Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Abbé Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    No zaprawdę, powiadam Wam, ciekawa sprawa.

    Celem weryfikacji zakupiłam dzisiaj w Browarku. Kapsel dedykowany, data ważności 18.08.09.
    No właśnie. U mnie kapsel to był golas. Być może to tutaj przebiega granica podziału?

    Comment

    • pirackamuza
      Senior
      • 12-2004
      • 1903

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
      No właśnie. U mnie kapsel to był golas. Być może to tutaj przebiega granica podziału?
      U mnie też, ja się tak nie bawię.
      W Toruniu jest dostępne w niektórych Żabkach (np. przy skrzyżowaniu Podgórnej i Legionów).
      Toruń przeprasza za Radio Maryja
      www.bobofruty.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: podoba mi się lekka mętnawość i kolor dojrzałego żytka, a raczej pszenicy na polu [5]
        Piana: no prawie idelna, brak tylko krążków na szkle abym dał 5, zwrta, obfita, bardzo długo się utrzymuje, kolor ecru [4.5]
        Zapach: taki jaki powinno miec piwo pszeniczne, czuc zboża, słód, chlebek, banany, wszytsko wywarzone, umiarkowanie, pasuje [5]
        Smak: pełne w smaku, dominuje miła bananowo-chlebowa nuta, lekko szczypiące ale jest to naprawdę lekkie uczucie, które nie przeszkadza [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: Mnich na etykiecie taki jakiś niedorobiony, mogłaby etykieta byc bardziej dopracowana ale co tam, moze być, pod złotkiem gładki kapsel [4]
        Uwagi: Bardzo dobre pszeniczne piwko, zakupione w monopolu Broniewskiego/Reymonta (W-wa, przy Kebabie)

        Moja ocena: [4.7]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #79
          Na początek najważniejsze - kapsel golas

          Powtórzyłem kilka razy i wciąż mam te same odczucia: owocowo-pszeniczny smak witbiera. Bardzo mi pasuje, ale hefe-weizen to wg. mnie nie jest.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor złoty, pełny, ciepły. Trochę za bardzo pilsowy. [4]
            Piana: Umiarkowanie wysoka, ale za to dośc trwała. [4]
            Zapach: Jak dla mnie optymalny - akcenty słodowe mieszają się z bananami i typową dla piw pszenicznych wytrawnością [5]
            Smak: Niestety nie za smaczne. W zasadzie jest to, co być powinno (smaczki słodowe, owocowe), ale towarzyszyła temu silnie uwypuklona goryczka, kończąca każdy łyk. [3.5]
            Wysycenie: Optymalne - znacznie nasilone, ale w granicach przyzwoitości. Pije się przyjemnie i dodatkowo cały czas czuć gaz. [5]
            Opakowanie: Jakieś takie krzykliwe, za kolorowe, z karykaturą zakonnika. [3.5]
            Uwagi: Kupione w Topazie w Siemiatyczach. Dobre jako początki, ale do poprawy.

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #81
              Piwo pojawiło się w Polo Marketach, przynajmniej tych w mojej miejscowości, cena 3,49 złotego, "goły" kapsel.

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #82
                Piwo można nabyć także w Płocku, w Polomarketach. Co do smaku przychylam się bardziej do zdania Żą, że bliżej temu piwa do witbiera niż weizena. Charakterystyczna, jakby jałowcowa goryczka jest moim zdaniem nieco za bardzo wyeksponowana, ale piwo warte polecenia.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • Mikko
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 583

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny jak na pszenice ale kolor dla mnie jest najmniej istotny [4]
                  Piana: łatwo sie nalewało w przeciwieństwie do innych piw pszenicznych a jednak pozostawala do końca cieńka warstwa [4]
                  Zapach: Zapach - czuje goździki jak w grzanym winie - rewelacja, aż czuć starą, zatęchłą piwnice klasztorną (bo ten zapach właśnie tak mi sie kojarzy) [5]
                  Smak: poza typowym banem czuć cynamon i znowu goździki, nie pamietak tak intensywnego smaku goździków w żadnym innym piwie, [4.5]
                  Wysycenie: w sam raz [4]
                  Opakowanie: Etykieta jak na polske 'orginalna' tylko to jebitne Hefe Weissbier - nie można tak po polsku?! Denerwje mnie to pstylizowanie na piwa zagraniczne (vide Cornelius) Również nazwa nie do konca mnie przekonuje, nie moglby byc po prostu, sorka za orginalność - Mnich czy Opat [3.5]
                  Uwagi: Biorac pod uwage smak i cene - jak dla mnie odkrycie roku! Mam nadzieje że przetrwa w Żabkach

                  Moja ocena: [4.525]

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno słomkowy, mętny. [4]
                    Piana: Drobnopęcheżykowa, średniowysoka błyskawiczne opada i tworzy otoczkę, nie tego spodziewałem sie po pszenicy. [2.5]
                    Zapach: Intensywny, goździkowo-chlebowy, z dość dobrym akcentem cytrusowym. [3]
                    Smak: Cytrusowo-goździkowy, orzeźwiające lekkie, troche jakby za wodniste. Jak dla mnie ciut za kwaskowate. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Przyjaźnie wyglądający mnich na etykiecie podoba mi się.
                    Pucołowaty mnich z wytrzeszczem na etykie przyjaźnie wygląda i mi się podoba. Nie podoba mi się natomaist to że na etykiecie nie ma żadnej wskazówki że to polskie piwo, informacji i to z trudem trzeba szukac na kontrze, nieświadomy klijent pomyśli że to piwo niemieckie. Nie podobają mi sie takie zagrywki. Minus za brak ekstraktu i że butelka bezzwrotna [3]
                    Uwagi: Kupione w jednej z bełchatowskich Żabek z datą 18.08.2009/4.1

                    Moja ocena: [3.225]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #85
                      Cyt."Minus za brak ekstraktu i że butelka bezzwrotna"
                      _________________________________________________

                      Zwrotna, zwrotna ale w Czechach. Poczytaj starsze posty w tym temacie. Sprawdziłem, co najmniej 5 browarów za południową granicą stosuje te butelki. A u nas są one właśnie z Czech.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mętny, miodowy. Wszystko jak trzeba! [5]
                        Piana: Niezbyt wysoka. [4]
                        Zapach: Zdecydowanie większy akcent położony na goździki niż na banany, ale jak najbardziej mieści się w kanonie. [4.5]
                        Smak: Dość treściwe i mocno goździkowe. Byłoby dobrze, gdyby nie znaczna goryczka, wykraczająca poza styl. [3.5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Mnich z etykiety jest po prostu brzydki i ma głupkowaty wyraz twarzy. Poza tym jego wizerunek i nazwa piwa nijak nie pasują mi do pszeniczniaka, a raczej do piwa klasztornego. Do tego wspominane już wyżej zarzuty braku odpowiedniego opisu po polsku. [3]
                        Uwagi: Zdobyte przy okazji I Konsumenckiego Konkursu Piw Bractwa Piwnego 2009.

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

                          Zwrotna, zwrotna ale w Czechach. Poczytaj starsze posty w tym temacie. Sprawdziłem, co najmniej 5 browarów za południową granicą stosuje te butelki. A u nas są one właśnie z Czech.
                          Niestety sklepy w mojej okolicy tych butelek nie przyjmują. Narazie zalegaja u mnie w piwnicy.
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty. Zmętnienie umiarkowane, wolałbym trochę większe tym bardziej, że wcześniej zabełtałem zawartość. Trochę razi brak życia w tym piwie czyli niskie wysycenie. [4.5]
                            Piana: Obfita i drobna, obecna do końca konsumpcji choć z czasem trochę dziurawieje. [4.5]
                            Zapach: Wzorcowy czyli banan, goździk i wanilia w odpowiednich proporcjach i natężeniu. [5]
                            Smak: Hmmm, to piwo nie ma w sobie charakteru. Owszem jest dobrze zbalansowane, co więcej jest smaczne ale brakuje mi tu jakiejś wyrazistości. Chyba chodzi o małe nagazowanie i brak tej drapieżności i orzeźwienia jakie lubię w weizenach. Pod koniec do głosu dochodzi goryczka, rzeczywiście dość oryginalna jak na ten typ piwa tylko trochę jakaś sztuczna... [4.5]
                            Wysycenie: Dla mnie zbyt niskie jak na hefeweizena. [3]
                            Opakowanie: Kolorystyka idealnie pasuje to tego typu piwa. Mnich jest głupkowaty ale nie razi mnie to zbytnio. Na kontrze na pierwszym miejscu info po niemiecku mające sprawiać odpowiednie wrażenie co do miejsca pochodzenia. Ale ogólnie jest w porządku tym bardziej jeśli zna się poziom graficzny pozostałych piw z Połczyna. [4.5]
                            Uwagi: Data przydatności 17.VIII.2009r. Cieszy pojawienie się tak solidnej pszenicy na naszym rynku. Sprofanuję i powiem tak: do picia z butelki idealne

                            Moja ocena: [4.6]
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • TomX
                              Senior
                              • 09-2004
                              • 1035

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo jasny, lekko mętny ale wciąż przejrzysty, po dodaniu osadu wpada w pomarańcz. [5]
                              Piana: Po nalaniu obfita, drobnoziarnista, śnieżnobiała i sztywna - złego słowa nie można powiedzieć. Trzymała się dzielnie, choć do końca dotrwał tylko podziurawiony kożuszek i kręgi na szkle. [4.5]
                              Zapach: Ładny goździkowo - chmielowy, zero banana. [4.5]
                              Smak: Generalnie dobre piwo no ale... Zdecydowanie za mocna goryczka, potęgowana dodatkowo przez obfitość smaku goździków. Więcej posmaku banana by to ładnie zbilansowało. Jest też dość kwaśne, ale nie skwaśniałe tylko obfite w nuty cytrynowe [4]
                              Wysycenie: Za silne, szczypie tak mocno, że aż nieprzyjemnie, dopiero ostatnie kilka łyków odgazowało się do akceptowalnego poziomu. [4]
                              Opakowanie: Ładna kolorystyka, smukła butelka, minus za nie podanie zawartości ekstraktu. W pierwszej chwili jak je zobaczyłem, to byłem pewny, że na etykiecie jest clown, a nie mnich. Jakiś taki tandetny ten braciszek. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.275]
                              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2294

                                #90
                                Ostatnio cena za to piwo mnie zadziwia. Widziałem je w kilku miejscach w Warszawie odpowiednio za: 2.20, 2.50, 3.25 i 4.50 Ciekawe skąd aż takie różnice

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎