Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Abbé Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Zółty wpadający w pomarańcz. Po wlaniu drożdży piwo ładnie mętnieje tworząc drożdżowe kaskady. (o żesz, coż za poetyka) Bardzo ładny. [4.5]
    Piana: Wysoka, czapiasta i dosyć trwała. Opada co prawda do centymetrowego kożuszka, ale utrzymuje sie w tym stanie jeszcze dość długo. Tworzy ładne zacieki na szkle. [4.5]
    Zapach: Po otwarciu butelki niezbyt przyjemny, ale chwilę po przelaniu jest już lepiej. Na pierwszym planie cytrusy i bananowość, w tle nuty zbożowo-chlebowe. [3.5]
    Smak: Duża kwaskowość, orzeźwiająca tak jak lubię. Trochę brakuje podstawy i bananów. Piwko wchodzi w gardło na kilka łyków, pije się lekko i przyjemnie. Nie jest to pszenica wybitna, ale jak najbardziej pijalna i orzeźwiająca. [4]
    Wysycenie: Prawidłowe, nie mam uwag. [5]
    Opakowanie: Butelka ze sreberkiem, na etykiecie sympatyczny, rozanielony, choć nie do końca dopracowany mnich, napis i nazwa Abbe w stylu iście belgijskim Nie ma ekstraktu ani dedykowanego kapselka, ale wszystko poza tym mi się podoba. [4]
    Uwagi: Fajna, lekka i przyjemna pszenica z Połczyna, nie jest to klasyczny przedstawiciel gatunku, ale moje oczekiwania spełnia. Polowałem na nią długo, w końcu znalazłem osiedlowy sklep nieopodal, gdzie jest stale dostępna. Myślę, że czasem będę do niej wracał - w lato napewno. Połczyn znów zaskakuje

    Moja ocena: [3.95]
    Last edited by wrednyhawran; 09-11-2011, 15:21.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      Ja ostatnio kupiłem w Stokrotce ,w Gdyni przy ul. Czeremchowej. Nie jestem wielbicielem piw pszenicznych ,ale Abbe mi bardzo smakowało. Było tylko 30 groszy droższe od Leżajska Pszenicznego a różnica kolosalna. Jedno z niewielu piw z Połczyna, które mi smakowało.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Blado-żółty, dość mętne (chociaż drożdże zbite, początkowo było wręcz klarowne). [4.5]
        Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, jednak średniointensywna i średniotrwała. Jak na pszenicę za bardzo "srednia. [4]
        Zapach: Wyraźne banany, nieco kwaśnych cytrusów i ziołowego chmielu. Brakuje mi goździków. Generalnie bardzo ładny, ale nie do końca "stylowy". [4]
        Smak: Orzeźwiające, ale przez to puste w smaku. Może za mocno odfermentowane?
        Średnie banany, trochę kwasku, odrobina lekko cukierkowej słodyczy, goryczki tym razem prawie brak, to co wyczuwam ma pestkowy posmak. W finiszu zostaje kwasek i niestety nieprzyjemny, "ścierowaty" posmak (na szczęście o małym natężeniu). [3.5]
        Wysycenie: Na początku wydawało mi się nieco za słabe, jednak dzielnie trwa do końca piwa. [4]
        Opakowanie: Mnich wygląda jak wsiowy głupek, brak ekstraktu, ale na plus informacja o składnikach. [3.5]
        Uwagi: Za cenę poniżej 3zł (Stokrotka) zdecydowanie warto, ale pierwsza liga to to nie jest.

        Moja ocena: [3.8]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor:
          Piana: Wysoka, czapiasta i dosyć trwała. Opada co prawda do centymetrowego kożuszka, ale utrzymuje sie w tym stanie jeszcze dość długo. Tworzy ładne zacieki na szkle. [4.5]


          Moja ocena: [3.95]
          W dzisiejszym egzemplarzu piana była na 5 - wielka czapa utrzymywała się bardzo długo.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • cudakthe
            Junior
            • 09-2011
            • 2

            : )

            Jak dla mnie rewelacja, polskie jasne piwo ? bez 2 zdań jest to 2 najlepsze białe piwo jakie miałem szansę pić, i z pewnością będę do niego wracał.

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              Po przeczytaniu sporej liczby pozytywnych komentarzy ucieszyłem się widząc to piwo na półce w "Stokrotce" w Rzeszowie.

              Cena - 2,99 zł - bardzo zachęcająca do zakupu. Pomimo tandetnej i budzącej raczej politowanie etykiety. Zakonnik na etykietach Paulanera wygląda nieco dostojniej. Ten z Abey'a przypomina bardziej jakiegoś cwanego opoja z "Kajka i Kokosza".

              Po piwie spodziewałem się nieco więcej. Zwłaszcza zapach - zbyt delikatny jak na pszeniczniaka.

              W smaku zdecydowana dominacja goździków, następnie lekka kwaskowatość. Na finiszu posmak droźdży, który długo pozostaje na języku. Najbardziej brakuje mi posmaku bananowego.

              Piana z początku potęzna, ale szybko opada. Na finiszu już mizerna.

              Moja ocena to +3. Natomiast gdyby brać pod uwagę stosunek jakości do ceny to nawet 4.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnożółty, mocno mętne [4.5]
                Piana: ładnie się trzyma, do kożuszka [4]
                Zapach: Mocno goździkowy [3.5]
                Smak: Mocno goździkowe, aromatyczne, sporo cytrusa, treściwe. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie [4]
                Opakowanie: Braciszek, jakiego się boją ministranci. Brzydka czcionka. Niekonsekwencja między językami. [1.5]
                Uwagi: Moim zdaniem b. dobry weizen, aromatyczny, treściwe. Za taką cenę - na pewno warto.

                Moja ocena: [3.725]
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • ramon_chapter
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 1

                  województwo Opolskie, rejony Nysy, sklepik wioskowy a cena 1,99 pln.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    W dacie?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • wasyll
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 1823

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor wpadający w pomarańcz, bardzo ciemny żółty. Piwo jest dostatecznie mętne, wszystko ok. [5]
                      Piana: Mizerna, szybko opada, jednak pozostaje drobny kożuszek. [2.5]
                      Zapach: Ładny, delikatny, na pierwszy plan wychodzą banany. Po dłuższej chwili intensywność drastycznie maleje, ale pozostaje przyjemny drożdżowy aromat. [4]
                      Smak: Jak na pszenicę to zbyt mało wyrazisty. Ciężko o solidną dawkę banana, czy drożdży. Piwo delikatnie kwaskowate, ba nawet trochę gorzkie. [3]
                      Wysycenie: Początkowo strasznie wysokie, po chwili szybko maleje i jest całkiem ok. [3.5]
                      Opakowanie: Nic ciekawego, etykieta średnia, kapsel goły i do tego bezzwrotna butelka. [2]
                      Uwagi: Po zakupie okazało się, że termin ważności jest zamalowany markerem stąd wnioskuję, że piwo było przeterminowane, jednak nie czułem aby było zepsute, może ten delikatnie gorzki posmak ma z tym coś wspólnego.
                      Ogólnie całkiem dobre piwo, na pewno lepsze od Corneliusa, który upadł totalnie.

                      Moja ocena: [3.375]
                      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎