Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Abbé Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    #61
    Ja niestety zgadzam się z kolegą VanPurRz. Piwo nie tylko nie zachwayca, ale jest po prostu kiepskie.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bono_boniecki Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja niestety zgadzam się z kolegą VanPurRz. Piwo nie tylko nie zachwayca, ale jest po prostu kiepskie.
      Stąd moja prośba. Ni epiję pszenicy od dziś, kiepską od średniej odróżniam.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9735

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie piję pszenicy od dziś...
        Oj, bo potraktujemy to jako zobowiązanie, albo - co gorsza - tzw. przyrzeczenie publiczne .

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Oj, bo potraktujemy to jako zobowiązanie, albo - co gorsza - tzw. przyrzeczenie publiczne .
          No no, bez takich mi tu

          Zmieniam na: "niejedną pszenicę już piłam"
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #65
            Uuu, kwaskowata goryczka, piana mizerna,w zapachu wyczuwa się kwas i coś odpychającego, jakby zjełczałe masło, oj z pszeniczką to piwo ma mało wspólnego.Zdecydowanie do poprawy i to konkretnej, ledwo dopiłem...


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #66
              Czy ja się doproszę o te daty ważności? Pogoniarz, zapodawaj, bo chcę skonfrontować
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ja się doproszę o te daty ważności? Pogoniarz, zapodawaj, bo chcę skonfrontować
                17.08.2009/ 1.1
                Last edited by Pogoniarz; 13-03-2009, 11:11.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #68
                  Jeżeli będę się dzisiaj ruszał gdzieś, to chyba sprawdzę czy w sklepie są z partii /4.1 i zakupię do testu.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uuu, kwaskowata goryczka, piana mizerna,w zapachu wyczuwa się kwas i coś odpychającego, jakby zjełczałe masło, oj z pszeniczką to piwo ma mało wspólnego.Zdecydowanie do poprawy i to konkretnej, ledwo dopiłem...
                    Trochę mnie dziwi ten opis. W piwie z partii, którą ja piłem (i opisałem - post 39) dominowały drożdże, może trochę za bardzo, ale nie aż tak, żeby nie dało się wypić.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Trochę mnie dziwi ten opis. W piwie z partii, którą ja piłem (i opisałem - post 39) dominowały drożdże, może trochę za bardzo, ale nie aż tak, żeby nie dało się wypić.
                      Skitof, Wrocław dostał lepszą partię. Zobacz kto pisał o tym piwie dobrze, tylko Ci, którzy kupili je w Browarku.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #71
                        Partia /3.1 jest mniej zharmonizowana niż /1.1 "z kapslem niegolasem"
                        Wyraźniej goryczkowa. Goryczka niezła, ale mało stylowa. Swego czasu goryczka o zbliżonej mocy w jednej z pierwszych warek Pszenicznego Ciechana zdecydowanie bardziej mi pasowała. Na plus zasługuje za to intensywniejsza i bardziej trwała niż w /1.1 nuta bananowa w zapachu.
                        Last edited by delvish; 13-03-2009, 21:45.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Center
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 133

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny jasno bursztynowy, mętny jak na pszeniczniaka drożdżowego przystało; pół punktu odejmuję bo kolor mógłby być nieco ciemniejszy [4.5]
                          Piana: I tu niestety rozczarowanie; piana gęsta, biała, ale bardzo szybko znika; jak na piwo pszeniczne zdecydowanie za szybko! [2.5]
                          Zapach: Mocno drożdżowy zapach; jak dla mnie zapach typowego "drożdżaka" [4]
                          Smak: Wyrazisty drożdżowy, świeży, lekki i przyjemny na początku, nawet trochę cytrynowy, ale końcówka nieco zbyt korzenna; generalnie wrażenie pozytywne, bo i lubię tego typu piwa [4]
                          Wysycenie: Dość słabe i chyba właśnie dlatego piana nie jest zbyt duża [3]
                          Opakowanie: Co prawda uśmiech Mnicha debilny, ale jaki może być po dobrym piwie przydałby się kapsel z logo [4]
                          Uwagi: Super, że pojawiło się kolejne piwo pszeniczne! Chętnie powtórzę przygodę z tym piwem przy najbliższej okazji!

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, pasujący do pszenicznego. Minus za niezbyt mocne zmętnienie. [3.5]
                            Piana: Bardzo obfita, utrzymuje się jakiś czas. Dla wielu to może być zaleta, dla mnie niekoniecznie. Lubię dobrać się do piwa w miarę szybko [3]
                            Zapach: Typowy dla pszenicznego. [3]
                            Smak: Tu jest coś dziwnego. Niby smakuje jak pszeniczne, niby czuć goryczkę, ale czuć też coś jeszcze, coś chemicznego, plastikowego. Skojarzenie, które mi tu najbardziej przychodzi do głowy, to posmak jakby farb plakatowych. Nie pasuje mi... [1.5]
                            Wysycenie: Dość mocno wyczuwalne. [3]
                            Opakowanie: Zabawna etykietka uśmiechniętego mnicha. Jakaś miła odmiana. Mały minus za zlotą folijkę wokół szyjki, która moim zdaniem nie pasuje do etykietki [4]
                            Uwagi: Oceniałem piwo z datą przydatności do 18 sierpnia 2009. Jak widzę, to dosyć kontrowersyjna partia. Może trafiłem na tę gorszą połowę

                            Moja ocena: [2.475]

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Skitof, Wrocław dostał lepszą partię. Zobacz kto pisał o tym piwie dobrze, tylko Ci, którzy kupili je w Browarku.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oceniałem piwo z datą przydatności do 18 sierpnia 2009. Jak widzę, to dosyć kontrowersyjna partia. Może trafiłem na tę gorszą połowę
                              No zaprawdę, powiadam Wam, ciekawa sprawa.

                              Celem weryfikacji zakupiłam dzisiaj w Browarku. Kapsel dedykowany, data ważności 18.08.09.

                              Piana, owszem, słaba, piwo trochę za gorzkie jak na styl, ale po za tymi wadami jest to ewidentnie klasyczny weizen, z przewagą goździków nad bananami, co mi akurat pasuje, bo w domowej produkcji mam zawsze odwrotnie

                              Żadnych sztucznych dodatków nie wyczuwam, a jestem pies na takie sprawy.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: średnio mętny jasny bursztyn [4]
                                Piana: ładna śnieżna i lekkodziurawa,szkoda że trochę za szybko sie kurczy,lecz delikatny dywanik pozostaje do końca [4]
                                Zapach: początkowo intensywny aromat z przewagą banana,pózniej zapach się gdzieś gubi,szkoda [3.5]
                                Smak: początek bardzo obiecujący,ładne połączenie owoców,po chwili smak robi się prawie płytki i w oddali czuję smak "puszki" [3.5]
                                Wysycenie: prawie dobre,z biegiem czasu jakby coraz mniej gazu [3.5]
                                Opakowanie: nawet fajna etykietka z kontrą,podana zaw.alkoholu,pozłacana szyjka i kapsel(goły) [4]
                                Uwagi: Piwko z pięciopaka(+mała szklaneczka).Mimo że "coś"mu brakuje,to jednak cieszę się że Połczyn uwarzył pszenicę.PZDR

                                Moja ocena: [3.6]
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎