Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Lipcowe niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Niestety nie mogę podtrzymać swoich zeszłorocznych zachwytów nad tym piwem. W tej chwili nie jest wadliwe czy złe ale jest po prostu bez wyrazu. Zatraciło nawet, krytykowaną przez niektórych, dawną słodowość. Szkoda.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Odkąd spremiumizowało się do 3.20 za butelkę 0.33 jakoś nie mam serca, żeby po nie sięgnąć w sklepie.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Dlatego ucieszyłem się na cenę 2,29 i na szczęście zaryzykowałem tylko jedna butelkę

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          Ocenie to piwo krótko i bez artomatu: dobry, lekko słodowy lager. Może i trochę pusty, ale wypiłem z przyjemnością.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • lukk-mkm
            Junior
            • 06-2011
            • 21

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny, klarowny bursztyn. [4.5]
            Piana: Przy nalewaniu trochę jej było. Szybko zredukowała się do obręczy przy ściankach, aż w końcu całkiem odeszła w niebyt. [3]
            Zapach: Trochę słabo wyczuwalny. Dominuje przede wszystkim goryczka. [3.5]
            Smak: Goryczka, słód i nuty chlebowe w bardzo przyjemnej kombinacji. Całość delikatnie podkreślona alkoholem, treściwa. [4.5]
            Wysycenie: Piana zniknęła, bąbelki nie. Gdyby ich było trochę więcej... [4]
            Opakowanie: Etykieta jak i kontra bez zbędnych bajerów. I bardzo dobrze. [4.5]
            Uwagi: Z pewnością wrócę do tego piwa

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • focus25
              Member
              • 01-2011
              • 39

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny bursztyn, w pełni klarowny [4]
              Piana: przy nalaniu cieniuteńki kożuszek, po chwili całkowicie znikną [1.5]
              Zapach: delikatny,słodowy, piękna nuta chlebowa niczym skórka takiego dobrego ciemnego razowego chleba [4]
              Smak: słód, tak jak w zapachu chlebowość, brakuje trochę chmielowej goryczki, [3.5]
              Wysycenie: wystarczające, nie za wysokie [4]
              Opakowanie: bączek 0,33 ,etykieta krzywo przyklejona, wzornictwo nie zachwyca [3.5]
              Uwagi: ciut przy małe, przydała by się wersja w butelce 0,5. Piwko jak najbardziej do powtórzenia

              Moja ocena: [3.525]

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekki bursztyn, bardziej wpadający w ciemną żółć, klarowne. [4]
                Piana: Nic szczególnego - dolna średniej krajowe: gruboziarnista i szybko znika, [3]
                Zapach: Nie wiem skąd, ale pojawiła się chemiczna tępota, dość denerwująca [2.5]
                Smak: Podobnie jak wyżej: lekko słodkawe, z podkreśloną goryczką i dziwną, tępą chemią. Mało zachęcające. [3]
                Wysycenie: Niezłe - długo i drobno. [4]
                Opakowanie: Bez specjalnej inwencji twórczej, nawiązujące do magnusowej konwencji. Kapsel czarny. [3]
                Uwagi: Zakupione w Kazimierzu Dolny w sklepie z szyldem "Piwa regionalne". Nie przekonało do siebie - raz i wystarczy.

                Moja ocena: [2.925]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • CyboRKg
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 593

                  Spodziewalem sie, ze wersja NP bedzie sie jakos roznic w smaku od zwyczajnego "Naleczowskiego". Niestety jedyna roznica to krotszy okres przydatnosci do spozycia. Piwko slodowe, jednowymiarowe. Mogliby je troche dopracowac, np. dodac wiecej chmielowej goryczki.
                  "Jedno pivo ne vadi!"
                  "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                  Comment

                  • FidelD
                    Member
                    • 03-2011
                    • 36

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny, soczysty żółty [5]
                    Piana: Ładna po nalaniu, szybko redukuje się do cienkiej warstwy [3.5]
                    Zapach: Lekko słodowy, brak chmielu [3.5]
                    Smak: Słodowość równoważona jest goryczką, całkiem przyjemną, ale mogło by być mniej słodkie [4]
                    Wysycenie: W moim egzemplarzu praktycznie nie było gazu, choć przy piciu, lekko coś tam w język łaskotało [2]
                    Opakowanie: Bączek z krzywo naklejoną naklejką, jest ekstrakt i zawartość alkoholu, brak kapsla firmowego [3]
                    Uwagi: Prezent, otrzymany w towarzystwie innych piw z browaru Jagiełło

                    Moja ocena: [3.675]
                    Czerwone OKO

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      Co z tego, że piwo jest niepasteryzowane i z browaru regionalnego, skoro w smaku jest zwyczajnie niedobre. Tępa nieprzyjemna goryczka, apteczne posmaki, mizerna piana. Generalnie lepsze jest tyskie bo przynajmniej nie ma żadnego smaku.

                      Moja ocena: -2. Powinna być 1, ale że w małej butelce to dało się wypić do końca

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19169

                        Aktualnie apteką nie wali i jest lepiej niż było... przynajmniej wizualnie. Alk. 5,1 %.
                        Attached Files
                        Last edited by e-prezes; 09-12-2013, 18:20.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          W aromacie słodowe, w smaku niezła goryczka i sporo kwasowości. Średnio pełne.

                          Smakuje jak pełniejsza wersja Jagiełło Pils pozbawiona skunksa.
                          Dzisiaj to piwo niczego nie urwie ale w lecie ugasi pragnienie i wówczas może być lepszą propozycją niż Perła.

                          Comment

                          • piotrpk
                            Member
                            • 06-2012
                            • 67

                            Pamiętam to piwo z 5 lat temu -- wtedy człowiek się zachwycał, że niepasteryzowane jak Żywe, że 1,80 zł wraz z butelką.
                            Teraz pies z kulawą nogą nie chce się nad nim pochylić, no chyba, że z ciekawości.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemniejsze złoto, bardzo klarowne. Super. [5]
                              Piana: Gęsta, sztywna, dość intensywna, trwała [4]
                              Zapach: Słodowo-piwniczny, lekki chmiel. [3.5]
                              Smak: Niezła pełnia, nawet lekko chlebowa, średnio-lekka goryczka wykończona masłem orzechowym. Mimo małej wady całkiem pijalne. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie, akceptowalne. [5]
                              Opakowanie: Nowa etykieta najlepsza estetycznie w historii Jagiełły, krawatka bardzo krzywo naklejona, razi czarny kapsel i brak ekstraktu. [3.5]
                              Uwagi: 18.02.2014. Bardzo pozytywne zaskoczenie, trafiłem chyba na wybitną warkę.

                              Moja ocena: [3.7]
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • strzelec_wyborowy
                                Junior
                                • 08-2011
                                • 21

                                Czemu taka zmiana w smaku ?? Ktoś coś wie?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎