Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pszeniczne / Viva Hel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne złoto, może pomarańcz, mętne [5]
    Piana: nie za wysoka, średnioziarnista, nie za chętnie się pieni
    jak na pszenicę, do tego trochę za szybko opada [4]
    Zapach: mało intensywny, słodowo-ziarnisty, trochę goździków, bananów mało, lekka ścierka w tle [3.5]
    Smak: słodowo-drożdżowy, z wyjątkowo mocną goryczką i lekkim aromatem goździków, banany prawie nie wyczuwalne; czuć ciężką ziarnistą nutę, posmak chlebowy; na dnie dużo drożdży, ciężko je wypłukać; taki średniak [3.5]
    Wysycenie: wysokie, ok [4.5]
    Opakowanie: dość oryginalna, prosta etykieta (mi się kojarzy z oranżadą nie z piwem), goły kapsel, na kontrze pełne info [4]
    Uwagi: zakupine w: Rodzinka Bis, Warszawa;
    data ważności: 1.03.2011;
    soundtrack: "Master of Reality" by Black Sabbath

    Moja ocena: [3.7]
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaryFisher Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: ciemne złoto, może pomarańcz, mętne [5]
      Piana: nie za wysoka, średnioziarnista, nie za chętnie się pieni
      jak na pszenicę, do tego trochę za szybko opada [4]
      Zapach: mało intensywny, słodowo-ziarnisty, trochę goździków, bananów mało, lekka ścierka w tle [3.5]
      Smak: słodowo-drożdżowy, z wyjątkowo mocną goryczką i lekkim aromatem goździków, banany prawie nie wyczuwalne; czuć ciężką ziarnistą nutę, posmak chlebowy; na dnie dużo drożdży, ciężko je wypłukać; taki średniak [3.5]
      Wysycenie: wysokie, ok [4.5]
      Opakowanie: dość oryginalna, prosta etykieta (mi się kojarzy z oranżadą nie z piwem), goły kapsel, na kontrze pełne info [4]
      Uwagi: zakupine w: Rodzinka Bis, Warszawa;
      data ważności: 1.03.2011;
      soundtrack: "Master of Reality" by Black Sabbath
      Cóż, może odczucia smakowe zależą także od muzyki, której akurat sie słucha - następnym razem proponuję chwilę ciszy przy degustacji - wg mnie najlepszy pszeniczniak w Polsce, b. intensywny gożdzikowo- bananowy zapach- ścierka?? jaka ścierka - chyba ,że Black Sabbath grali akurat rags/, piękna piana, smak pełny, owocowy, nie tak wytrawny jak w Corneliusie, co mnie sie akurat podoba, etykieta znacznie poprawiona, choć wciąż dość kiepska. Właśnie porównuję z nowym wynalazkiem -Pszeniczne z Konstancina - to jak porównać Hobgoblina Wychwooda z niejakim Ale Ale.
      Last edited by ART; 03-04-2011, 00:29. Powód: cyt.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4.5]
        Piana: Słaba, choć drobna i gęsta to niewysoka. Do tego szybko opada do pierścienia. [3]
        Zapach: Intensywny, cytrusowy. W tle lekko słodowy. Pod koniec pojawiają się jabłkowe akcenty... [3.5]
        Smak: Początkowo uderza cytrusowa kwaskowość. Później dociera dość mocna gorycz i całkiem długo zostaje. Czuć obniżenie parametrów przez co piwo stało się lżejsze i mniej treściwe. [4]
        Wysycenie: Drobne i średniowysokie. Powinno być nieco wyższe. [4]
        Opakowanie: Etykieta ze zbożowym polem z wiatrakiem w tle, od Ciemnego różni się tylko tłem napisu. Parametry podane na kontrze, kapsel złoty. Mimo wszystko ładniejsze niż w Viva Hel. [3.5]
        Uwagi: Partia do 5.V.2011. Ekstr. 12,0 Alk. 4,8 %. Kupione w Tychach w Świecie Piwa na ul. Bacha.

        Moja ocena: [3.725]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • chitos
          Senior
          • 02-2009
          • 195

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miodowy, mętny. [4.5]
          Piana: Drobnopęcherzykowa , do końca utrzymuje się warstewka na piwie. [3.5]
          Zapach: Klasyczny czyli goździki z bananem oraz drożdże. [4]
          Smak: Mocny akcent drożdżowy, później dopiero mamy do czynienia z goździkami oraz bananem. Ponadto pojawia się delikatna chlebowość. [4]
          Wysycenie: Wysokie, odpowiednie do piwa. [5]
          Opakowanie: Etykieta wygląda jak by pochodziła z browaru domowego, jednak to nie przeszkadza. Wszystkie dane podane. [5]
          Uwagi: Dobre piwo pszeniczne, chociaż zdarzało mi się pić lepsze piwa.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisty, bardzo mętne, dużo mętniejsze od większości pszeniczniaków [4]
            Piana: bardzo wysoka i sztywna, nalewanie trwa kilka minut, ale jak już się zacznie pić to opada chyba trochę za szybko [4.5]
            Zapach: pszeniczniakowy, bananowo-goździkowy, dosyć intensywny [4.5]
            Smak: pszeniczny jak trzeba, w pierwszej nucie po przełknięciu mocna jak na ten gatunek goryczka zmieszana z bardzo silnym cytrynowym kwaskiem, dopiero w dalszym posmaku dochodzi do głosu więcej słodu; kwas i goryczka może trochę przesadzone w stosunku do całości ale ogólnie bardzo smaczne [4]
            Wysycenie: chyba trochę za małe na ten gatunek [4]
            Opakowanie: wszystkie informacje podane, zwrotna butelka, prosta grafika, nie jestem koneserem opakowań więc się nie będę czepiał [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.225]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #96
              Od dziś nowe Pszeniczne ma swój nowy wątek na forum. Ten temat dotyczy piwa Viva Hel, które już (chyba) nie będzie produkowane.
              Last edited by Pendragon; 17-04-2011, 20:42.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #97
                Dla rozwiania wątpliwości - moja ocena dotyczyła Jastarnika / Viva Hel, przepisałem z notatek sprzed paru tygodni, piłem je wiele razy wcześniej. Smakowało mi, ale nowe Pszeniczne bardziej.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #98
                  Ale ja pisałem ku ogólnej wiadomości, a nie osobiście ku Tobie

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Od dziś nowe Pszeniczne ma swój nowy wątek na forum. Ten temat dotyczy piwa Viva Hel, które już (chyba) nie będzie produkowane.
                    Proszę w takim razie o przeniesienie postu nr 93 do nowego wątku.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Ocenę należy wpisać w odpowiednim miejscu na nowo, potem usunie się ją z tego wątku.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        Viva Hel w nowej szacie:
                        Attached Files
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • kwl
                          Member
                          • 08-2009
                          • 53

                          kto projektuje takie etykiety?
                          Last edited by kwl; 16-06-2011, 19:30.

                          Comment

                          • szu29
                            Member
                            • 04-2011
                            • 98

                            Dobra pszenica. Z początku zbyt kwaskowata ale szybko zostaje opanowana przez drożdże. Jak najbardziej na TAK . Ocena 4,5/5
                            http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Bardzo smaczna pszenica, ja polecam
                              Kolor , smak i nasycenie jest w sam raz, gorsze od corneliusa psz ale też wysoko na moim pszenicznym podium
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złocisty, miodowy. Prawidłowo nieklarowny jak na niefiltrowane przystało. [4.5]
                                Piana: Z piany niestety niemal nic nie zostaje po kilku minutach, choć na początku ssssyczy wyraźnie. Jak na pszenicę duża porażka. [2]
                                Zapach: Aromat bananowy wyraźnie wyczuwalny. W tle miękkie słody i coś na kształt ryżu preparowanego. [4]
                                Smak: Smak zbilansowany, brak konkretnej dominacji. Bo i banan jest i drożdże i słodowość. Trochę kwaskowe i nieznacznie cierpkie. Goryczka chmielowa praktycznie niewyczuwalna. [3.5]
                                Wysycenie: Za słabe. Mnie nie usatysfakcjonowało. Brak nasycenia podkreśla jeszcze wrażenie kwaskowatości. [2.5]
                                Opakowanie: O ja cię!... Niczym wyrwane dwadzieścia lat temu z pyska zdychającej komunie. Kapsel też z oranżady. Na granicy dobrego smaku nie czeka kontrola paszportowa. A szkoda....
                                Jedyny plus za rzetelne info na kontrze... [1.5]
                                Uwagi: Piwo wzbudza we mnie spore kontrowersje. Szokuje opakowaniem i brakiem piany. Orzeźwiające, choć nieco kwaskowe. Piwo da się wypić, choć stylu trzyma się dość słabo. Na wszelki wypadek i dla porównania forumowiczów - warka do 30 grudnia 2011.

                                Moja ocena: [3.425]
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎