Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Two Axes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pełne złoto. Ładny, ale nie wybitny. [4.5]
    Piana: Baaaaardzo obfita (może i za bardzo), śnieżnobiała, gruboziarnista, dość sztywna. Opada raczej powoli cudnie oblepiając szkło, do końca trochę jej zostaje. [4.5]
    Zapach: Bardzo udana kompozycja słodowo-chmielowa. Dość intensywny, świeży. [4.5]
    Smak: Troszkę słodu, troszkę chmielu, troszkę goryczki. Lekkie, ale nie wodniste. Raczej płaskie w smaku, ale w pełni poprawne. [3.5]
    Wysycenie: Duże, zwraca na siebie uwagę więc nawet za duże. Trzeba jednak przyznać, że trwałe, nie ulatuje tak szybko. [4]
    Opakowanie: Bardzo przypada mi do gustu szata graficzna, jest dobrze przemyślana i dopracowana. Nazwa trochę mniej trzyma się kupy. Szkoda, że nie leją go w butelki. No i nie podano ekstraktu. [4]
    Uwagi: Miłe zaskoczenie - naprawdę dobre piwo.

    Moja ocena: [4.05]
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #17
      piana: gęsta, drobna, utrudnia nalewanie, nalewałem na kilka razy, piana nie chce opadać, bardzo jestem mile zaskoczony, w smaku piana ma posmak świerkowy,
      kolor: bursztynowy,
      zapach: świerkowy, przyjemny chmiel,
      smak: po miłym początku oczekiwałem czegoś ekstra, a tu niestety wodnistość, słaba goryczka, gdyby sypnąć więcej chmielu przykryło by trochę tą smakową pustkę,
      wysycenie: ok.

      Sama dobra piana i zapach to za mało, ale już są blisko.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Powyżywałem się już na dennej nazwie, więc teraz wypadało skonfrontować to ze smakiem piwa. Zwykle piwa w konserwie nie kupuję, musiałem zrobić wyjątek.
        Piana: obfita, średniopęcherzykowa, zwiewna, redukuje się, ale oblepia szkło.
        Kolor: ładny, złocisty, pełny.
        Wysycenie: dość wysokie, jakieś takie dziwne, jak w mineralce. Nie wiem czy chodzi o to, ze jest go dużo, czy że jest jakoś słabo związane z piwem.
        Zapach: może być, raczej słodowy.
        Smak: cóż, no szału nie ma, no nie ma. Jest jakaś dziwna słodowość, z posmakiem, który mi ewidentnie nie pasuje, goryczka średnia do niskiej, wodniste i na koniec odgazowana woda mineralna. Jakieś takie tępe. Znaczy nie jest aż tak złe jak wynika z opisu, ale wracał na pewno nie będę.
        Opakowanie: nazwa i wykonanie też przywodzą na myśl marki marketowe. Z tych co to udają zagraniczne piwa. Niby te dwa topory to jakaś ich legenda z 1321r. Jaka? Żadna tam legenda - po obejrzeniu strony two-axes.com okazuje się, ze to nie żadna legenda, tylko jakieś p...nie o Szopenie. Choć trzeba przyznać, ze strona robi wrażenie. Dalej jednak nie wiadomo co za młoty, tfu... topory wymyśliły nazwę i dlaczego. Piwo miało być w klimacie nie wiem Sin City, Batmana czy czego tam. Skoro wiec tak, to po kiego grzyba zamek na puszce i odwołania do 1321r. IMO porażka.

        Od kiedy usłyszałem, a właściwie przeczytałem, nazwę czułem, że to będzie klęska. I niestety chyba się nie omyliłem. W hurtowni w której to piwo zamówiłem dowiedziałem się, że jest na wyprzedaży, bo się kompletnie nie sprzedaje.
        Attached Files
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2769

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
          nie za bardzo wiem, o co chidzi z tą nazwą?
          Jak to?! Nie wiesz?! Walczą tym brandem z najbliższą konkurencją.
          Głubczyce mają "młotek", a Namysłów "dwie siekierki"

          Comment

          • wentylson
            Junior
            • 10-2009
            • 12

            #20
            generalnie to zaczynam przygodę z waszym forum. myślę że z czasem nabiorę trochę wprawy. wiec proszę o wyrozumiałość.
            piwo ogólnie kupiłem w rodzinnej miejscowości w Dusznikach Zdroju za jakieś 2.60. lubię eksperymentować, poszukuje ostatnimi czasy jakiegoś wyjątkowego piwa. tak naprawdę nie kupiłbym go gdyby nie ciekawy design puszki i nie mówię tu o nazwie bo jest denna a w dodatku pojawia się problem przy ladzie (poproszę dwa tu akses) gdy ekspedientka nie ma pojęcia o co ja prosisz. no i podobieństwo z H. to chyba wszystkie plusy tego piwa. Zresztą na półce nie wyglądało jak piwo namysłowskie o którym to nie mam najlepszych wspomnień i omijam je szerokim łukiem. innymi słowy żadna to rewelacja szczególnie smakowa a i ten dziwny voltaż 5,8 podchodzi pod tanie "mocne" piwa. a co do strony internetowej... nie no i owszem ładna ale... o co w niej chodzi? zresztą namysłów stronami internetowymi "umywa ręce" basztowe 9% też w internecie wygląda nieźle... pzdr.

            Comment

            • papa_domingo
              Junior
              • 10-2009
              • 1

              #21
              hmm.. no wydaje mi się, że raczej nie da się zrobić piwa 'dla wszystkich' i tu jest tego przykład. smakowo akurat uważam że mogłoby być całkiem niezłe, taki poziom goryczy mi właśnie pasuje, ale na miłość boska! czemu ono jest tylko w puszce? byłem na tej stronce i rzeczywiście robi wrażenie. taki klimat lubie.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Hm, wiecie, dopiero teraz jakoś zajarzyłem... Na ostatnim Zlocie pojawiła się konkurencja dla "Lecha Palonego": "Two Axes Burnt"!!! Te spalone w ognisku siekierki to nie był przypadek!!!

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto. [4.5]
                  Piana: Początkowo wysoka, z czasem (krótkim) zredukowała się do cienkiej warstewki, która to warstewka "ciągnęła" się po ścianach szklanki w miarę obniżania się lustra piwa. [4]
                  Zapach: W miarę wyczuwalny, sporo aromatycznego chmielu, nieco słodu. [4]
                  Smak: Przyjemnie sie je piło - aromaty chmielowe, troche posmaków owocowo-kwiatowych, umiarkowana goryczka, zaokrąglone słodem. [4]
                  Wysycenie: Spore, ale w granicach przyzwoitości. [4.5]
                  Opakowanie: Dziwna nazwa, szata przypominająca Heinekena i Veltinsa. [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Po prostu złocisty, bardzo ładny. [4.5]
                    Piana: Też ogromny plus, wysoka, gęsta, utrzymuje się dość długo. [4]
                    Zapach: Chmiel, nutka owocowa, oraz słód. [4]
                    Smak: Delikatnie goryczkowy, z wyraźnie wyczuwalnym słodem. [4]
                    Wysycenie: Bardzo dobre, przyjemnie drapie w język, nie wygazowuje się zbyt szybko. [4.5]
                    Opakowanie: Najsłabsza strona tego piwa, niestety prawie wszystkim kojarzy się z Heinekenem, w moim przypadku nie jest inaczej, dodatkowy minus za brak podania ekstraktu. [3]
                    Uwagi: Zakupione w krakowskim ŚWIECIE PIWA, w promocyjnej cenie 2,60 zł. Bardzo polecam, na prawdę smaczne piwko.

                    Moja ocena: [4]
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • jorek11420
                      Junior
                      • 11-2009
                      • 5

                      #25
                      piwko super, i cena zaskakująca 1,49 (Kętrzyn) polecam

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #26
                        O, a juz myślałem że nowy post to wpis informujący o zaprzestaniu produkcji tego piwa
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jorek11420 Wyświetlenie odpowiedzi
                          piwko super, i cena zaskakująca 1,49 (Kętrzyn) polecam
                          Kiedy je kupiłeś?
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            #28
                            może dostępne w jakimś second-handzie, aż wszedłem na ich stronę, ale bzdety, np. Two Axes University: http://two-axes.com/biblioteka.html

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              może dostępne w jakimś second-handzie, aż wszedłem na ich stronę, ale bzdety, np. Two Axes University: http://two-axes.com/biblioteka.html
                              W moim regionie już dawno niedostępne. Na stronie browaru od dawna ani śladu...
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              • jorek11420
                                Junior
                                • 11-2009
                                • 5

                                #30
                                kupuje je dość często, od ok miesiąca jest w sklepach,cena ta samo zadziwiająco niska, a data do maja 20011 żeby nie było:P

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎