Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warmiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #76
    Zważywszy, że w bibliografii do artykułu widnieje tylko "Tyskie Vademecum piwa" sugerowałbym odrobinę rezerwy do prezentowanych treści. Żeby dobrze oddać szersze znaczenie powinno się chyba dodać "international lager" - wtedy nie ma wątpliwości o jaki styl i o jakie piwo nam chodzi. Bez tego przymiotnika termin lager interpretuję jako piwo dolnej fermentacji.

    Comment

    • waldek2
      Member
      • 02-2011
      • 46

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz [4]
      Piana: Dość spora ale potem opada [4]
      Zapach: Czuć zapach karmelu [4.5]
      Smak: karmel potem goryczka super [5]
      Wysycenie: Dla mnie odpowiednie [4]
      Opakowanie: Ładne opakowanie i kapsel [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.625]

      Comment

      • krzychal1
        Senior
        • 12-2008
        • 236

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waldek2 Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Ciemny brąz [4]
        Piana: Dość spora ale potem opada [4]
        Zapach: Czuć zapach karmelu [4.5]
        Smak: karmel potem goryczka super [5]
        Wysycenie: Dla mnie odpowiednie [4]
        Opakowanie: Ładne opakowanie i kapsel [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.625]
        Nie chcę krakać

        Comment

        • waldek2
          Member
          • 02-2011
          • 46

          #79
          No co moje 1 ocena

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #80
            Konkrety aż do bólu Trochę mniej lakonicznie i na początek będzie dobrze.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • krzychal1
              Senior
              • 12-2008
              • 236

              #81
              :
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika waldek2 Wyświetlenie odpowiedzi
              No co moje 1 ocena
              Panie Waldku ,Pan się nie boi.

              Comment

              • rysioz
                Senior
                • 10-2007
                • 144

                #82
                Warmiak na "końcówce" terminu smakuje mi lepiej niż świeży,nawet parę dni po terminie jest b.dobry(trzymany w piwnicy lub w lodówce).

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny klarowny ciemny rubin. [5]
                  Piana: Ciemno-kremowa, gęsta. Może nie stoi grubą czapą, ale dość długo gości w szkle, zostawiając do końca konsumpcji na ściankach całkiem spore ażurowe ślady. [4]
                  Zapach: Orzeźwiający, słodowo-owocowy, podszyty palonym karmelem. [4.5]
                  Smak: Treściwy, ale nie ciężki. Przeważa palony ciemny słód. Goryczka niebyt duża, na finiszu jednak zostaje jako dominująca. Delikatny posmak alkoholu. [4]
                  Wysycenie: Odrobinę za duże, co daje się odczuć w postaci reakcji organizmu już po trzech - czterech minutach. [3]
                  Opakowanie: Bardzo przyjemne, trzyma kormoranową linię. Jest to chyba najbardziej spójna stylistycznie linia pośród polskich piw. Tradycyjnie szkoda tylko, że kapsel koncernowy. Pełne info na kontrze plus trochę chwalipięctwa. [4.5]
                  Uwagi: Warmiak to piwo do przyjemnej konsumpcji. Jednak z racji smaku i zawartości alkoholu docenią je przede wszystkim koneserzy stylu.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • sowiet
                    Member
                    • 08-2011
                    • 54

                    #84
                    Po zakrojonych na szerszą skalę konsumpcyjnych "testach" nie chcę oceniać ponieważ raczej nie będę obiektywny, jednak pochwalić za pianę mogę! W przeciwieństwie do poprzednika moje piwko pokryte było grubą czapą długi czas, plus ścianki pokryte ciemna firanką. ;]

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      #85
                      Piana wcale nie jest aż taka rewelacyjna. Piłem dzisiaj to piwo w wersji beczkowej i mnie nie zachwyciło. W smaku czuć karmel, w tle coś jakby orzechy. Zdecydowanie za mało treściwe. W porównaniu do primatora tmavego lub litovela wypada bardzo blado.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #86
                        Też piłem wczoraj wersję beczkową. Nie jestem jakimś fanem tego gatunku, ale wydawało się bardzo świeże, pomimo mocy było w miarę rześkie. na początku wyczuwalny słód, następnie lekko palony a na końcu dość wyraźna goryczka.

                        Nie doniosłem do domu, wypiłem po drodze na 3 razy.

                        Całkiem dobre i udane piwo
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • TraczJanusz
                          Member
                          • 04-2011
                          • 74

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładny cimeno-brązowy kawowy kolor. [4.5]
                          Piana: średnio gęsta, dość długo trzyma. [4]
                          Zapach: Przyjemny zapach palonego karmelu? , przebijają sie delikatnie nuty chmielowe. [4]
                          Smak: Dobry ten Warmiak nawet. Czuć palony słód, a pod koniec wyraźnie wyczuwalna przyjemna goryczka. Momentami wydobywają się nuty orzechowe i owocowe. [4]
                          Wysycenie: Dobrze nagazowane, bez zatrzeżeń większych. [4.5]
                          Opakowanie: Taka kormoranowa etykieta, całkiem przyjemna dla oka. Ale szału nie ma. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • szostepiwo
                            Member
                            • 12-2012
                            • 42

                            #88
                            Latka lecą a Kormoran, obok takich cudeniek jak piwo z czosnkiem (moim zdaniem rewelacja), utrzymuje stare wytwory swojej myśli browarniczej w "smakowitej atrakcyjności": rubinowa karmelowa delikatna słodycz stonowana umiarkowaną goryczką, brak wyczuwalnego (6,5%) alkoholu stawiają to piwo w górnych strefach stanów średnich! No może wysycenie nieco lepsze moim zdaniem by się zdało!!!

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Trochę za jasny, bardziej przypomina mi polotmave niż ciemne. [3.5]
                              Piana: Początkowo bardzo okazała, ale z czasem maleje i to znaczaco. Konsystencja gęsta, zbita, drobna. Kolor beżowy. [4]
                              Zapach: Nie zachwyca, jest za słodki, trochę odrzuca od picia. [3]
                              Smak: Tu podobnie, jak w aromacie - dominuje słodycz, wyraźna słodycz. Z czasem ujawnia się delikatna wytrawność co niewątpliwie jest plusem. Piwo nie jest zbyt pijalne, jedna butelka zapycha na całego. [3]
                              Wysycenie: Jest ok! [5]
                              Opakowanie: Ogólnie fajnie wszystko wygląda, ale nie podoba mi się czcionka. Poza tym butelka bezzwrotna, za to minus. [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.25]
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • patyczek
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 220

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Piękny, ciemno kasztanowy, klarowny. [5]
                                Piana: Z początku pojawia się gęsta czapa o drobnej strukturze, jasnobeżowa. Średnio trwała, przeistacza się w cienki kożuszek, oblepia szkło drobnymi plamkami. [4]
                                Zapach: Po otwarciu karmelowo słodowy, z kawą w tle, średnio intensywny, bardzo przyjemny. [4.5]
                                Smak: Palony karmel, jak dla mnie trochę z początku za słodki, także kawa zbożowa, z lekką, ledwo wyczuwalną goryczką w tle, plus rodzynki, orzechy i toffi. [4]
                                Wysycenie: Właściwe. [4]
                                Opakowanie: Stylowe, tradycyjne o przygaszonych barwach, nieco zachowawcze, jakkolwiek całkiem ładne. Dane wyczerpujące. kapsel firmowy. [4]
                                Uwagi: Warka do 16.03.2013. Dobre, treściwe i zrównoważone piwo, zupełnie nie odczuwa się tych 6,5 %. W pierwszej chwili wydało mi się zbyt słodkie, ale na szczęście to pierwsze wrażenie szybko minęło i pozostało do końca odczucie harmonii i niemal idealnie wyważonych proporcji. Obok Portera i Jasnego mocno chmielonego najlepszy produkt tego browaru.

                                Moja ocena: [4.225]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎