Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman, Piast Niepasteryzowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #76
    Jest już od jakiegoś czasu brązowa wersja Piasta, czyli niepaster ad 2010. W smaku chyba to samo co rok temu, bezpłciowe, bez wyraźnych posmaków sugerujących coś pozytywnego czy negatywnego.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • gaz4
      Senior
      • 04-2009
      • 192

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasny, słomkowy, w padający w złoty [3]
      Piana: początkowo intensywna, opadająca szybko [3]
      Zapach: niewyraźny, słaby [3]
      Smak: czuć słód, lekko rozwodniony [2.5]
      Wysycenie: mogłoby być większe [2]
      Opakowanie: ciemna etykieta [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.8]

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty. [4]
        Piana: Szybko opadła do drobnej warstwy, która też szybko zniknęła do drobnego pierścienia. [3]
        Zapach: Słodowy z dziwnym gorzkawym tłem. Mało zachęcający. [3]
        Smak: Profil smakowy piwa bardzo podobny do Bosmana Niepasteryzowanego. Po lekko słodkim początku dociera bezpłciowa, z początku ledwo wyczuwalna gorycz, która na końcu staje się wykręcająco nieprzyjemna. [3]
        Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
        Opakowanie: Wariacja etykiet Piasta z Ratuszem Wrocławia w brązowej kolorystyce. Duży minus za brak dedykowanego kapsla. [3.5]
        Uwagi: Partia do 17.11.2010

        Moja ocena: [3.15]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, ciemnozłoty [4.5]
          Piana: Cienka, nawet przy zamaszystym laniu, gruboziarniska, nietrwała [2.5]
          Zapach: Leciutka nuta słodowa, dość rozwodniona [3.5]
          Smak: Denerwująca, szczypiąca w język goryczka, poza tym żadnych szczególnych zalet smakowych [3]
          Wysycenie: Bąbelki grube, nieliczne - piwo szybko sie wygazowywyuje [2.5]
          Opakowanie: Etykieta nawiązuje do pozostałych "Piastów", brak kapsla dedykowamego. [3.5]
          Uwagi: Zakupione w sosnowieckim Ąszą. W CP-owskim rankingu piw niepasteryzowanych plasuje się daleeeko za "Kasztelanem".

          Moja ocena: [3.2]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            #80
            Zdziwiłem się ostatnio że to piwo jest nadal normalnie dostępne w sklepach (i to nawet w tych sklepach gdzie jeszcze rok temu nikt nawet nie wiedział że coś takiego istnieje). Miało być to piwo sezonowe przecież...
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • karin861
              Senior
              • 02-2006
              • 597

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny odcień złota typowe jak na pils. [4.5]
              Piana: Piana początkowo dość spora, lecz zbyt szybko opada, zostawiając tylko ślad na szklance. [3.5]
              Zapach: Nijaki, lekko kwiatowy, trochę z nutką słodową. [3]
              Smak: Słodowy. Wyczuwalny chmielowa goryczka lecz za bardzo wodniste jak dla mnie. [3]
              Wysycenie: W normie. Nie drażni za bardzo w gardło. Jak dla mnie ok. [4]
              Opakowanie: Nie jakieś rewelacyjne, nie rzucające się jakoś wyraźnie w oczy. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.225]
              Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                #82
                PIAST(wrocławski) niepasteryzowane, browar CARLSBERG - co to takiego?

                Piwo o bardzo poprawnym smaku zdecydownie lepsze od niepasteryzowanego Kasztelana, cżęste letnie zakupy podyktowane ceną (2,65 pln). Mam pytanko do szanownych forumowiczów. Na czym dokładnie polega mikrofiltracja, bo rzekomo takie piwo nie jest poddawane obróbce cieplnej? Termin przydatności około 2 m-ce.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #83
                  Piast ma już swój temat na forum, podobnie jak wszystkie inne polskie marki - to po pierwsze. Co do mikrofiltracji to było to już wielokrotnie wyjaśniane: piwo takie nie jest pasteryzowane, ale zamiast tego bardzo dokładnie przefiltrowane w taki spoób, że bakterie które i inne organizmy odpowiedzialne za psucie piwa zostają "wyłowione". Innymi słowy to czego nie usuwa wysoka temperatura w tym przypadku usuwa filtracja. Efekt ten sam, ale w drugim przypadku można na etykiecie dopisać "Niepasteryzowane" co ostatnimi czasy działa jak lep na muchy.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piwo o bardzo poprawnym smaku zdecydownie lepsze od niepasteryzowanego Kasztelana
                    No jak kolega wyczuwa różnice, to powinszować zdolności sensorycznych. Piast NP to to samo piwo co Kasztelan NP.
                    Last edited by delvish; 25-12-2010, 12:55.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • kurgan
                      Gość
                      • 04-2004
                      • 315

                      #85
                      ??

                      W "breslau" piast niepasteryzowany nie jest obecnie dostępny, kasztelana można kupić przez cały rok, to identyczne piwo z różnymi etykietami?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎