Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Hevelius Classic (Ex br. Heweliusz)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładne złotko. Pasuje do ekstraktu. [4]
    Piana: Po nalaniu dość wysoka, ale szybko opada. Pod koniec picia już prawie nic nie ma. [3]
    Zapach: Dość wyraźny, głównie chmielowy, choć troche słodowości pod spodem. [4]
    Smak: Przede wszystkim zwraca uwagę nietypowa chmielowość - jakby taka ziołowa. Nie chodzi mi tu o goryczkę, która jest niezbyt mocna, co o smak chmielu. Nietypowy i bardzo przyjemny. Czuć też słodowość, co nie dziwne zważywszy na ekstrakt. Zagłoba niech się schowa Zastanawiam się, czy nie przedłozę nawet Heveliusa nad Brackie... [4.5]
    Wysycenie: Doskonałe [5]
    Opakowanie: Ładny granat 0,4l, wygląda jak za starych dobrych czasów... Minus za goły kapsel. [4]
    Uwagi: nabyłem Heveliusa w butelce (nieoceniony sklep u Dziada) i smakuje mi na tyle, że postanowiłem ponownie ocenić. A co

    Moja ocena: [4.15]
    Last edited by Twilight_Alehouse; 14-02-2006, 23:39.

    Comment

    • dyrektor
      Pomorska Ława Piwna
      • 05-2005
      • 1039

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      Kolor: Ładne złotko. Pasuje do ekstraktu. [4]
      Piana: Po nalaniu dość wysoka, ale szybko opada. Pod koniec picia już prawie nic nie ma. [3]
      Zapach: Dość wyraźny, głównie chmielowy, choć troche słodowości pod spodem. [4]
      Smak: Przede wszystkim zwraca uwagę nietypowa chmielowość - jakby taka ziołowa. Nie chodzi mi tu o goryczkę, która jest niezbyt mocna, co o smak chmielu. Nietypowy i bardzo przyjemny. Czuć też słodowość, co nie dziwne zważywszy na ekstrakt. Zagłoba niech się schowa Zastanawiam się, czy nie przedłozę nawet Heveliusa nad Brackie... [4.5]
      Wysycenie: Doskonałe [5]
      Opakowanie: Ładny granat 0,4l, wygląda jak za starych dobrych czasów... Minus za goły kapsel. [4]
      Uwagi: nabyłem Heveliusa w butelce (nieoceniony sklep u Dziada) i smakuje mi na tyle, że postanowiłem ponownie ocenić. A co

      Moja ocena: [4.15]
      Chyba mało czasu Ci zostało drogi kolego, bo z tego co mi doniesiono Heweliusz ma się " ku końcowi"
      http://www.for-nails.pl/
      http://stanbud.biz/
      https://www.facebook.com/pages/Sklep...89562121174566

      Comment

      • maciejrydzik
        Junior
        • 12-2004
        • 3

        #48
        hevelius

        w ogóle w polsce jak coś jest dobre , ale stare to trzeba poprawić , zmienić zamknąć - stary heveliusz był naprawdę dobry , z pipy -zimny ,swieży - teraz to tylko takie markowanie ,jest nasza nazwa piwa to trzeba wykorzystać -ale piwo jakieś inne gorsze?to samo okocim(carlsberg )zrobi z zagłobą - jakieś to piwo do d...y , pewno teraz wprowadzą kapitana na tych samych zasadach , a żywiec za jakiś czas krakusa z żywca , albo cristala z leżajska.

        Comment

        • Pjoter
          Junior
          • 05-2006
          • 2

          #49
          Ale porazka!
          Od 3 dni szukam w Toruniu Heveliusa, ale go najzwyczajniej nie ma. Blagam, niech mi ktos powie, gdzie mozna kupic Heveliusa w tym miescie. Z gory dzieki

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pjoter
            Ale porazka!
            Od 3 dni szukam w Toruniu Heveliusa, ale go najzwyczajniej nie ma. Blagam, niech mi ktos powie, gdzie mozna kupic Heveliusa w tym miescie. Z gory dzieki
            Heweliusz już od około dwóch miesięcy nie jest warzony i już nie będzie. Tak więc nie oczekuj wielu informacji dot. możliwości kupna Classica.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Z "Heveliusem" było szleństwo, jak zaczęli go produkować - ok. 1985 r. Jak rzucili toto do baru "Grodzkiego", to ludzie brali naręczami, mimo, że było dwukrotnie droższe od miejscowego "Mieszczucha". Wtedy ten "Hevelius" (włąsnie klasyczna czternastka) to była rewelacja, do dzisiaj pamiętam wrażenie, jakie zostawało na języku.
              Z ostatnich "Heveliusów" preferowałem "Jasne Pełne", czyli dwunastkę. Ale ostatni raz poważnie "Heveliusa" napiłem się jakieś trzy lata temu w Warszawie.
              Ja ostatni raz piłem Heveliusa w Krakowie w 2005. Co prawda nie przypominało wersji z Gdańska, piwo to było jednak inne niż wszystkie pozostałe. Kto śmiał zamodrować taaakie piwo ?? Byłem wtedy młody i głupi (końcówka lat 90) ale nadal uważam to za najlepsze piwo polskie ever.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎