawiał, brudzi szkło; pierścień i parę wysepek zostało do końca więc jesst całkiem nieźle [4]
                    Zapach: Kawa, trochę dymu i karmelu, po ogrzaniu pojawiają się nutki słodu; za mało intensywny, ciężko coś wywąchać [3.5]
                    Smak: W pierwszej chwili słodowy, lekko słodkawy,karmelowy, z delikatnie owocowym tłem, po chwili pojawia się kawa zbożowa i aromat dymu, goryczka lekka raczej palona, lekkie ale dobre. [4]
                    Wysycenie: Średnioniskie, za niskie, na początku pasuje akurat w tym piwie, w drugiej połowie jednak zaczyna brakować [3]
                    Opakowanie: Ładna, "postarzana" etykieta z wąsaczem z kuflem i pędami chmielu; ogólnie Kormoran ma ostatnio ciekawe i bardzo udane etykiety; firmowy kapsel [5]
                    Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                    Data ważności: 10.03.2011 (kupiłem wczoraj, więc było już po terminie)
                    Soundtrack: "Blue Trance" by SBB

                    Moja ocena: [3.875]
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemne, pod światło kolor bardzo dojrzałej wiśni. [4]
                      Piana: Na początku czapa, potem opada , pięknie oblepia szkło, jest cieniutka do końca. [4]
                      Zapach: Dominuje zapach karmelowy, kawowy [4]
                      Smak: Kawowo-karmelowy, dość treściwy, goryczka też jest wyraźna, troszkę czuć słodycz, alkoholu mimo 6.5% nie czuć w smaku . [4.5]
                      Wysycenie: Według mnie odpowiednie, nie za duże. [4.5]
                      Opakowanie: Wszystkie dane są, kolorystyka bardzo ładna, grafika też, butelka brązowa. [4.5]
                      Uwagi: Kormoran nie potrafi robić jasnych lagerów , ale ciemne wychodzą mu rewelacyjnie.

                      Moja ocena: [4.25]

                      Comment

                      • podswierkiem
                        Senior
                        • 11-2010
                        • 796

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)Kormoran nie potrafi robić jasnych lagerów (...)
                        Pozwolę sobie na odmienne zdanie - Kormoran Jasne Mocno Chmielone.
                        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                        Niechybnie brakuje tam nas!
                        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                        Niejeden już zginął kwiat!"

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pozwolę sobie na odmienne zdanie - Kormoran Jasne Mocno Chmielone.
                          Ano to piwo było raz doskonałe ( prawie) innym razem DMS z alkoholem bez chmielu.

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pozwolę sobie na odmienne zdanie - Kormoran Jasne Mocno Chmielone.
                            Przeciez to pils, a nie lager...
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #74
                              A pils nie jest czasem podgatunkiem lagera?

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                                A pils nie jest czasem podgatunkiem lagera?
                                Zalezy od definicji. Wikipedia podaje dwie. Ja jestem zwolennikiem wezszego znaczenia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lager
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎